Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nejde spustit W7

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
nudlevbote
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2012 22:44

Nejde spustit W7

#1 Příspěvek od nudlevbote »

Zdravím, nejde mi spustit W7, najede jen do spouštění Winů ale dále se nenačte ani logo. Po chvíli naběhne repair tool Oprava spouštění sytému se Startup repair s výsledkem "Nástroj Oprava spouštění systému nemůže automaticky opravit tento počítač." Vyzkoušel jsem nabootovat Windows Repair Disc a opět dát Startup repair, ale tentokrát to vyhodí že mám odpojit přídavná zařízení (kamera, foťák apod.) a restartovat, což pochopitelně nepomáhá když nic takového připojené nemám :o
Zkoušel jsem také bod obnovy, ale zobrazil se mi pouze dva dny starý a to taky nepomohlo. Řekl jsem si že zkusím nějáké LiveCD, ale to mi pokaždé vyskočí hláška "Bootrec chybí, restartujte pomocí "ctrl+alt+del", zkoušel jsem SystemRescueCD a Smart Boot Manager a oboje se stejným výsledkem. V HW bych vinu nehledal, disk fungoval bez chyby a události nepředcházel žádný pád systému nebo BSOD apod. Za všechny rady budu vděčný :)

nudlevbote
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2012 22:44

Re: Nejde spustit W7

#2 Příspěvek od nudlevbote »

Nikdo žádné návrhy? S reinstallem jsem celkem srovnaný, ale pár dat by se převést hodilo. :(

KubaKolacek
5. stupeň - BAN
Příspěvky: 240
Registrován: 05 lis 2011 20:23
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spustit W7

#3 Příspěvek od KubaKolacek »

Zdravím, :welcome:
zkuste Hirens boot CD z mého podpisu (Servisní CD)
OS: Windows XP Home Edition SP 3
Prohlížeč: Google Chrome
Antivir: Avast 7 Free Edition
Firewall: Comodo Free
-----------------------------------
3x zálohuj a 1x formátuj !
RSIT - MBAM - Servisní CD - OTM
-> PODPORA FÓRA <-

nudlevbote
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2012 22:44

Re: Nejde spustit W7

#4 Příspěvek od nudlevbote »

KubaKolacek píše:Zdravím, :welcome:
zkuste Hirens boot CD z mého podpisu (Servisní CD)
Hm, to samé. (Chybí BootMGR.) :(

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Nejde spustit W7

#5 Příspěvek od vyosek »

Zdravim :)

jedna se o PC nebo nejaky ntb :???:
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

nudlevbote
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2012 22:44

Re: Nejde spustit W7

#6 Příspěvek od nudlevbote »

vyosek píše:Zdravim :)

jedna se o PC nebo nejaky ntb :???:
ntb

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Nejde spustit W7

#7 Příspěvek od vyosek »

:arrow: OK, to bude trosku problem, jelikoz ntb maji svoje vlastni zadece systemu a nedaji se jen ak lehce fixovat :?:

:arrow: Poprosim kolegu o soucinnost, prosim o strpeni, byva tu vetsinou v noci
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

nudlevbote
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2012 22:44

Re: Nejde spustit W7

#8 Příspěvek od nudlevbote »

Teď jsem našel ještě jednu starší zálohu zminula když jsem dělal reinstall, takže aspoň něco :)
Ale i tak by nevadilo kdyby to zase fungovalo, v noci tu ještě budu, dík :)

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Nejde spustit W7

#9 Příspěvek od vyosek »

nudlevbote píše:Teď jsem našel ještě jednu starší zálohu zminula když jsem dělal reinstall
Jakou zalohu mate na mysli? zalohu dat? ja myslim ze kolega prijde na to jak to dat do provozu...byt to jen obycejne PC tak je to (zrejme) na par prikazu, ale ntb jsou na tyhle zasahy citlivejsi...
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

nudlevbote
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2012 22:44

Re: Nejde spustit W7

#10 Příspěvek od nudlevbote »

vyosek píše:
nudlevbote píše:Teď jsem našel ještě jednu starší zálohu zminula když jsem dělal reinstall
Jakou zalohu mate na mysli? zalohu dat? ja myslim ze kolega prijde na to jak to dat do provozu...byt to jen obycejne PC tak je to (zrejme) na par prikazu, ale ntb jsou na tyhle zasahy citlivejsi...
Jo dat, pár dokumentů, projektů apod.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Nejde spustit W7

#11 Příspěvek od vyosek »

OK, ono zalohu vetsina uzivatelu zacne delat az o data jednou prijde...

btw, pokud jste tu zaregistroval nejaky prispevek od uzivatele KubaKolacek o tom ze mate nabootovat dvd a zadat to a to prosim ignorujte - tento postup by zrejme prave odpalil ntb a potrebuji to zkonzultovat s kolegou, nehlede na to ze tim KubaKolacek porusil pravidla fora, ale to uz si vyresime u nas v sekci moderatoru.

Zatim tedy pro vas jedine, vim ze to neni nic potesujici, ale prosim pockejte az se tu vyjadri kolega Millines
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: Nejde spustit W7

#12 Příspěvek od MiliNess »

Ahoj, prosímtě hned jak ten NTB zapneš, mačkej F8. Pokud se ti zobrazí nabídka typu spuštění OS, vyber "Automaticky nerestartovat počítač v případě selhání systému", pokračuj spouštěním Windows a pokud se objeví BSOD (modrá obrazovka smrti), opiš kód chyby.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

nudlevbote
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2012 22:44

Re: Nejde spustit W7

#13 Příspěvek od nudlevbote »

MiliNess píše:Ahoj, prosímtě hned jak ten NTB zapneš, mačkej F8. Pokud se ti zobrazí nabídka typu spuštění OS, vyber "Automaticky nerestartovat počítač v případě selhání systému", pokračuj spouštěním Windows a pokud se objeví BSOD (modrá obrazovka smrti), opiš kód chyby.
Nic, opět mě to navedlo do Opravy spouštění systému.


EDIT: 'solved', prohlížejíce další možnosti bootování jsem nalezl i možnost nabootovat s digitálně nepodepsanými ovladači, jelikož jsem zkoušel trochu potaktovat gpu (smysluplnost taktování mobilní gpu vynechme :D) což šlo pouze přes RivaTuner a přes dseo13b jsem bootoval v Test modu neboli v modu bez nutnosti dig. podepsaných ovladačů. Nějákou dobu to takhle fungovalo ale časem jsem zjistil že mi přestávají vyskakovat upozornění o nových aktualizací winů, žádné viry apod. jsem nenašel, tak jsem vypnul Test mod přes dseo13b ale zapomněl udělat restart který vždy fungoval normálně i bez Test modu, takže jak jsem po nějákém čase restartoval ntbk v normal modu tak to prostě nenajelo.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Nejde spustit W7

#14 Příspěvek od vyosek »

njn, to je to taktovani...

Tim padem problem vyresen a z nasi strany je to tedy vse
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Zamčeno