Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Dlouhá reakce na spuštění programu

Nemáte v tuto chvíli žádný problém s pc a chcete se jen ujistit, že je vše v pořádku?
Vložte log z FRST nebo RSIT.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Pokud chcete pomoc, vložte log z FRST [návod zde] nebo RSIT [návod zde]

Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

!NOVINKA!
Nově lze využívat služby vzdálené pomoci, kdy se k vašemu počítači připojí odborník a bližší informace o problému si od vás získá telefonicky! Více na www.neslape.cz
Zpráva
Autor
DaytonC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 90
Registrován: 08 lis 2014 17:07

Re: Dlouhá reakce na spuštění programu

#16 Příspěvek od DaytonC »

tak subjektivně je spouštění programů rychlejší...ale!
1. spuštění firefoxu z lišty rychleho spouštění trvá stále něco okolo 1minuty...(v práci je tento čas tak okolo 10vteřin než naskočí všechna okna)
2.no nějaký google soubory jsem našel v program files ale další už nevidím...rád bych vymazal vše ale pokud nevím kde tak je to těžké
3. spouštění systému se mi zdá dlouhé je tam->spouštení systemu windows ,tma,vítejte, čekejte prosím pak zase tma pak vidím něco jako myš ve tmě pak teprve plocha...všiml jsem si že mám ve startupu zapnutí Bluetooth...rád bych to vypnul v případě že to zrychlí start...ovšem je tu otázka jak jej rychle zapnout(bez restartu) v případě že jej budu potřebovat? jde udělat nějaký zastupce na plochu?
4. co ten "binec" na ploše? můžu to smazat? jsou to programy FRST64 ZOEK a JRT pak nějaká složka FRST older version ...a spousta textáků od těchto programů... nebo se to bude ještě potřebovat?

jo abych nezapoměl tady je ten Fixlog:
Fix result of Farbar Recovery Scan Tool (x64) Version: 04-07-2017
Ran by Roman (04-07-2017 23:42:06) Run:4
Running from C:\Users\Roman\Desktop
Loaded Profiles: Roman (Available Profiles: Roman)
Boot Mode: Normal
==============================================

fixlist content:
*****************
Start
CloseProcesses:
CreateRestorePoint:

HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender: Restriction <==== ATTENTION

AlternateDataStreams: C:\Windows:nlsPreferences [0]

Hosts:
EmptyTemp:
Reboot:
End
*****************

Processes closed successfully.
Restore point was successfully created.
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender => key removed successfully
C:\Windows => ":nlsPreferences" ADS removed successfully.
C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts => moved successfully
Hosts restored successfully.

=========== EmptyTemp: ==========

BITS transfer queue => 0 B
DOMStore, IE Recovery, AppCache, Feeds Cache, Thumbcache, IconCache => 14572350 B
Java, Flash, Steam htmlcache => 492 B
Windows/system/drivers => 12639044 B
Edge => 0 B
Chrome => 0 B
Firefox => 389805310 B
Opera => 0 B

Temp, IE cache, history, cookies, recent:
Users => 0 B
Default => 0 B
Public => 0 B
ProgramData => 0 B
systemprofile => 128 B
systemprofile32 => 0 B
LocalService => 0 B
NetworkService => 0 B
UpdatusUser => 0 B
Roman => 16324304 B

RecycleBin => 0 B
EmptyTemp: => 413.3 MB temporary data Removed.

================================


The system needed a reboot.

==== End of Fixlog 23:47:27 ====

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: Dlouhá reakce na spuštění programu

#17 Příspěvek od Márty84 »

:arrow: Kliknete na START -> Spustit -> napiste msconfig -> OK
V okne najdete zalozku Po spuštění a povypinejte vse, co nepotrebujete aby se spoustelo hned pri startu pc. Tedy to, co si muzete spustit rucne az v pripade potreby.
Co se tyka Bluetooth, netusim, jak rychle se pak zapne. Nektere notasy maji primo tlacitko, kterym se to zapina/vypina. Je to ruzne.


:!: Vsechny tyto programy - vcetne pripadne instalace - spoustejte jako spravce (kliknete na ne pravym mysidlem a zvolte - Spustit jako spravce)

:arrow:
vyosek píše: :arrow: DelFix https://toolslib.net/downloads/finish/2/
  • Stahnete a spustte
  • Ponechte zatrzitkou pouze u volby Remove disinfection tools
  • Kliknete na Run
:arrow: Stahnete Ccleaner http://www.filehippo.com/download_ccleaner a spustte.
Pri instalaci pozor na toolbar (ci jine doplnky), jestli vam nabidne jeho instalaci, tak zruste zatrzitko.
Po spusteni se ocitnete ve funkci Cistic. Vlevo je spousta zatrzitek. Pozor dejte hlavne na kos, pokud nechate zatrzene, vzdy ho vysype.
Dale, podle toho jak je nastaven, smaze vsechna hesla ulozena na netu!!! Takze jestli mate nastavene, at si pocitac hesla pamatuje (coz neni pro bezpecnost dobre), budete je muset pak napsat znova rucne (napr mail, facebook, ruzna fora atd.)
Kliknete na Analyzovat a az dokonci analyzu, kliknete na Spustit Cleaner.
Potom kliknete vlevo na funkci Registry
Kliknete na Hledej problemy, kdyz najde, kliknete na Opravit problemy. Nabidne Vam zalohu, tu udelejte a ulozte ji tak, at ji v pripade potreby najdete.
Funkce Nastroje umoznuje odinstalovani programu. Je dukladnejsi nez samotny windows!
(Pokud je v pc vice uzivatelskych uctu, pouzijte program i v nich)

:arrow: Defragmentujte disk(y) (SSD Disky ne!)
Stahnete program Defraggler https://www.piriform.com/defraggler/download/standard
Pri instalaci opet pozor na toolbar a dalsi nesmysly.
Po nainstalovani program spustte a kliknete na Analyzovat, po analyze kliknete na Defragmentovat a programek odvede svou praci.




:arrow: Pak napiste, jak to s pc vypada.
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

DaytonC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 90
Registrován: 08 lis 2014 17:07

Re: Dlouhá reakce na spuštění programu

#18 Příspěvek od DaytonC »

Tak nejhorší byla asi ta defragmentace...když mi to napsalo že to bude trvat >1den myslel jsem že si dělá ze mě prdel... takže jsem to ráno zapnul a odpoledne vypnul... co se týká spouštění FF tak je to výborný skutečně do 10vteřin naběhne.
Co se týká startu systému je to okolo 1,5minuty...což asi už lepší nebude...
a to jsem toho moc v tom configu nevypínal-> bojím se že vypnu něco důležitého některé ty názvy mi naprosto nic neříkají
mě by jen zajímalo jak ted udržovat ten systém aby se to nezhoršovalo z časem...
takže
Jak často defragmentovat?
jak často čistit CCleanerem?
popř když se výrazně zhorší vlastnosti systému a předchozí dvě varianty budou neefektivní tak asi provést všechno co jsi mi napsal na tomto foru? nebo můžu tímto způsobem poškodit svůj PC??
existuje vůbec nějaká univerzální rada pro můj typ PC ? nebo pro každý typ PC je specifický recept jak jej vyčistit ?

DaytonC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 90
Registrován: 08 lis 2014 17:07

Re: Dlouhá reakce na spuštění programu

#19 Příspěvek od DaytonC »

udělal jsem screenshot MSconfigu po spuštění(mělo by to být v příloze)...co si můžu dovolit vypnout a co naopak ne bez nějakého následku v systému? bohužel tu máte omezení max 1soubor a max 800x600 takže jsem to musel dát do jednoho souboru o danné velikosti snad to bude čitelné...no a pokud ne dejte vědět pošlu na mail
Přílohy
MSCONFIG1.jpg
MSCONFIG1.jpg (160.15 KiB) Zobrazeno 1354 x

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: Dlouhá reakce na spuštění programu

#20 Příspěvek od Márty84 »

DaytonC píše:Jak často defragmentovat?
Jednou za ctvrt/pul roku staci. Zalezi jak moc instalujete, stahujete a nasledne mazete.
DaytonC píše:jak často čistit CCleanerem?
Treba jednou za 14 dnu, registry treba jednou za mesic.
DaytonC píše:tak asi provést všechno co jsi mi napsal na tomto foru?
Test s MBAM muzete, ale skript pro FRST uz je pokazde jiny.
Zadny specificky recept neni. ADWCleaner, MBAM a CCleaner je zaklad, to se da pouzit vzdy, ale konecne docisteni skriptem je vzdy individualni. Pouzitim skriptu, ktery nebyl sepsan primo po kontrole aktualniho logu, muze nadelat i skodu. Takze kdyby byl nejaky vetsi problem, vzdy se radeji obratte na nas, nebo pripadne jine podobne zamerene forum.

DaytonC píše:co si můžu dovolit vypnout a co naopak ne bez nějakého následku v systému?
Spousta veci patri primo Lenovu. Nektere bezet nemusi, ale nevim, jak by se to tomu pocitaci libilo. Musel byste zkouset, co pc dovoli a co ne.
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Odpovědět