Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Bezpečnost fóra

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
vojta0001
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 úno 2015 20:03

Bezpečnost fóra

#1 Příspěvek od vojta0001 »

Dobrý den, rád bych podal stížnost na způsob registrace a přihlášení na vaše fórum. Vaše fórum se zabývá viry a bezpečností, ale základní bezpečnost s hesly ošetřenou nemá. Nelíbí se mi základní způsob přihlašování, kde není žádným způsobem chráněno heslo uživatele, které je posíláno nešifrovaně přes internet. Jinak vaše ostatní služby velice obdivuji a chválím.
Děkuji a doufám v brzké opravení

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118200
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnost fóra

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Nám tento způsob vyhovuje. Dosud se nestalo, aby bylo některé heslo zneužito. Používáme pouze ochranu proti přihlašování spambotů, s nimiž jsme měli v minulosti jisté problémy. Jinak hesla jsou bezpečně uložena na serveru.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

vojta0001
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 úno 2015 20:03

Re: Bezpečnost fóra

#3 Příspěvek od vojta0001 »

Dobře chápu, už dále o tomto psát nebudu. Jenom taková připomínka.. hesla sice jsou bezpečně uložena na serveru, ale je to k ničemu, jestliže si přihlašovaní můžu vytáhnout odposloucháním paketu… Jinak děkuji za vaši odpověď a dále již o tomto psát nebudu.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118200
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnost fóra

#4 Příspěvek od Rudy »

To je sice pravda, nicméně za celou dobu, co tu jsem (téměř od počátků tohoto fóra) se nám nic podobného nestalo. Jen jednou jsme tu měli problém s DDos útokem a jinak se nikdo o nic nesnažil. Děkujeme za upozornění, ale až to bude třeba, budeme se tím určitě zabývat.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnost fóra

#5 Příspěvek od Pavuk29 »

Myslim, ze za danych okolnosti nie je dovod komplikovat uzivatelom registraciu.
V pripade utoku nie je problem v ramci administracie zjednat napravu.
Neopravujme co nie je pokazene. Nepretrzite su tu pozorne oci administratorov, moderatorov a radcov. Kto nema opravnenia, vie promptne informovat zodpovednych v pripade nejakych problemov.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

pospa.josifek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2012 18:35

Re: Bezpečnost fóra

#6 Příspěvek od pospa.josifek »

Sry za vstup, jak "komplikovat registraci"? Schválně jsem zkoušel pomocí nástroje Zanti odposlouchávat svoje pakety, a kde nebylo HTTPS zabezpečení, heslo mi to z toho vycuclo.
Obrázek
Od 5.3.15 mám Win 8.1 64bit :)
A od 15.1.16 mám Win 10 64bit :)

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnost fóra

#7 Příspěvek od Pavuk29 »

pospa.josifek píše:Sry za vstup, jak "komplikovat registraci"? Schválně jsem zkoušel pomocí nástroje Zanti odposlouchávat svoje pakety, a kde nebylo HTTPS zabezpečení, heslo mi to z toho vycuclo.
Ked si sam sebe odpocuvas siet, necuduj sa, ze si vycucnes vlastne heslo. Dokonca je to mozne, aj ked mas HTTPS.
Predpokladame, kedze si na bezpecnostnom fore, ze si sem nedavas rovnaky login ako do banky.
Ako pise admin vyssie, citujem: Nám tento způsob vyhovuje. Dosud se nestalo, aby bylo některé heslo zneužito.
Nemame nijaky dovod zatial menit zabehnuty system, pretoze pocet incidentov sa rovna nule. Toto nie je Pentagon. Tu sa zhromazduju inteligentni ludia. :)
Don't panic :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

pospa.josifek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2012 18:35

Re: Bezpečnost fóra

#8 Příspěvek od pospa.josifek »

Kdyby to takhle někdo udělal na letišti, tak má hesla od X uživatelů. No dobře, už to nerozebirejme.
:-)
Obrázek
Od 5.3.15 mám Win 8.1 64bit :)
A od 15.1.16 mám Win 10 64bit :)

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP
VIP
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnost fóra

#9 Příspěvek od cernohous13 »

Ahoj, ale tady se řeší heslo pro přístup na toto fórum - umíš najít heslo na můj účet?
maximálně by ses mohl zalogovat jako já ale na to by se dost rychle přišlo :D
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

pospa.josifek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2012 18:35

Re: Bezpečnost fóra

#10 Příspěvek od pospa.josifek »

cernohous13 píše: maximálně by ses mohl zalogovat jako já ale na to by se dost rychle přišlo :D
Tak né asi :D
Obrázek
Od 5.3.15 mám Win 8.1 64bit :)
A od 15.1.16 mám Win 10 64bit :)

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnost fóra

#11 Příspěvek od Vrtule »

pospa.josifek píše:
cernohous13 píše: maximálně by ses mohl zalogovat jako já ale na to by se dost rychle přišlo :D
Tak né asi :D
Tak, ono je to celé o tom, zda by byl někdo ochoten za pár stovek (v dnenší době to už snad není tisícovka) pořídit SSL certifikát od důvěryhodné autority a příslušně překonfigurovat virtuální server, na kterém, jak se alespoň domnívám, běží toto fórum.

Pro uživatele by k žádné komplikaci dojít nemělo, jenom se jim v prohlížeči objeví "zámeček" či jiná signalizace bezpečnosti. Možná bude třeba lehce změnit nastavení v administraci fóra (tady těžko říci, zda by tato změna nerozbila nějaké pluginy).

Odpovědět