Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nejde se přihlásit na můj Win.Účet>spustí:"Dočasný uživatel"

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Rh1noCZ
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2013 18:24

Nejde se přihlásit na můj Win.Účet>spustí:"Dočasný uživatel"

#1 Příspěvek od Rh1noCZ »

Dobrý den,
mám takový problém s Účtem u Windows7 (Professional 64bit).
Nedávno jsem špatně vypnul notebook podržením hlavním tlačítkem, dalším dnem jsem notebook zapl - samozřejmě "modrá(u win7 již 'černá') obrazovka smrti", po dokončení jsem se normálně přihlásil na účet svůj účet s právy Administrátora, ovšem co se mi zdál divné po stisknutí Enteru, bylo, že se tam zobrazilo načítání "Příprava plochy", pak se teda zobrazila plocha(s defaultím nastavením pozadí) a postupně aj. ikony(také defaultní+nějaké ty další programy VLC, prohlížeče..), hl.panel(oněco jiný než jsem zvyklý, ale pořád stejný styl - né defaultní Aero) atp. - vpravo dole u hodin vyskočila bublina s upozorněním - že jsem byl přihlášen jako "Dočasný uživatel"(,že data vytvořená pod tímto dočasným účtem budou po restartu automaticky vymazána..), tak jsem se koukl do Dokumentů a zhrozil jsem se, že mám vše pryč... Zkusil jsem restartovat počítač, ovšem bez odezvy, pořád stejná hláška-upozornění - přihlášen jako Dočastý uživatel. Pak jsem zjistil, že data nebyla vymazána, ale že jsou na HDD: /users/"můj_účet"(ikona, se zámkem na ní), a tak jsem si oddychl, ale pořád jsem nevěděl jak se na ten účet dostat bez toho Dočasného uživatele na kterého mě to automaticky přepne - aby ty data v tich /users byla normálně v Dokumentech a né v té cestě C:/users/název_účtu ... Tak jsem koukal na internet a hledal co s tím, našel jsem pouze: toto na nějakém blogu , čili jsem to zkusil, ale zřejmě bezúspěště(nebo jsem to udělal nějak špatně, no nevím -> potřebuji s tím asi pomoct jak na to...).
Chci se tedy zepatat, jestli by mi s tím někdo nepomohl, co mám dělat nebo něco...
Kdyžtak prosím, docela to spěchá, neboť tam mám věci i do práce.
Předem děkuji opravdu moc za jakékoli upomínky jak bych to mohl vyřešit!.
S pozdravem JF.

Uživatelský avatar
stell
VIP
VIP
Příspěvky: 5175
Registrován: 09 pro 2007 09:27
Bydliště: SK-REVUCA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde se přihlásit na můj Win.Účet>spustí:"Dočasný uživa

#2 Příspěvek od stell »

Zdravim
Pred nedavnom som tu riesil ten isty problem tu na fore.Teraz neviem najst kedy to bolo, ale sme to vyriesili.
Takto ten navod co si sem dal link nepomoze, to sme skusali.
Ty mas poskodeny profil.
Preto musis vytvorit novy profil a data prekopirujes do noveho profilu.
Pretoze sa jedna o ucet Administratora, tento novy profil musis tiez vytvorit ako ucet Admina, spravcu.

1:Musis aktivovat skryty ucet administratora, takze v tomto docasnom profile spust prikazovy riadok ako administrator.
1. Kliknite na tlačidlo Štart.
2. Do poľa Vyhľadať zadajte príkaz cmd.
3.Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu a zvoľte Spustiť ako správca.
4.Napíšte príkaz: net user administrator /active:yes
Enter.
Restartuj pocitac, a na prihlasovacej obrazovke, prihlas sa ako tento admin, budes mat tam novu ikonku admina.
Budes pracovat tu stohto uctu.
Podla navodu Microsoft, vytvor novy ucet admina/spravcu.
http://windows.microsoft.com/sk-sk/wind ... er-profile

Ak by si nevedel najst stary ucet, restrnes pocitac, a prihlasis sa do noveho uctu co si vytvoril, a tu prekopirujes data a vsetko tak ako mas v navode.
Potom napis.
Dôležité informácie.
NEŠLAPE Vám počítač?
Je zavirovaný? Šlape pomalu? Nefunguje program? Problém s instalací?
Využíjte služby vzdálené pomoci!
Obrázek
e-mail: stell(zavináč)forum.viry.cz
Thanks! Vďaka!

Obrázek

Rh1noCZ
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2013 18:24

Re: Nejde se přihlásit na můj Win.Účet>spustí:"Dočasný uživa

#3 Příspěvek od Rh1noCZ »

Díky moc, zrovna před několika minutami jsem tentýž návod našel na google také, a kupodivu to funguje, sice jen dokumenty se zkoprovali, ale lastně víc toho není potřeba, škoda, že jsem si neuložil data z Prohlížeče, takže backup už asi nepůjde, žeano? :iefox: :-)
No nic, děkuji moc,

P.S.:
stell píše:1:Musis aktivovat skryty ucet administratora, takze v tomto docasnom profile spust prikazovy riadok ako administrator.
1. Kliknite na tlačidlo Štart.
2. Do poľa Vyhľadať zadajte príkaz cmd.
3.Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu a zvoľte Spustiť ako správca.
4.Napíšte príkaz: net user administrator /active:yes
-toto nebylo potřeba, jen přendat data ze starého účtu a bylo hotovo, tak THX. :idea: :closed: :wink:

Uživatelský avatar
stell
VIP
VIP
Příspěvky: 5175
Registrován: 09 pro 2007 09:27
Bydliště: SK-REVUCA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde se přihlásit na můj Win.Účet>spustí:"Dočasný uživa

#4 Příspěvek od stell »

Ano mozne to je ze netrebalo aktivovat skryty ucet, pretoze mal si admin ucet,,,predtym co som riesil,tak sme museli aktivovat, pretoze uzivatel nemohol vytvorit z docasneho uctu- novu ucet admina.
Nemas zaco. :)
Dôležité informácie.
NEŠLAPE Vám počítač?
Je zavirovaný? Šlape pomalu? Nefunguje program? Problém s instalací?
Využíjte služby vzdálené pomoci!
Obrázek
e-mail: stell(zavináč)forum.viry.cz
Thanks! Vďaka!

Obrázek

Peter Pi
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 27 kvě 2016 16:00

Re: Nejde se přihlásit na můj Win.Účet>spustí:"Dočasný uživa

#5 Příspěvek od Peter Pi »

Dobrý den..Myslím že předchozí rada byla neefektivní a složitá. Měl sem včera úplně stejný problém a celé jsem to vyřešil tak ,že jsem do vyhledávače v nabídce start napsal Obnovení systému, kde jsem si vyhledal datum ve kterém mě počítač pracoval správně, spustil jsem obnovení a během necelých 5 minut jsem měl svůj počítač tak jako předtím s veškerými fotkami i hudbou na ploše..

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: Nejde se přihlásit na můj Win.Účet>spustí:"Dočasný uživa

#6 Příspěvek od Márty84 »

Peter Pi píše:Dobrý den..Myslím že předchozí rada byla neefektivní a složitá. Měl sem včera úplně stejný problém a celé jsem to vyřešil tak ,že jsem do vyhledávače v nabídce start napsal Obnovení systému, kde jsem si vyhledal datum ve kterém mě počítač pracoval správně, spustil jsem obnovení a během necelých 5 minut jsem měl svůj počítač tak jako předtím s veškerými fotkami i hudbou na ploše..
Zdravim :)
Pri obnove systemu fotky i hudba obvykle zustanou, ale muze nastat problem u nekterych programu. Ale jinak myslim, ze psat do 3 roky stareho vlakna, nema moc smysl :-D :closed:
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Zamčeno