Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

otazka + kritika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
dodo148
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: 19 úno 2015 02:48

otazka + kritika

#1 Příspěvek od dodo148 »

Dobrý den neuvažovali ste o rozšírenie sekcie ESET, v kategórii SOFTWARE, produktom Eset Endpoint security?

Nepáčil sa mi Váš prístup vo veci, ked som sa svojou odpovedou na otázku, ktorú ste mi položili, dostal do pozície porušenia pravidiel bezpečnostného fóra. To, ako som vyhodnotil vasu otázku, mohlo byť i z rozdielneho chápania daných pojmov. Pre mna je nelegalny systém taký, za ktorý uživateľ nezaplatí, pretože sa dá získať z internetu...

Kedže som zástanca konštruktívnej kritiky, nehladme preto na moj konkrétny prípad. To, čo ste spravili t.j. :closed: - je to v poriadku. Potom som si po par dnoch vytvoril druhý učet na ktorý som žiadnu reakciu nezachytil asi 2 dni potom mi systém padol.. nepamatam si prihlasovacie udaje. ak máte možnosť to zistiť ako ste postupovali, reps. nepostupovali by som ju ocenil. A tak sa pýtam, prečo keď sa jedná o bezpečnosť uživatelov ostanete nečinný.

Viem, že som písal že nehladme na moj konkrétny príklad, ale v tej chvili by mi stačila akákolvek akéhokolvek typu: od vyhodenia PC z okna cez možnosť dať ho do servisu, resp. či by si s tým poradili. Osobne nedoverujem ľudom, ktorý robia z toho biznis a vobec tú sumu čo by som im zaplatit pri mojom probléme s PC (toto si len myslím, pretože doteraz neviem o čo tam išlo) si nechcem sni predstavit... ja som potom niečo o tom zisťoval a dopátral som sa že sa jedna o hackerov z USA a potom som to dalej neriešil - pre istotu. AK bY ste mi mohli povedať ako sa proti tomu možno brániť alebo ide o kontrolu zhora, proti ktorej sa nemožno bránit. Ď

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: otazka + kritika

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Tím, že jste si vytvořil další účet jste pravidla porušil: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601 (bod 10). Účet bude smazán. Pokud si nepamatujete přihlašovací údaje, stačí mne napsat a obnovím je. Nevím, o co konkrétně jde, nedal jste žádný odkaz. Na váš poslední vstup reagovala kolegyně Motji.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: otazka + kritika

#3 Příspěvek od motji »

Dobrý den, dovolím si zde vstoupit, když už jsem jmenována.
Jedná se o tento topic?
http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=13 ... 5#p1394555

Požádal jste o pomoc, pomoc Vám nabídnuta byla. Poprosila jsem Vás, abyste napsal, co máte s pc za problém, protože z toho, co jste napsal, jsem to nepochopila. Záznam v registrech ohledně exploreru je v pořádku. Bez bližší specifikace problému a případně dalších logů Vám poradit neumíme.(i když věšteckou kouli doma mám:D).
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: otazka + kritika

#4 Příspěvek od vyosek »

Zdravim :)

Zalozenim druheho uctu jste porusil pravidla fora, jak zminil kolega, proto jsem jej rano smazal vc. tematu. Tam jste si 2x odpovedel, takze tema zapadlo...A ted bylo smazano i s druplicitnim uctem.

Co se tyce ESET Endpoint, tak o tetoi sekci neuvazujeme, jelikoz forum je podpora pro domaci uzivatele a verze Endpoint je pro firemni klientelu. Takze se ji tu zabyvat nebudeme - pokud mate s Endpoint problem, tak se obratte na technickou podporu ESETu.
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

dodo148
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: 19 úno 2015 02:48

Re: otazka + kritika

#5 Příspěvek od dodo148 »

nie nie nie nepochopili sme sa, resp ja som to dopiietol s tými kontami :oops: ..teraz pozeram do historie a nevidim to tu... muselo to preto byť na druhom konte :?:
tu odpoved na Eset som tak troch predpokladal. a nie nemam s ním problém zatial žiadny. mohli by ste mi povedat ako je to teda s tým legalnym systémom vo vašom ponímaní? Nedovolim si odhadnuť kolko % domácich uživateľov má zakúpený legálny systém.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: otazka + kritika

#6 Příspěvek od Rudy »

Legální oper. sytém je takový, který si uživatel zakoupil. Poznáte jej obvykle tak, že nainstalovaný OS souhlasí s popisem na COA. To zda je systém legální, či nikoli, poznáme z logu při kontrole. Co se týká procentuálního vyjáření legální/nelegální, to jsme nikdy nezkoumali (nejsme softwarová policie). Nelegální systémy neřešíme především proto, že jsou upravované (aby se navenek tvářily legálně) a tudíž se za všech oklností nemusí chovat stejně, jako ty pravé.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: otazka + kritika

#7 Příspěvek od Pavuk29 »

dodo148 píše:...Nedovolim si odhadnuť kolko % domácich uživateľov má zakúpený legálny systém.
Podla mojho nazoru to nie je take dramaticke ako pred rokmi, kedze vacsina uzivatelov ma pri kupe PC automaticky aj vnuteny operacny system.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: otazka + kritika

#8 Příspěvek od tuvok07 »

Není, až na to, že prodejci málokdy dávají k dispozici instalační CD/DVD. Sám mám s nelegálním systémem neblahou zkušenost - ta funkčnost opravdu není zaručena.
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

dodo148
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: 19 úno 2015 02:48

Re: otazka + kritika

#9 Příspěvek od dodo148 »

Pavuk29 píše:
dodo148 píše:...Nedovolim si odhadnuť kolko % domácich uživateľov má zakúpený legálny systém.
Podla mojho nazoru to nie je take dramaticke ako pred rokmi, kedze vacsina uzivatelov ma pri kupe PC automaticky aj vnuteny operacny system.
podla mna to nie je štatisticky významný faktor (vnútenie OP).
:D Trebalobyju :roll: - bolo by treba - pohľadať nejaké štúdie zo zahraničia... dobrá tema na spracovanie :oops:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: otazka + kritika

#10 Příspěvek od Rudy »

Toto fórum tu není od toho, aby shánělo nějaké studie, Naším posláním je odvirování domácích PC, které si neznalý uživatel zaviruje. Neoriginální oper. systémy neřešíme proto, že jsou upravované a tudíž se mohou chovat rozdílně od těch originálních.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: otazka + kritika

#11 Příspěvek od Pavuk29 »

dodo148 píše:
podla mna to nie je štatisticky významný faktor (vnútenie OP).
:D Trebalobyju :roll: - bolo by treba - pohľadať nejaké štúdie zo zahraničia... dobrá tema na spracovanie :oops:
Mas priestor. Ako pise kolega, nie je to nasim poslanim. :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

dodo148
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: 19 úno 2015 02:48

Re: otazka + kritika

#12 Příspěvek od dodo148 »

Zdravím :fez:
rád by som reagoval, teda ak môžem:
- Motji: áno ide o tú topic, vtedy som vám neodpovedal z dôvodu spadnutia systému a tému by som teraz doplnil lenže neviem či my odpoviete, kedže spĺňam všetky tri nasledovné skutočnosti, za a) som domáci užívateľ počítača, za b) nepovažujem sa za znalého užívateľa, a preto chcem vedieť či ide o vírus, resp. či mam hacknutú sieť, pretože tak ako sa chová môj PC neviem čo si o tom mám myslieť. c) mám eset end point, čo si v konečnom dôsledku tak trochu protirečí s vašim poslaním. nie som firma, ani spoločnost ani nič také. som domáci užívateľ.
K tomu ako sa správa PC , ide o toto: Pri každom zapnutí pc, pred tým než sa pripojí k sieti a teda aj k internetu, sa ma antivír. program opýta na možnosť aktualizácie, posielam screen. Logicky sa pýtam, prečo je uvedená veľkosť miesto označenia aktualizácie. Možno to považovať za uplatnenie práv uvedených v pravidlách fóra (bod 3)? ak áno budem ich rešpektovať, ak nie - čo vám treba poskytnúť, nejaký log i keď radšej by som bol za vzdialenú pomoc cez plochu. teda ak je to možne..
- alebo ide o práve tú zmienenú funkčnosť, ktorú spomínali tuvok07 i Rudy?
- apropó. veštecká guľa :) môžete ju sem tam prepiglovať prachovkou :) s jej schopnosťou som sa už stretol a nemýlila sa. Nechápal som tomu, pretože skôr verím poznatkom ako niečim guliam :hmm: , myslel som vajciam, teda vlastne guli som chcel povedať :|
- Rudy: to od vás ani nežiadam, to bola niečo ako rečnícka otázka, smerovaná pokojne i mne samotnému, a preto ten smajlik. :oops: ... k ďalšiemu - nerozumiem prečo práve soft. pol. spomínate? popravde ma napadlo frnz.vštr., a do toho ma aj tak nič nie je. ja som sem napísal z dôvodu erudácie niektorých moderátorov, bezpochyby vás všetkých.
- Vyoseka - ď. :) obrátim sa na nich i keď ich odpoveď ohraničuje § a to som si už zistil.
Skôr prijmú radu od vás ako od nejakej inštancie /o tři řádky výše, někdy i níže/
:bye: :172:
Přílohy
DESKTOP1.jpg
DESKTOP1.jpg (32.47 KiB) Zobrazeno 8860 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: otazka + kritika

#13 Příspěvek od Rudy »

Nějak jsem nepochopil vaše zkratky: soft. pol. a frnz.vštr. ?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

dodo148
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: 19 úno 2015 02:48

Re: otazka + kritika

#14 Příspěvek od dodo148 »

softwerova policia , forensic analysis of ....

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: otazka + kritika

#15 Příspěvek od tuvok07 »

To první bude asi softwarová policie.
Hele, to, že si někdo nekoupí antivir a operační systém je jeho věc, ale ať pak dotyčný nečeká že budeme řešit problémy které může často způsobovat mimo jiné i samotný crack - který často navíc může oslabit sebeobranné schopnosti AV :) Nikdo neví co ty cracky navíc dělají na pozadí atd. Navíc toto fórum je členem mezinárodního spolku JEHOŽ PRAVIDLA CRACKNUTÉ VĚCI TÉŽ NEPOVOLUJÍ ŘEŠIT - takže si doufám už rozumíme.
Cracky a podobně jsou z bezpečnostního hlediska stejně problematické jako viry a často jsou jejich nositeli.
A mimochodem, AV není zas tak drahá záležitost, sám mám Kašperáka a byla akce kdy za cenu jednoho roku se dal koupit na dva - a tohle mají často.
Co se týče Esetu Endpointu - trochu nechápu smysl toho mít doma řešení určené pro firmy, ale i tak zde platí, že se můžete obrátit na podporu :)
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Zamčeno