Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Lze infikovat ve Win7 disk zakázaný device managerem?

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
zbysa
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2016 11:24

Lze infikovat ve Win7 disk zakázaný device managerem?

#1 Příspěvek od zbysa »

Zdravím,
Mám notebook s interním HDD (HDD č. 1), kde jsou nainstalované Win7.
Když potřebuji, vypnu notebook, vyndám CD-ROM a místo něj vložím druhý HDD (HDD č. 2).
V BIOSu mám nastaveno, že pokud jsou v systému oba HDD, vždy bootuju z vyjímatelného HDD č. 2.
Na vyjímatelném HDD č. 2 mám také nainstalovány Win7. Zde mám nastaveno ve správci zařízení, že interní HDD č. 1 je zakázán.
Moje otázka:
Pokud budu mít virus v operačním systému vyjímatelného HDD č. 2, je virus schopen zavirovat i interní HDD č. 1, který je ve správci zařízení zakázán? Pokud to možné je a zakázání disku nestačí, lze operační systém na HDD č. 2 nějak nastavit, aby případná infekce za žádných okolností nepronikla na HDD č. 1?
Díky moc za odpověď,
Zbysa

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lze infikovat ve Win7 disk zakázaný device managerem?

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Zakázaný disk systém nevidí, takže by neměl druhý disk infikovat.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: Lze infikovat ve Win7 disk zakázaný device managerem?

#3 Příspěvek od KEO »

Chcem trochu upresnit. To NEMAL je totiz pravdepodobnost, dost vysoka, ze ho neinfikuje. Ale nejaka mala este ostava...

Avsak pocas nabiehania systemov, ci bootovania, mozu byt disky pristupne na maly okamzik.

Alebo ak by sofistikovane predpokladal tvorca malware, ze zariadenie je odpojene a skusi ho zapojit - staci mu, ak sa pouziva administratosky ucet, alebo ucet systemu na povolenie zariadenia a je tam, moze skodit.

Vtedy by bolo lepsie na HDD2 pracovat s minmalnymi opravneniami. Tam user nema pravo zapnut zariadenie /treba si to odskusat/.

Alebo ist do BIOSu a tam HDD1 este vzdy vypnut.
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

zbysa
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2016 11:24

Re: Lze infikovat ve Win7 disk zakázaný device managerem?

#4 Příspěvek od zbysa »

Díky za odpovědi,
chápu to tak, že viry, které se spouští z MBR, tak mají přístup k oběma diskům?

K tomu povolování zařízení - i když mám administrátorský účet, tak povolení HDD musím odsouhlasit. Chápal jsem to dosud tak, že k tomu sice administrátor má přístup, ale musí to odsouhlasit uživatel, který u toho sedí. Myslel jsem, že virus by sice chtěl HDD povolit, ale já jako uživatel, který u počítače sedí, by musel tuto žádost vidět a tedy bych se to dozvěděl, že nějaká aplikace chce změnit systémová nastavení. Nebo to jde obejít?

Díky,
Zbysa

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: Lze infikovat ve Win7 disk zakázaný device managerem?

#5 Příspěvek od KEO »

zbysa píše:Díky za odpovědi,
chápu to tak, že viry, které se spouští z MBR, tak mají přístup k oběma diskům?

K tomu povolování zařízení - i když mám administrátorský účet, tak povolení HDD musím odsouhlasit. Chápal jsem to dosud tak, že k tomu sice administrátor má přístup, ale musí to odsouhlasit uživatel, který u toho sedí. Myslel jsem, že virus by sice chtěl HDD povolit, ale já jako uživatel, který u počítače sedí, by musel tuto žádost vidět a tedy bych se to dozvěděl, že nějaká aplikace chce změnit systémová nastavení. Nebo to jde obejít?

Díky,
Zbysa

Vacsina povoleni sa da urobit aj z prikazoveho riadku. Netreba potom ziadne zobrazovacie obrazovky a interakciu pouzivatela. Prebehne to automaticky.
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Odpovědět