Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Zpomalní chodu počítače.

Nemáte v tuto chvíli žádný problém s pc a chcete se jen ujistit, že je vše v pořádku?
Vložte log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zpráva
Autor
marzak
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 22 zář 2009 09:16

Re: Zpomalní chodu počítače.

#46 Příspěvek od marzak »

Tak se asi přibližuji rozuzlení záhady. Myslím si, že to dělá Lotus Notes. V pondělí večer jsem udělal nějaké úpravy v jeho nastavení a včera jsem ho až do večera nezapnul. Počítač fungoval normálně. Pak jsem ho večer zapojil a chtěl zkontrolavat poštu, ale nějak to nešlo. Tak jsem vrátil nastavení zpět na původní hodnotu a stahování se spustilo. A dnes jsem ho přes den opět nezapojil. Přesto úderem 11:15 hod došlo ke zpomalení počítače. Ale nepřišlo mi nijak dramatické jako obvykle, ale bylo znatelné. Přijde mi to, jakoby se v určitou hodinu, i když není zapnutý, nějak projeví jeho nastavení na tzv.Replikaci. (Replikace je připojení se na server a kontrola nejnovějších událostí - e-maily a pod.) Musím to ještě otestovat v jiných druzích nastavení. Snad na to budu přes svátky mít čas.
Pokud Vás to zajímá dejte vědět a já, patrně někdy do 3.1.2010, bych dal na toto vlákno vědět jak jsem dopadl a jestli se mi to podařilo vyřešit. Jde o nastavení replikace Lotusu tak, aby se nezpomalil počítač a zároveň ta replikace fungovala, i když bude ovládána manuálně a ne automaticky. Pokud to tedy způsobuje Lotus Notes. Ale vzhledem k tomu, že jste nenašli nic škodlivého co by to mohlo způsobovat, mám důvod podezřívat právě tohoto klienta.
Přeji hezké svátky a díky moc za pomoc.

Uživatelský avatar
Unlimited_Killer
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1969
Registrován: 24 srp 2009 16:18

Re: Zpomalní chodu počítače.

#47 Příspěvek od Unlimited_Killer »

Není zač, a rozhodně mě to zajímá.
Jsem zvědav, zda se poštěstí a bude to 0K. Bohužel s tímhle Vám neporadím, danou aplikaci neznám, takže jste na to zůstal sám. :happy:

A přeji klidné svátky, bohatého Ježíška a šťastný Nový rok.
inactive

marzak
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 22 zář 2009 09:16

Re: Zpomalní chodu počítače.

#48 Příspěvek od marzak »

Tak jsem tady zpět.
Pokud si toto ještě přečtete, tak Vám přeji hodně zdraví v novém roce.
A teď k tomu mému problému: Myslím si, že je to určitě tím poštovním klientem Lotus Notes. Pokoušel jsem se to otestovat během svátků s různými druhy nastavení a musím říct, že všechny indicie ukazují na něho. Problém ale nemusí být přímo v něm, ale v pomalém počítači jako takovém. Prostě tento program, když provádí nějaké skryté akce-aktualizace (replikace) neutáhne procesor tak, aby se nezbrzdil. Neštěstí je to, že toho Lotuse nemohu odstranit, neboť je to klient pro firemní poštu. Ale alespoň jsem přišel na to, co to dělá. Buď se s tím budu muset naučit žít (vždy když dojde ke zpomalení, cca okolo 11hod., tak počítač restartuji), nebo musím našeho IT technika požádat, ať udělá přeinstalaci Lotuse, nebo musím na firmě požádat o výměnu notebooku za výkonější. Přeci jen sestava Intel Centrino, 512MB RAM a integrovaná grafika Intel 82915GM je na dnešní dobu již překonáno.
Možná mi nadáváte, proč jsem se obrátil na tyto stránky s takovýmto problémem, když mám firemního IT. Jednak jsem chtěl sám zjistit, čím to je, co je to za problém, a pak náš IT není až takový přeborník a nehledá problémy, provede kompletní přeinstalaci systému a je to hotovo! Mně šlo o zjištění problému, o pokus jej odstranit nebo minimalizovat a do budoucna se tomuto problému vyhnout-vyvarovat. Jsem rád že si mohu být jistý, že v počítači nění nějaká zákeřná skrytá potvora co škodí!
Díky moc za veškerou pomoc, podporu a rady. A samozřejmě obrovskou trpělivost s mojí neschopností.
Ještě jednou poděkování letí k Vám.

Uživatelský avatar
Unlimited_Killer
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1969
Registrován: 24 srp 2009 16:18

Re: Zpomalní chodu počítače.

#49 Příspěvek od Unlimited_Killer »

Není vůbec zač. Alespoň teď víme, čím to je.
Notebook to hold není nejnovější, ale co se dá dělat.
Nemáte se zač omlouvat - neschopný jste rozhodně nebyl.
À propos, od toho tu jsme - je jedno jestli máte firemního IT, či ne. Je to prakticky moje 'práce'. :)
'Happy New Year' i Vám a zase se tu někdy ukažte, rád Vás tu uvidíme. :bye:
inactive

Odpovědět