Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.

Ktory FW vam najviac vyhovuje?

Comodo 2/3
72
29%
Sunbelt Kerio
38
15%
Zone Alarm
39
16%
Lavasoft Personal Firewall
2
1%
Online Armor
3
1%
Outpost Firewall
14
6%
PC Tools Firewall
7
3%
Net Limiter 2
0
Žádná hlasování
Sygate
1
0%
FW integrovany v ESS
21
8%
FW integrovany v produktoch Symantec
7
3%
FW integrovany v KIS
9
4%
FW integrovany v produktoch McAfee
0
Žádná hlasování
FW integrovany v AVG IS
1
0%
FW integrovany vo Windows XP/Vista
23
9%
Iny (napiste aky)
11
4%
 
Celkem hlasů: 248

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#31 Příspěvek od sudanec »

seno píše:nechcem byť hnusný, ale ma tento thread vôbec nejaký význam ? názor užívateľov na kvalitu FW ehm... veď predsa na webe je hafo nezávislých testov (teda kde sa nejedná o reklamu konkrétnych produktov) a to aj s detajlným opisom toho čo a jak sa konkrétne otestovalo na firewalloch napr. na:

http://www.matousec.com/ - známa domovská stránka testov FW
http://www.matousec.com/projects/firewa ... esults.php - link priamo na FW benchmarky na vyššie uvedenej web stránke

...vätšinou na prvých priečkach je umiestnený Outpost (komerčná ver.), Comodo (zdarma), OnlineArmor (komerčná ver. je lepšia) a podobné

nechápem ako dnes niekto môže veriť firewallu Sunbelt Personal Firewall - pôvodne známemu pod názvom Kerio Personal Firewall, ktorému už dávno odzvonilo, bol skvelý až pokiaľ ho neprebrala firma Sunbelt, pôvodný starší firewall vyvíjaný firmou Kerio bol super a aj tak si myslím, že firmu Kerio vtedy preslávila predovšetkým skvelá funkcia routrovania v produkte WinRoute Firewall (vyvíjanom do dnes) využívaná hlavne v menších podnikových sieťach, ktorú dnes zastávajú v PC-shopoch bežne dostupné, obyčajné, malinké, "domáce" a lacné routre taktiež s webovým konfiguračným rozhraním, ten dnešný "Sunbelt" firewall je proste nekvalitná katastrofa... toľko k môjmu názoru :oops:

Good Luck ;-)
Ano, vyznam ma; zaujimaju nas totiz nazory nasich uzivatelov. Uzivatel totiz firewall hodnoti podla inych kriterii ako "nezavisle testy" (ta vasa ukazka patri akurat k mojim najneoblubenejsim, ale to je uz ina kava), no a aj tento feedback je pre nas dolezity. Neodporucime totiz cloveku firewall, ktory uzivatelia nemaju radi trebars preto, ze ma ruzovy skin, ktory nejde zmenit, aj ked je prvy v "nezavislych testoch" (to bol len ilustracny priklad, nechytajte ma, prosim, za slovo).

Ad Sunbelt firewall; odzvonit mu neodzvonilo. Ze vo vasich "nezavislych testoch" nie je na poprednych miestach neznamena, ze nema buducnost. V casoch Keria si na neho vela ludi zvyklo a aj ked Sunbelt spravil kopec nezmyslov a firewall bol jeden cas prakticky nepouzitelny, nove verzie naznacuju pozitivny vyvoj. Ak tento firewall ak nie je elitou (co z Matousecovych testov isto nespoznate, lebo hodnoti dost divne kriteria), tak je oblubeny a rozhodne ucinnejsi ako integrovany firewall v XP, co z neho robi vazneho kandidata na instalaciu pre podstatne percento ludi.

V pripade dalsich otazok na zmysel tohto threadu ma, prosim, kontaktujte cez sukromnu spravu - sem to nepatri. V pripade otazok na Sunbelt Firewall tu pokojne mozme rozviest vacsiu diskusiu, som si isty, ze aj niektori z kolegov vam k tomu maju par slov na povedanie.
Obrázek

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#32 Příspěvek od Vao02 »

Karol_R píše:...ZoneAlarm mi spomaloval net, OnlineArmor mi robil problemy pri starte systemu, Kerio mi nejako nesadlo, Comodo mi zasa velmi spomalovalo stahovanie mailov postovym klientom...
no ono pokud zkousite moc, tak po kazdem fw muze v systemu neco zustat a to potom zkresluje ( ruzna nestabilita, zpomaleni toho ci onoho )... dokonce tu nekdo i tvrdi, ze se clovek pri prilisnem zkouseni mnoha bezp. sw nevyhne drive ci pozdeji reinstalu :)
..Preto som vyuzil Lifetime licenciu. Necital som sice licencne podmienky ale hadam to je pravda...
no ano verze x.5.6.7.bla.bla ji bude mit dozivotne... jenze uz treba pristi rok bude verze y.1.2.3.bla.bla a ta bude za prve uplne o necem jinem co se tyka bezpecnosti a ochrany a za druhe bych si ty podminky opravdu precetl... jestli ta life licence plati treba i na verzi y :D ale Outpost je fakt skvelej :wink:
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#33 Příspěvek od sudanec »

K tomu ostavaniu - odporucam pohlad na nas projekt Rafazon, ten by to mal z podstatnej casti riesit:
http://james008.net/rafazon/
Obrázek

naoka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 29 kvě 2009 21:44

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#34 Příspěvek od naoka »

zdravim

poprosila by som vas o nazor na FW ghostwall ... (http://www.ghostsecurity.com/ghostwall/)
lightweight, easy, ziadna automatika ... cisty firewall
mam okrem neho COMODO poslednu verziu, odkedy som ale skusila spustit ghostwall (bez odinstalovania comoda) mavam problemy s pripojenim. Po istom case (par minut spustenych XP) zahlasi WIN problemy s pripojenim a je koniec. Pomoze restart pc. Nepomoze ani vypnutie ghostwallu, ani jeho zmazanie (== unplug flasky a restart, pustam ho z flashky). Po chvili jednoducho vzdy pridu problemy s pripojenim.
Teraz mi ide net v allow all mode. Ktore z defaultnych pravidiel moze robit problem? Pripadne ake zmeny v systeme moze ghostwall robit ktore pretrvavaju aj po jeho vypnuti? (hlaska pri vypinani ghostwall-u: are you sure you want to close down the gui of ghostwall? Ghostwall will still protect your network if it si closed.)
Som na internatnej sieti ...
mocmoc dakujem, ak bude treba dodam nejake logy alebo screeny

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#35 Příspěvek od Čarls »

Na Pc lze mít nainstalován jen jeden firewall,zřejmě se vám firewally mezi sebou tlučou
osobně bych ho nepoužíval a ponechal Comodo
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

JanSK
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: 22 říj 2009 02:09
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#36 Příspěvek od JanSK »

Používam ZoneAlarm už roky. Skúšal som Kerio Personal Firewall, ale ten mi spomaľoval počítač, nejaký čas som mal AVGfirewall, ale keď mi skončilo predplatné časopisu, kde sa dala predĺžiť platnosť licencie, vrátil som sa k ZoneAlarmu.

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#37 Příspěvek od Vao02 »

Neni nahodou ZAfw a AVGfw co se tyka kvality totez co - receno slovy basnika - nebe a dudy? :lol:
ObrázekObrázekObrázek

killerkr
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 zář 2009 15:19

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#38 Příspěvek od killerkr »

Hlasoval jsem do jiný protože mám integrovaný ve Windwos 7 :lol: :lol: :lol: :lol:
A prozatím stačí
RSIT - - CCLEANER - - SAS - - MBAM - - SVI - - StartUpLite - - GMER - - RootRepeal - - DrWeb CureIt - - AVPTool

Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce! Při špatné manipulaci může dojít k poškození systému !

-----------------------------------------Chcete podpořit naše forum? Informace zde---------------------------------------

Uživatelský avatar
Laudan
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 18 úno 2005 03:19
Bydliště: Praha

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#39 Příspěvek od Laudan »

s radosti jsem hlasoval pro sve oblibene KERIO SUNBELT

nabizi toho vice nez dost a zaroven osciluje na hranici me digitalni chapavosti,ze na nej nedam dopustit byt v jeho doplnkovych,nepodstatnych funkcich se muze vyskytnouti chybicka............
treba statistika nemusi odpovidat skutecnemu poctu zaznamu.


kdyz jsem tedy pridal hlas,na coz jste jiste vsichni netrpelive cekali:-))),tak bych se rad zeptal na fajrvol vista.
jak je to s jeho qalitami? nema sice zadne doplnkove funkce,je to ,,pouze,, samotny fajrvol ale v tom jeho rozsirenem rozhrani v nastrojich pro spravu mi pripada zcela dokonaly a ochotne jsem ho opustil jen pro to,ze se mi ho nechce ucit,vsemu tam nerozumim a hlavne je zde kerio,pro mne daleko privetivejisi.

prijde mi,ze ten vista typ je opomijen hlavne pro to,ze i pro ostatni je prilis slozity a neprehledny :!:
To,ze jsem paranoidni jeste neznamena,ze po mne nejdou..... ;-)

Vlasta333
4. Stupeň Varování
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2008 18:07

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#40 Příspěvek od Vlasta333 »

Comodo - CIS = aj s AV.
Používal som aj ZoneAlarm ale ten sa bil s DC sieťou a tak som ho poslal do večných lovíšť.
Bol však veľmi jednoduchý.
Comodo som si veľmi obľúbil už v dvojke a v trojke je to NAJ čo je na trhu! Len aby ho nezačali spoplatňovať.
Má už preklad a tak sa s ním dá zoznámiť lepšie ako predtým.Je veľmi praktický - akurát teraz však idem riešiť jeden problém a dúfam, že mi aj niekto pomôže :lol:

:arrow: Comodo - porty

tosed
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: 23 led 2010 18:22

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#41 Příspěvek od tosed »

Používam Zone alarm, som s ním spokojný.

avatar
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 204
Registrován: 18 led 2010 19:02
Bydliště: SK Košice

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#42 Příspěvek od avatar »

Comodo. A cítim sa bezpečne.

Uživatelský avatar
Blluemartin
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 160
Registrován: 12 led 2010 14:18

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#43 Příspěvek od Blluemartin »

Momentalne pouzivam zone alarm, môžem ho odporučiť :wink: .
Ale ani Comodo a Kerio(sunbelt) niesu na zahodenie :) :wink:
:happy:

j3šť3r
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 451
Registrován: 25 čer 2007 01:15
Bydliště: M. Boleslav

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#44 Příspěvek od j3šť3r »

Tak ja pouzivam momentalne Online Armor ++. Pred nim to byl Outpost 4 a pak 2009 pro. Kdyz je porovnam, tak mi vic sedel Outpost - ale to bude spis otazka zvyku, prece jen sem ho pouzival nejakou dobu.
K OA musim rict, ze menu mi sedlo prakticky hned. Hlavni nevyhodu vidim ve spracovani HIPS, pokud si chci neco zahrat nebo blbnout ve VBoxu, je skoro nutne ho mit kompletne vypnuty (prakticky u vseho, co ma vlastni snimani klaves).

CZechBoY
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2008 20:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazory na kvalitu osobnych FW (od r.2008)

#45 Příspěvek od CZechBoY »

Co byste doporučili na W7 ?
Zkoušel jsem všemožný FW, ale vždy nešel internet, nebo strašně pomalu a aplikace neodpovídali, zkoušel jsme ZoneAlarm, PC Tools Firewall, integrovanej nefunguje
čuss

Odpovědět