Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Windows 7

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Windows XP

Windows 7

#1 Příspěvek od Windows XP »

Zdravím...
Chcel by som sa opýtať na aspoň približnú stabilitu a rýchlosť stolového počítača, ak by som nainštaloval doň WIN7 Ultimate. Potrebujem vedieť či sa oplatí inštalovať W7 alebo preinštalovať XP... Win8 by mi nevadilo, na YT som videl mnoho videí, ako W8 fungovalo aj na starých PC. :)

Zostava:
Procesor: AMD Athlon 64 X2 4000+ (dvojjadrový procesor)
RAM: A-Data 1GB DDR2 333MHz
Grafika: nVidia geForce 6100 nForce 405
Disky: Hard-disk (C): 39 GB,
"Data" disk (D):109 GB

Terajší operačný systém: Windows XP SP3 (systém je už dosť nestabilný, je otázkou času, kedy spadne úplne) :cry:
Využitie: Skype, MS Office (Word, Excel a PowerPoint) - verziu aspoň 2010 :D :D, surfovanie po webe (FB, YT... cez Chrome - jednoducho mi vyhovuje najviac :D :D )
Ak niečo nie je napísané, dajte vedieť, doplním info, ak to bude v mojich silách. :D :)
Vaše rady? WinXp, W7, W8, prípadne niečo iné? Ďakujem vopred za odpovede. :) :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Na tomto PC těžko poběží oper. systém od WinVista výše a to zejména kvůli malé velikosti RAM. Min. musí být 2GB. Velikost disku (39GB) sice stačí, ale může se stát, že z programů Tam mnoho nenainstalujete. Samotný aktualizovaný OS zabírá v souč. době skoro 20GB. Disk lze při instalaci přerozdělit,data na disku D ale budete muset před tou operací zazálohovat a následně je na disk vrátit. Dostatečná velikost syst. disku ba měla být cca 80GB.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Windows XP

Re: Windows 7

#3 Příspěvek od Windows XP »

Ďakujem za radu :) :) Takže odporúčate ponechať maximálne WinXP? No obávam sa, že tento systém každú chvíľu spadne. A v dnešnej dobe už veľmi WinXP preinštalovávať nemá zmysel, keďže podpora skončila už pred takmer 2 rokmi. Mimochodom, videl som video, na ktorom mal chlapík Win8, ale bol to ntb, aj keď zostava bola slabšia a o dosť. Posielam aj prípadný link na video: https://www.youtube.com/watch?v=bxqMxUnWUUg. Tak som teraz nerozhodný. Pokiaľ viem, Win8 resp. Metro UI zaťažuje menej systém. Ale či by stačilo 1GB RAM je otázne... :( :( :???:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7

#4 Příspěvek od Rudy »

Velikost RAM znám z praxe. Samotný systém vám na něm poběží, ale jakmile nainstalujete nějaký program, zejména rezidentní, stane se z PC "šnek". Zabývám se stavbou PC, tedy vím, o čem mluvím. :) Musíte si vybrat. Buď RAM zvýšíte, nebo si ponecháte WinXP. XPéčka zákazníkům běžně reinstaluji. Dlouho to netrvá.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Windows XP

#5 Příspěvek od Windows XP »

Fuuu... Ram by bolo dnes už asi náročné zohnať, nakoľko je ten PC 9 rokov starý. Ale pokúsim sa. Ďakujem ešte raz :) :)

Windows XP

Re: Windows 7

#6 Příspěvek od Windows XP »

Ešte jedna otázka. Je na tomto fóre miesto, kde by som sa mohol opýtať na RAM? :D :D Som tu nový a zmätený :D :D

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7

#7 Příspěvek od Rudy »

Na RAMky DDR2 vám dám odkaz: https://www.alza.cz/crucial-2gb-kit-ddr ... d=18843585 . Předpokládám, že na slovensku je vede Alza také. Speciálně tu máme sekci hardware, kde se řeší chyby pamětí. To ale není váš případ.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Windows XP

Re: Windows 7

#8 Příspěvek od Windows XP »

A nemohol by som do tohto topicu napísať všetko podstatné a vy by ste mi doporučili nejakú vhodnú RAM (prípadne nejaký link?), keď už na tomto fóre neni pre to sekcia? :( :'( :D Nepotrebujem vyhodiť peniaze a potom zistím, že RAM je akokoľvek nekompatibilná. :D :D

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7

#9 Příspěvek od Rudy »

Podle popisu zde: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=4& ... 8#p1434224 jsem vám dal link na RAMky, které by měly být kompatibilní. Sice neručím tak úplně za to, že s nimi bude fungovat ta stávající (nemusím mí kompatibilní adresaci), ale ty 2, na které jsem vám dal link, docela určitě. Je to stejný typ, frekvence a dvojnásobná kapacita.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Windows XP

Re: Windows 7

#10 Příspěvek od Windows XP »

Ste si istí, že tá RAM bude fungovať? A nie je dosť dôležitý údaj pre výber RAM základná doska? :) :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7

#11 Příspěvek od Rudy »

U stolních PC obvykle ne. Občas je problematické kombinovat moduly různých výrobců. Můžete si však najít na netu podle typu základní desky, doporučené osazerní RAMkami. U většiny desek je takový údaj dohledatelný.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Windows XP

Re: Windows 7

#12 Příspěvek od Windows XP »

Pozeral som cez CPU-Z a ja mám iba v jednom slote 1024MB. Druhý je prázdny. Kebyže odmontujem túto RAM, čo mám teraz a namontujem tú, čo ste mi poslali link (667 Mhz, 2Gb... - obidva moduly), myslíte, že by to bolo funkčné? Mimochodom je pravda, že RAM sa musí nainštalovať ešte aj cez Boot Menu? PS: len pre info, základná doska je Gigabyte M61SME-S2. :D :) :). A ešte jedna otázka ohľadom OS. :) :D Windows 8 potrebuje procesor s podporou PAE,. Môj procesor PAE nemá, SSE2 aj NXbit áno. Je to veľmi dôležité pre beh Windows 8 32bit a dá sa bežne nainštalovať cez iso alebo je tam nejaký medzikrok pri inštalácií? :) :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7

#13 Příspěvek od Rudy »

Výše píši, že si musíte vyhledat specifikaci pamětí pro danou desku. Já jsem přesvědčen, že ta RAMky budou fungovat.

Win8 instalovat lze, PAE je v podstatě podpora procesoru pro RAM větší, než 4GB.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Windows XP

Re: Windows 7

#14 Příspěvek od Windows XP »

Takže znova ďakujem za všetko info... :) :) Topic môžete uzamknúť :) :)

Windows XP

Re: Windows 7

#15 Příspěvek od Windows XP »

A za prípadné zničené nervy sa ospravedlňujem, Rudy :) :D

Odpovědět