Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Se kterými produkty pro os. použití jste nejvíce spokojeni?

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno

Se kterými produkty pro os. použití jste nejvíce spokojeni?

Kerio
175
40%
Agnitum
30
7%
Sygate
16
4%
Jetico
5
1%
McAfee
6
1%
Tiny
1
0%
Norton
75
17%
Norton
70
16%
Ostatní
63
14%
 
Celkem hlasů: 441

Zpráva
Autor
moncik.71
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 07 pro 2006 14:44
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

#106 Příspěvek od moncik.71 »

danis píše:znám :D
tady další testy firewallů
http://scan.sygate.com/probe.html
http://www.pcflank.com/
zkouším tyhle testy ale jsem z toho zmatečná,co to vlastně najde ,dala jsem si virus detection.ještě to běží ,ale už to tam 1 detekovalo.a ten druhý security scan najde co? chci být chytřejší... :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

#107 Příspěvek od Marek-26 »

Já po pár měsících (či už snad letech? :roll: ) sledování tohoto fóra jsem si nainstaloval FW a rozhodl jsem se pro comodo.

mad.fox
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 17 kvě 2005 20:14
Kontaktovat uživatele:

Verze

#108 Příspěvek od mad.fox »

Jak je viděk, tak Kerio vede, ale chtěl jsem se zeptat jaká verze je nejlepší, poslední původní "Kerio Personal Firewall 4.2.2-911" , nebo jakákoliv už od "Sunbeltu" , nevím kterou si dát do PC, nekdo tvrdí že od "Sunbeltu" už stojí za prd.
- = NOD32 , Spybot , Kerio = -

paul27
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 05 kvě 2007 12:49

Re: Verze

#109 Příspěvek od paul27 »

mad.fox píše:Jak je viděk, tak Kerio vede, ale chtěl jsem se zeptat jaká verze je nejlepší, poslední původní "Kerio Personal Firewall 4.2.2-911" , nebo jakákoliv už od "Sunbeltu" , nevím kterou si dát do PC, nekdo tvrdí že od "Sunbeltu" už stojí za prd.
Tak ty verze od Sunbeltu nejsou zas tak hrozný. Asi hlavní nedostatek bych viděl v tom, že to moc neumí diakritiku. Takže to píše takové paskvily, ale s trochou fantazie se to dá přežít.

Kerio už nepoužívám, takže je možné, že to už je opravené, ale tak před půl rokem to tohle dělalo.

mad.fox
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 17 kvě 2005 20:14
Kontaktovat uživatele:

verze

#110 Příspěvek od mad.fox »

no já Kerio stále používám, mám v PC právě tu verzi 4.2.2-911 , jde mi o to, jestli má cenu přecházet na novější verzi od Sunbelt , nebo mám zůstat u toho co mám?
- = NOD32 , Spybot , Kerio = -

paul27
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 05 kvě 2007 12:49

#111 Příspěvek od paul27 »

Já měl verzi jen od Sunbeltu, takže nedokážu porovnat, ale jediná věc, která mi vadila byla právě ta čeština.

Jinak Kerio pak letělo kvůli něeu jinému, ale to byla věc u mě v pc. Jinak je to samozřejmě dobrý FW.

moncik.71
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 07 pro 2006 14:44
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

#112 Příspěvek od moncik.71 »

a to kerio je v češtině ,že by jsem ho vyzkoušela místo comoda
Obrázek

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118197
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#113 Příspěvek od Rudy »

moncik.71 píše:a to kerio je v češtině ,že by jsem ho vyzkoušela místo comoda
Kerio je alternativně v češtině.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

najlos
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 02 zář 2007 20:19

nahrada za KPF?

#114 Příspěvek od najlos »

Ahoj, nevim, jestli to sem patri, ale prispeju se svoji troskou do mlyna ... hodne dlouho jsem byl zvykly na KPF, moznosti uceni a blokovani jsou skvele, hodne jsem si zvykl pridelovat pristup kazde aplikaci zvlast a sledovani spousteni dalsich programu je taky dobry. Ale stala se nemila vec, na dvou pocitacich nezavisle na sobe (jedna stara a jedna cista instalace, ale oba ve stejny siti) zacal KPF blokovat pripojeni na internet. Vypadalo to, jako by se mazaly cookies, session data atp. Ale mame jen home verzi, takze blokovani/filtrovani weboveho obsahu by nemelo probihat. Problem byl tak casty a tak silny, ze KPF letelo pryc.

Zkousim ted COMODO, ale to mi nevyhovuje. Nejaky vztah rodic vs potomek u spoustenych aplikaci a povoleni pristupu na internet me nezajima, chtel bych totez jako u KPF - sledovat jaka aplikace chce pristupovat na internet (nezavisle na tom, kdo tu aplikaci spustil) a ktera aplikace se snazi spustit jakou dalsi aplikaci/program. Oboji samozrejme v learning modu.

Na comodu mi nevyhovuje, ze kdyz spustim postovniho klienta z plochy, tak zada o pristup, povolim s pravidlem. Spustim ho z Launcheru, znova zada o pristup (jiny rodic). Spustim ho kliknutim na odkaz v Opere, opet zadost o pristup, atd, atd... Je to dost otravne, zvyknul jsem si na styl KPF a chtel bych neco podobneho. Pripadne nevite, jak resit ten problem s tim blokovanym pripojenim? (Vypnutim KPF spojeni naskoci zpet)

moncik.71
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 07 pro 2006 14:44
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

#115 Příspěvek od moncik.71 »

Mám Comodo a je fakt ,že stále musím povolovat i když jsem to dala s pravidlem ,zkoušela jsem i KERIO je dobrý ale nevím jsem zvyklá na COMODO,ono je to i na zvyku ,zdá se mi že COMODO ochrání více jak KERIO. Možná to závisí i na Antiviru ,mám NOD32 a firewal COMODO to mi vyhovuje :)
Obrázek

Juriss
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: 23 dub 2007 09:22
Kontaktovat uživatele:

#116 Příspěvek od Juriss »

Ja taky nekolik let pouzival Kerio, ale ted pred mesicem jsem presel na Comodo + Nod32 a jsem uplne vpoho.
Jen nemohu neco vyresit v Comodu, ale to uz je jedno :)

Kazdopadne jsem zatim spokojen. Jen je skoda, ze rezidentni ochrana Nodu zere hodne procak. Ale da se to vydrzet

N!cholai
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: 06 zář 2007 15:12

#117 Příspěvek od N!cholai »

samozřejmě kerio, je prostě nejlepší, zatím jsem neměl příležitost otestovat placenou verzi, ale postačím si s freeware.

pivik
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: 19 dub 2006 19:07

#118 Příspěvek od pivik »

N!cholai píše:samozřejmě kerio, je prostě nejlepší,
..a na to si přišel jak?

madonion
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 28 čer 2007 12:55
Bydliště: Dark side of the Moon

#119 Příspěvek od madonion »

mal som moznost spoznat len Zonealarm a PC tools firewall ale so Zonealarmom som este nikdy nemal ziadne problemy. a vyhovuje mi aj anglictina.
Things to do today:
1. Get up
2. Survive
3. Go back to bed

xaint
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2007 12:55

Kerio vs Comodo - me zkusenosti

#120 Příspěvek od xaint »

Ta cestina u Comoda- ted bude treti verze, uz je RC1 - ta bude mit nastroj na jednoduche prekladani, takze i tenhle argument padne.
Comodo 3 ma velmi zajimave moznosti, mimojine i to, na co jste zvykli z Keria - tzn. na kazdou aplikacku se jednou zeptej a pak dej pokoj, umi dokonce i mod Zapni se a neotravuj me.

Kdo tvrdi ze Kerio je nejlepsi - neni, bohuzel, uz davno ne. Tvrdej to bezpecnostni experti, o trosku lepsi, nez jsme my. Treba David Matousek.
KErio je neprijemne zranitelny, mozni si i ozkouset, na matousec.com a firewallleaktester.com(davno neaktualni stranka) jsou ke stazeni testy.
Taky jsem totiz mel dloooouha leta kerio. Pak jsem si zkusil par testu, a kdyz jsem s plne zapnutym Keriem najednou na zkusebnim webu jednoho testu videl screenshot sve plochy, doslo mi, ze je neco spatne a dal jsem tam Comodo.
V soucasnosti jsou dva nejlepsi free firewally Online Armor Personal Firewall a Comodo.
Comodo je lepsi, protoze je cele free, zatimco Online armor ma svou zdarma verzi, ktera ma par omezeni, ktere celkem zamrzi (moznost zmenit mod, moznost instalacniho modu a tak dale), dostupne pouze po zaplaceni.

Pro fanousky Keria (pro ktere mam pochopeni, protoze kerio bylo na ovladani a nastaveni pro me nejprijemnejsi firewall, skoda ze je deravej jak cednik) - stahnete si ty testy a zkuste si je. Zkuste si na vlastni kuzi, jak je kerio deravy.
Jen si vypnete na tu chvili antivir, protoze testy jsou casto hlaseny hako trojany - pouzivaji totiz podobne techniky..

A firewally jako Ashampoo, Sygate, firewally v antivirech (s vyjimkou Kasperskyho) - zapomente na ne, temer nechrani.

Zamčeno