Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Se kterými produkty pro os. použití jste nejvíce spokojeni?

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno

Se kterými produkty pro os. použití jste nejvíce spokojeni?

Kerio
175
40%
Agnitum
30
7%
Sygate
16
4%
Jetico
5
1%
McAfee
6
1%
Tiny
1
0%
Norton
75
17%
Norton
70
16%
Ostatní
63
14%
 
Celkem hlasů: 441

Zpráva
Autor
Choice
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 02 bře 2005 20:32

#91 Příspěvek od Choice »

http://arcisit.wz.cz/Firewalltest.rar stáhnul jsem všechny jejich testovací programy co šli a hodil je k sobě na Web kdo chce stáhněte si to najednou...
Tak jsem si stáhnul ty testy, pár jsem jich zkusil. Mám Outpost ten mě sice při spouštění upozorní na spyware.. Když to ignoruju a spustim test, nechá ho projít.. :) Dobře či špatně? Co s tim?

toykiller
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 29 srp 2006 07:45
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od toykiller »

Já mám Outpost i s Antispyware a v pohodě... U outpostu se mi líbí že nastavím režim "Většinou Povoleno" a zbytečně se mně to neptá jako v Keriu atd. :)

Bergo
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 27 říj 2006 19:39
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od Bergo »

Aky je rozdiel medzi kerio Personal firewall a Kerio WinRoute firewall ? Mozem si v poho dat WinRoute ,ktory je lepsi..?

symbian
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 13 dub 2006 22:49
Kontaktovat uživatele:

#94 Příspěvek od symbian »

tak sem měl Kerio Personal Firewall a po zapnutí PC se v 80% vypnul a musel jsem ho zapnout, což se mi opravdu nechtělo. Také u některých stránek (jmenovitě www.computershop.cz) je to zablokovalo, takže taky jenom další špatná zkušenost. A při manuálním přidáním některého programu mu to také nedokázalo zabránit, takže zatím nic...ale bude za chvilku Sygate :)

Uživatelský avatar
virion
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 71
Registrován: 27 kvě 2006 17:17

#95 Příspěvek od virion »

symbian píše:ale bude za chvilku Sygate
Jen bych upozornil, že Sygate se už déle než rok nevyvíjí.

symbian
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 13 dub 2006 22:49
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od symbian »

aha, tak to se po ohlídnu po něčem jiným :wink:

Petr Novák
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 05 úno 2005 15:15
Kontaktovat uživatele:

KPF celkem bez potíží

#97 Příspěvek od Petr Novák »

symbian píše:tak sem měl Kerio Personal Firewall a po zapnutí PC se v 80% vypnul a musel jsem ho zapnout, což se mi opravdu nechtělo. Také u některých stránek (jmenovitě www.computershop.cz) je to zablokovalo, takže taky jenom další špatná zkušenost. A při manuálním přidáním některého programu mu to také nedokázalo zabránit, takže zatím nic...ale bude za chvilku Sygate :)
No KPF v. 4.2.2 a nyní 4.3.268 + Spybot (rez.) a Avast! na W2000Pro SP4, single PC, mi nedává příležitost, abych si stěžoval.

sonyc
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 02 zář 2006 19:45

#98 Příspěvek od sonyc »

pouzivam ASHAMPO firewall libi se mi na nem funkce ze dokaze bezet v rezimu nemozneho vypnuti , vyzkousel sem uplne vse (asi 20 programu na kill jineho programu ) a nic FW nedokazalo deaktivovat :) a brani slusne na to ze je zadarmiko :)

Big_G
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: 30 pro 2005 13:22
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

#99 Příspěvek od Big_G »

Takže i já se podělím se svými zkušenostmi:
Kerio: Vcelku dobrý firewall. Nicméně nebyl schopen blokovat všechna pop-up a pop-under okna.Přestože to bylo nastaveno - nebyl schopen blokovat všechna AD's na stránce. Protože pop-up byl blokován javaScriptem a iframe odkazovaným na 127.0.0.1 a nějaký konkrétní port, s tímto byl ten problém, že někdy se načítání zaseklo na načítání logu do iframe, zpravidla stále vyskakovala chyba tohoto JavaScriptu - spouštěla se funkce z externího souboru, který nejspíš nebyl ještě načten. Navíc jeho poněkud agresivní přístup k systémovým souborům způsoboval padání IE. Jak už zde bylo napsáno, občas při startu systému nenaběhlo.
ZoneAlarm Security Suite: Firewall poněkud větší než Kerio. Poněkud omezuje datový tok - hlavně u http - prohlížení stránek. Přestože pop-up, pop-under je rovněž zajištěno JavaScriptem, funguje na 99% a neháže chybu. Blokuje bez problému AD's, banner Skyscraper, animované GIF.Je poněkud náročnější na nastavení. Integrovaný antivir a antispyware nepoužívám - mám SpywareTerminátor a NOD32. Oproti Keriu je zde problém s localhostem - odmítá povolit cookies a sessions - přestože na localhost mám všechny akce povoleny - totéž na 127.0.0.1 i na moji LAN IP. Na internetu ale cookies i sessions fungují bez problému.
Oproti ZoneAlarm v2? mi v každé novější verzi chyběl ovládací panel v podobě dll na panelu spuštění. Je schopen ukrýt poslední číslo IP, pokud je to možné, i celou IP. Blokuje i odesílání headers.

Po ukončení firewallu zůstávají některé moduly Keria i ZoneAlarmu funkční a dál do jisté míry ovládají chování systému.

Edit: Ještě doplnění. Přes veškerou snahu se mi nepodařilo sdílení souborů v síti LAN u Keria. U ZoneAlarm opět sdílím bez problému.
Rádo se stálo. :wink:

Neposílejte e-maily ani soukromé zprávy.
Problém řešte pouze ve svém tématu. Řešení je přehlednější a pomůžete tím i uživatelům s podobným problémem.
Díky.

xaint
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2007 12:55

Comodo

#100 Příspěvek od xaint »

Ahoj,
ze soucasnych firewallu je nejlepsi asi Comodo. Nejenze je temer neprustrelne, ale je i zdarma.
Ma sice poar der, ale to maj vsechny firewally.
Kerio - pouzival jsem ho DLOUHA leta. Hrozne mi vyhovovalo jeho ovladani... Skoda ze je tak prustrelne :-(
ZoneAlarm - zkusil jsem jednou, sekal se mi. Bye-bye, sel z disku.
Black ICE - james008, cetl jsi na firewallleakester.com jak hlasili prustrelnost Blackice ty firme co ho vyrabi? Firma prohlasila ze prustrelnost neexistuje, zabanovala testovaci adresu a rozeznavala testovaci programek jako nejaky straslivy virus :-) Asi tolik k pristupu Black ice. Dekuji, nechci.
Jinak jsme chtel rict, ze na strankach matousec.com jsou taky testy firewallu. Dekuji Davidovi Matouskovi, kterej je udelal, aspon nejaka protivaha testu na firewalleaktester.com...
Jo, zkusil jsem vsechny testy kdyz jsme mel kerio - a docela dost hrozny, jak jsem uz vyse psal.
Jo, a testoval jsem firewall z TrustPort antiviru, od AEC. Priznam se, kdyz jsme dosel k osmymu testu a proslo vsechno, ztratil jsem chut k zivotu a slo to z disku...
Nic, mejte se, firewallum zdar :-)

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#101 Příspěvek od james008 »

Nekde jsem psal ze provoz black ice je vhodny pod profilem paranoic jinak se neprojevi...
pak ho nema sanci prostrelit ani protitankova strela....
Pruser je v tom ze tento profil je spis pro profika nebo pover usera pac
neustale otravuje hlaskami.. coz mi nevadilo.... V soucasnosti mam reseni od Symantec a take Outpost...
Outpost povazuji za nej v soucasnosti ;-) Tot za mne......
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

@ravenman
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 01 lis 2006 12:55

#102 Příspěvek od @ravenman »

nedam dopustit na Kaspersky Internet Security :twisted:

Nemotora
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 04 bře 2006 19:30

#103 Příspěvek od Nemotora »

Ahoj ja pouzivam Kerio i kdyz asi neni nejlepsi je snadno nastavitelnej a to je pro me plus :D Nasel sem srovnani firewallu tak se mrknete : http://www.firewallleaktester.com/tests.php kliknete dole na View results.

Proteus
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 03 led 2006 18:05
Kontaktovat uživatele:

#104 Příspěvek od Proteus »

Trochu staré testy. Zišli by sa nejaké aktuálne. :P :D
Veni-Vidi-Vici :) Per Aspera Ad Astra

moncik.71
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 07 pro 2006 14:44
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

#105 Příspěvek od moncik.71 »

Já používám comodo firewal ,jsem spokojená ,máte ještě někdo zkušenosti s tímto firewalem,tady o něm nikdo nepíše . :?:
Obrázek

Zamčeno