Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
mnm9
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 155
Registrován: 30 črc 2011 13:42

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#46 Příspěvek od mnm9 »

a ja sem ti napsal proc si myslim ze i MS ma maslo na hlave
update zpristupnuje postupne a honosi se tim ze je to kuli minimalizaci problemu
a tu problem nastal
po instalu nesel zvuk vubec, pomoh trik v enhacement nastavit disable all
bez googlu a trosku aj by byl clovek po upgradu bez zvuku

jestli se tim chces zabejvat tak
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1106&DEV_4397&SUBSYS_18490397

po doinstalovani ovladacu via tam je aspon kvadrofoni zvuk coz je ale porad malo
http://imgur.com/dcTPzbc

kacikac
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 11 srp 2015 23:25

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#47 Příspěvek od kacikac »

mnm9:
Stáhni a zkus nejnovější ovladač 11.1000
64bit OS:
http://download.windowsupdate.com/c/msd ... c87267.cab
32bit OS:
http://download.windowsupdate.com/c/msd ... d83413.cab
Pokud nebudou fungovat linky tak:
http://drivers.softpedia.com/get/SOUND- ... -bit.shtml
http://drivers.softpedia.com/get/SOUND- ... s-10.shtml
nebo na:
http://catalog.update.microsoft.com/
vyhledej id hardware té zvukovky.
Přes microsoft update se instalovala verze 11.0800. Novější verzi 11.0900 ani 11.1000 to microsoft update nenabízel, tedy to platilo před pár dny pro mě, třeba je stav jiný.
Ta nejnovější verze 11.1000 je krásná light :-), ty ms verze nikdy neměli HD VDeck, v té nejnovější verzi už nejsou ani ty knihovny PCEE4 a Maxx Audio, takže ovladač má v cab sotva 6 MB (balík se vším míval kolem 150 MB zabalený...) a přitom je to funkční i tak :-).
Třeba tě ten nejnovější ovladač 11.1000 z 11. srpna překvapí :-) (ale možná také ne, protože mi fungoval i ten 11.0800).
Přímo tvůj id hardware HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1106&DEV_4397&SUBSYS_18490397 v něm uveden je.

Obrázek

mnm9
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 155
Registrován: 30 črc 2011 13:42

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#48 Příspěvek od mnm9 »

porad stejny
jak pises automaticky se nainstaluje 11.800
ani 11.1000 nepomuze porad stejna pisnicka, max kvadrofoni zvuk s tim ze ted nejdou ani ty zadni satelity (ty tusim sly s tim balastem navic)
ale to je burt stejne jde hlavne o subwofer

kacikac
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 11 srp 2015 23:25

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#49 Příspěvek od kacikac »

Tak na answers microsoftu je těch vláken s via celkem dost, zvláštní ale je, že to někomu funguje, stejně jako mně.
Nejspíš se to bude týkat jen nějakých zvukovek. Například ta má se instaluje přes viahdb01.inf a tvá přes viahdb02.inf a jsou tam nepatrné rozdíly, např. ta tvá instaluje dvě dll knihovny navíc a liší se v pár nastavení v registu. Též to může být i tím, že prostě via je neschopná udělat funkční ovladač na windows 10 na některé zvukovky, potom ale nechápu, proč tam dává podporu i pro ty zvukovky, na kterých plnohodnotně nefunguje.
Zkus se zeptat na answers microsoftu, chodí tam i češi z microsoftu, třeba nějaké bližší info někdo napíše.

mnm9
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 155
Registrován: 30 črc 2011 13:42

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#50 Příspěvek od mnm9 »

pockam tak mesic jestli se to nevyresi samo a pak to zacnu resit kdyby ne
jen sem chtel poukazat na to, ze kdyz vam upgrade hlasi, ze je vse pripraveno a ste vhodny pro upgrade, tak to nemusi bejt vzdy pravda

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#51 Příspěvek od otter »

Ja osobne to inštalovať nebudem. Ostávam verný Windows 8.1, teda aspoň zatiaľ. A dôvod? Hlavný dôvod je ten, že vo Windows 10 odoberú Metro, ktoré sa mi vo Windows 8.1 veľmi páči. Takisto sa bojím, že mi odoberú moje MSN Počasie, ktoré je absolútne skvelé. Nový prehliadač Microsoft Edge je zaujímavá myšlienka, ale ja s Internet Explorerom nemám problém, sám som používal Internet Explorer 6 ešte na starom Windows XP. Teraz používam Google Chrome, ale stále mám Internet Explorer ako záložný prehliadač. Mám aj Mozillu Firefox, ale tej nedôverujem, preto ju používam len občas. Internet Explorer je proste overená značka Microsoftu a likvidácia overenej značky sa mi nepozdáva. Ten Microsoft Edge vyzerá zaujímavo, ale zatiaľ o ňom nemám ucelený úsudok, to musím počkať taký rok, potom sa uvidí, ako sa vyfarbí. Ďalší veľmi veľký problém Windows 10 je pomalé bootovanie. Teda, čítal som, že sa pomaly bootuje. Čo nepovažujem za dobrý znak, keďže na Windows 8.1 sa mi veľmi páči priam bleskové bootovanie, ktoré trvá pár sekúnd. Ďalej sa bojím aj samotnej inštalácie, lebo čítal som, že s ňou bolo niekoľko problémov a neviem, či by som ju zvládol. Možnosť downgradu na Windows 8.1 sa mi páči, avšak trvá len mesiac a takisto sa nemusí zdariť. Ak by som mal môj pohľad na Windows 10 zhrnúť do jednej vety, povedal by som: Vyzerá to veľmi zaujímavo, ale zatiaľ tomu nedôverujem.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

kacikac
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 11 srp 2015 23:25

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#52 Příspěvek od kacikac »

otter píše:Ja osobne to inštalovať nebudem. Ostávam verný Windows 8.1, teda aspoň zatiaľ. A dôvod? Hlavný dôvod je ten, že vo Windows 10 odoberú Metro, ktoré sa mi vo Windows 8.1 veľmi páči. Takisto sa bojím, že mi odoberú moje MSN Počasie, ktoré je absolútne skvelé. Nový prehliadač Microsoft Edge je zaujímavá myšlienka, ale ja s Internet Explorerom nemám problém, sám som používal Internet Explorer 6 ešte na starom Windows XP. Teraz používam Google Chrome, ale stále mám Internet Explorer ako záložný prehliadač. Mám aj Mozillu Firefox, ale tej nedôverujem, preto ju používam len občas. Internet Explorer je proste overená značka Microsoftu a likvidácia overenej značky sa mi nepozdáva. Ten Microsoft Edge vyzerá zaujímavo, ale zatiaľ o ňom nemám ucelený úsudok, to musím počkať taký rok, potom sa uvidí, ako sa vyfarbí. Ďalší veľmi veľký problém Windows 10 je pomalé bootovanie. Teda, čítal som, že sa pomaly bootuje. Čo nepovažujem za dobrý znak, keďže na Windows 8.1 sa mi veľmi páči priam bleskové bootovanie, ktoré trvá pár sekúnd. Ďalej sa bojím aj samotnej inštalácie, lebo čítal som, že s ňou bolo niekoľko problémov a neviem, či by som ju zvládol. Možnosť downgradu na Windows 8.1 sa mi páči, avšak trvá len mesiac a takisto sa nemusí zdariť. Ak by som mal môj pohľad na Windows 10 zhrnúť do jednej vety, povedal by som: Vyzerá to veľmi zaujímavo, ale zatiaľ tomu nedôverujem.
1. Neinstaluj. Já finální Win 10 nainstalovala hned jak vyšel, tedy 15. července a nelituju toho.
2. Metro odebrané není, pokud myslíš dlaždice a metro aplikace. Je daleko líp vyřešené. Dlaždice tvoří pravou část po kliknutí na start. Ta část se dá zvětšovat a je to daleko lepší než ve Win 8.1
3. MSN Počasí odebrané není.
4. Enge je sice výchozí prohlížeč (třeba umí i pdf), ale klasický Internet Explorer je ve Win 10 taky, můžeš používat i ten. Já používám oba, a taky jak ty i Firefox a Chrome, a vše bez problému.
5. Bootování je sice pomalejší než ve win 8.1, ale to je jen otázka zvyku, člověka těch pár vteřin nezabije.
6. To, jestli budeš nebo nebudeš mít problém s upgradem záleží co máš za hardware a na tom jak máš zabordelizovaný systém (programově a malwarově). Například na mém 5 let starém pc proběhl upgrade zcela bez problému s tím, že po upgrade mi fungovaly všechny programy nainstalované už ve win 8.1 a též se mi nainstalovaly všechny ovladače a vše fungovalo tak jak má. Prostě jsem spustila upgrade, odešla na asi hodinu se dívat na tv a po hodině přijdu a předemnou windows 10.
7. Měsíc na downgrade platí pouze pro downgrade ze složky windows.old, jinak downgrade formou obnovení ze zálohy nebo čistou instalací windows 8.1 můžeš provést kdy chceš, třeba dnes nebo za 5 let.
A kdybych to já měla shrnout do jedné věty, tak máš zbytečně z upgradu moc bobky.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#53 Příspěvek od Pavuk29 »

kacikac píše:
A kdybych to já měla shrnout do jedné věty, tak máš zbytečně z upgradu moc bobky.
Ja mam z toho skor depky :D
Ale inac pekne zhrnute :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#54 Příspěvek od otter »

1. Ja by som to určite ľutoval, poznám sám seba a poznám navyše aj ten systém, nepôsobí na mňa dobre.
2. Áno, myslím metro dlaždice. Dá sa to síce zväčšovať, ale problémom je tá ľavá časť typu Windows 7 a staršie. Pridanie tej starej časti mi pripadá ako spiatočníctvo.
3. V poriadku, ale myslím si, že nejaká chybička by sa tam predsa len našla. Len pre otázku, keď klikneš na MSN Počasie, ako sa ti otvorí? Strihom, alebo takou pôsobivou animáciou? Lebo tou pôsobivou animáciou je tak aj vo Windows 8.1 a veľmi sa mi to páči. Mal som aj staršie Windowsy, tam sa to otváralo strihom. Uprednostňujem pôsobivé animácie.
4. To je síce pravda, ale čosi mi hovorí, že Microsoft Edge sa bude venovať väčšia pozornosť ako Internet Explorer a tak dajako predpovedám blízky koniec podpory Internet Explorer.
5. No ja by som si určite nezvykol, som z Windows 8.1 zvyknutý na priam bleskové bootovanie. Videl som, ako sa systém bootuje na Windows XP alebo Windows 7 - neuveriteľne pomalé. A navyše, keby sa ešte robili aktualizácie (keď sa pri reštartovaní majú inštalovať aktualizácie, bootovanie trvá omnoho dlhšie). Na Windows 8.1 trvá klasické bootovanie takých 10 sekúnd, bootovanie s aktualizáciami 1 minútu, ak pod pojmom bootovanie myslíme celý proces od zapnutia počítača až po načítanie pracovnej plochy.
6. Ja to zbytočne riskovať nebudem, bola by makačka so zálohovaním a ja si myslím, že čo sa môže pokaziť, to sa aj pokazí.
7. To je síce pravda, ale opäť: je to veľmi zložité a čo sa môže pokaziť, to sa aj pokazí.
Odpoveď na zhrnutie: Ja mám bobky prakticky zo všetkého, ale to neznamená, že nie som otvorený novým veciam. Len im nedôverujem a nechávam Windows 10 nejaký ten rok, dva, nech sa prezentuje. Inštalovať už teraz by bol zbytočný risk. A ja myslím, že rovnako ako Pavuk29, by som z toho mal tiež depky. Takže neinštalujem.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#55 Příspěvek od tuvok07 »

My jsme doma do toho risku šli a zatím nelitujem :) Pavuku neodpověděl jsi mi, co ti vlastně vadí - Sojka práskačka je dnes z každýho softwaru a myslím, že to jde hezky nastavit :)
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#56 Příspěvek od otter »

Ja by som určite ľutoval. Ľutoval by som určite, aj keby sa mi Windows 10 páčil, poznám sa. Mal by som depresie, na sto percent.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#57 Příspěvek od Pavuk29 »

tuvok07 píše:My jsme doma do toho risku šli a zatím nelitujem :) Pavuku neodpověděl jsi mi, co ti vlastně vadí - Sojka práskačka je dnes z každýho softwaru a myslím, že to jde hezky nastavit :)
ved to je prvy a posledny dovod co mi vadi :D mne nevadi, ze ide vypnut ale mi vadi ze vobec existuje :?:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#58 Příspěvek od otter »

http://www.zive.sk/clanok/106971/nebojt ... obny-navod
Tu som našiel návod, ako Windows 10 nainštalovať. Pripadá mi to skrátka neuveriteľne zložité, zdĺhavé a v diskusii navyše niekto píše, že mu inovácia zabrala vyše dňa.

http://www.zive.sk/clanok/106953/nedari ... v-tom-sami
V tomto článku sa navyše píše, že prechod na Windows 10 sa mnohým nepodarilo. Ak si prejdete diskusie k článkom o Windows 10, je tam veľa príspevkov, že inovácia sa nepodarila, atď. Proste - ja tomu akosi nedôverujem. Vyzerá to veľmi zaujímavo, ale neviem. Ak si vezmeme, že každý program, systém atď. musí byť rýchly a spoľahlivý a vo väčšine prípadov je program buď rýchly, ale nespoľahlivý, alebo spoľahlivý, ale pomalý ako slimák. A ja si myslím, že vzhľadom na pomalé bootovanie Windows 10 a problémy s inštaláciou nie je Windows 10 ani rýchly ani spoľahlivý.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

mnm9
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 155
Registrován: 30 črc 2011 13:42

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#59 Příspěvek od mnm9 »

ja si ted vsim ze od upgradu me neustale periodicky vrci disk (stejne zvuk jako kdyz sem presouval soubory na win7)
jeste chvili me to bude stvat a budu hledat jak zjistit ktera sluzba na nej neustale pristupuje
nema o tom nekdo info? ze by to uz tejden v kuse indexovalo soubory?

a jinak problemy s prubehem upgradu nebyly zadny, vsecko probehlo samo a hladce a to mam 5 let starou desku a platforma je jeste starsi (a system je na tom od zacatku nereinstalovanej)
jedinej problem co sem zjistil jsou polofunkcni ovladace na zvukovou kartu jak sem psal uz drive
a jinak 8/8.1 sem nechtel prave kuli metru. to je prisernost, kdyz na to neni clovek zvyklej, nekdo mu to prinese na stul, at mu s tim neco udela, ze to nefunguje:D

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#60 Příspěvek od otter »

Náhodou, mne sa Metro páči. Pripadá mi elegantné, také noblesné. Dlaždice sú veľké, čo sa mi veľmi páči. Dá sa nastaviť aj veľkosť - malé, stredné, veľké, široké. Zato menu Štart v starších Windowsoch? Otrepané, podľa mňa už beznádejne zastaralé. Niečo vám ukážem. Kliknite na Štart vo Windows 8 alebo Windows 8.1 a kliknite na maličkú šípku dole. Vidíte? To je prehľad všetkých aplikácii nainštalovaných v počítači. Všetko v Metre, nádherný vzhľad, veľké dlaždice atď. V klasickom menu Štart sa mi nepáčia malé dlaždice. Môj názor na technológie je taký, že hardvér sa má zmenšovať, softvér sa má zväčšovať. Mimochodom, ak kliknete na znak mínus vpravo dole, zobrazí sa pôsobivé odtiahnutie dlaždíc a môžete si prezrieť obrázok Metra dôkladnejšie. Chýbajúce Metro je jeden z hlavných dôvodov, prečo nechcem Windows 10.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Odpovědět