Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Comodo - blokovaný port/y

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Vlasta333
4. Stupeň Varování
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2008 18:07

Comodo - blokovaný port/y

#1 Příspěvek od Vlasta333 »

Používam CIS = Comodo Internet Security a som s ňou veľmi spokojný.Je to NAJ freeware ochrana.Doteraz som nemal žiadne problémy s povoľovaním SW či IP adries - či P2P siete
Včera som však nainštaloval Xtreamer - NAS server :arrow:

Kód: Vybrat vše

http://www.svethardware.cz/art_doc-A8D5FE89B7F99481C1257687005CF53F.html

Kód: Vybrat vše

http://www.xtreamer.net/xtreamer/overview.aspx
Program e-TRAYz na správu mojich súborov mám vo firewall povolený,ale napriek tomu sa nenapojím na sieťovú jednotku ( 1.5 TB sieťový HDD ) ak firewall doslova nevypnem, alebo nepovolím všetky porty a to je si myslím veliké riziko!

Takto to vypadá keď ma nenapojí :arrow:

Obrázek

Tu mám prihlasovacie údaje cez ktoré ma pripojí keď vypnem firewall - pozrite si, že je tam port 13196

Obrázek

Ale keď ho pridám medzi porty tak ma aj tak nepripojí - musím iba navoliť akýkoľvek port.Ale to v tom prípade je moja ochrana slabá - či nie ? :sad:

Obrázek

Čo treba povoliť a kde konkrétne aby mi to fachčilo O.K. ?
Díky za rady !

Jo - tu mám ten program povolený ( 3x e-TRAYz ) :arrow:

Obrázek

meteorolog
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 308
Registrován: 07 led 2007 15:20
Bydliště: Pardubice

Re: Comodo - blokovaný port/y

#2 Příspěvek od meteorolog »

koukám, že to řešíš na více fórech současně... ta rada z wf ti pomohla?
"Život je život, louka je louka, koukneš se do trávy – a vidíš brouka."

"Neodpovídej tupci na jeho tupost, aby ses mu sám nezačal podobat. Odpověz tupci na jeho tupost, aby si přestal moudrý připadat...."
(Přísloví krále Šalomouna)

Vlasta333
4. Stupeň Varování
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2008 18:07

Re: Comodo - blokovaný port/y

#3 Příspěvek od Vlasta333 »

meteorolog píše:koukám, že to řešíš na více fórech současně... ta rada z wf ti pomohla?

Ahooj - jo riešim to akurát tu a na WF :wink:
Nie - tá rada mi nepomohla lebo tam som nedoplnil ešte posledný screen ktorý som sem hodil ... :( :( :(
Jo - tu mám ten program povolený ( 3x e-TRAYz ) :arrow:

Obrázek
Už som total v koncoch - keby som vedel dobre po ENG tak sa obratim na COMODO forum ... :(

Vlasta333
4. Stupeň Varování
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2008 18:07

Re: Comodo - blokovaný port/y

#4 Příspěvek od Vlasta333 »

Mne to ide a pripoji mi sietovy disk ( iba vtedy ho konecne vidim aj v PC ) ked povolim vsetky porty - inak ziadna sanca ma pripojit :arrow:
Obrázek

Ak navolim iba jeden port 13196 tak ma nepripoji a hodi tu uvodnu hlasku.

A takto to vypada u mna po pripojeni :arrow:

Obrázek

Neviem kde teda a co uz povolit :mrgreen: :oops:
V najhorsom to necham tak :twisted:

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Comodo - blokovaný port/y

#5 Příspěvek od PetrTl »

Se souhlasem Metea - něco mne napadlo, ale když jsem si přečetl své "řešení", tak jsem si uvědomil, že to je blbost a celé jsem to smazal :?: . Postni sem prosím tvoje globální pravidla. Zkusím se nějak postupně prokopat k řešení.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Vlasta333
4. Stupeň Varování
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2008 18:07

Re: Comodo - blokovaný port/y

#6 Příspěvek od Vlasta333 »

PetrTl píše:Se souhlasem Metea - něco mne napadlo, ale když jsem si přečetl své "řešení", tak jsem si uvědomil, že to je blbost a celé jsem to smazal :?: . Postni sem prosím tvoje globální pravidla. Zkusím se nějak postupně prokopat k řešení.
Ahoj ! Mohol by si prosim Ta blizsie definovat co konkretne myslis globalnymi pravidlami ? Diky !

Obrázek

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Comodo - blokovaný port/y

#7 Příspěvek od PetrTl »

Promiň, myslel jsem tím, že když řešíme firewall, tak globální pravidla firewallu. Takže Firewall-Pokročilé-Pravidlá sieťovej bezpečnosti-Globálne pravidlá.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Vlasta333
4. Stupeň Varování
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2008 18:07

Re: Comodo - blokovaný port/y

#8 Příspěvek od Vlasta333 »

Ty takisto prepáč,ale včera v noci už viry.cz nefungovali keď som chcel editnúť príspevok ( vyhadzovalo zo serveru pre nejakú chybu v databáze MySQL ) a tak som screenshot nahodiť nemohol.Tu je :arrow:

Obrázek

Diky !

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Comodo - blokovaný port/y

#9 Příspěvek od PetrTl »

Ták, jestli se nepletu, tak jsi nepoužil žádného průvodce maskováním portů (slovensky imho nesmyslně nazvaného jako krádež portů). Je to možná škoda, globální pravidla jsou silným prostředkem v ochraně PC. Ale to není předmětem problému.

Zkusme nejdřív povolit veškerý provoz mezi tvým PC a NASem. Pak se uvidí, co se dá vyšolíchat, pokud to bude nutné. Nejdříve si prosím zazálohuj svoje aktuální aktivní nastavení přes Různé. Pokud bys měl problémy (včera se tu jeden vyskytnul, nemohl uložit zálohu), opiš si ručně pravidla - všechny globální a v programových včechny pro aktualizér Windows a System. Nemusíš to samozřejmě dělat, ale pokud bychom něco v Comodu nabourali a ruční návrat by byl nemožný, tak by tě čekala reinstalace Comoda.

Krok dva - povol veškerý provoz mezi PC a NASem. Jestli platí to co bylo na jednom obrázku, tak tvoje adresa je 192.168.1.2 a NAS má 1.3. Takže Firewall-Často používané úlohy-Sprievodca kradnutými portami-Zadať novú bezpečnú sieť ukradnuť moje porty KAŽDÉMU inému, Chcem zadať a veriť novej oblasti sietí. Do Počiatočná a Konečná IP dáš adresu NASu (..1.3) a Dokončiť. V globálních pravidlech a v programových pravidlech pro System by se měl objevit pár pravidel umožňující neomezený a nechráněný styk (tím myslím komunikaci, žejo).

Zkus se připojit. Pokud by to nešlo ihned, zkus restart PC, a pokud ani tak, tak smaž z firewallu z Pravidel programu všechny záležitosti týkající se komunikace s NASem - ať se nová pravidla znova naučí, bude to požadovat povolování na dotazy Comoda. Pro jistotu pak opět restart PC.

Pak dej prosím vědět výsledek. Budeme to zatím považovat za mezivýsledek a uvidíme, co s tím dál.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Zamčeno