Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Se kterými produkty pro os. použití jste nejvíce spokojeni?

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno

Se kterými produkty pro os. použití jste nejvíce spokojeni?

Kerio
175
40%
Agnitum
30
7%
Sygate
16
4%
Jetico
5
1%
McAfee
6
1%
Tiny
1
0%
Norton
75
17%
Norton
70
16%
Ostatní
63
14%
 
Celkem hlasů: 441

Zpráva
Autor
KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

#16 Příspěvek od KEO »

Arcisit píše:V Outpostu nejde nastavit pořádně LAN buť jí povolíš nebo zakážeš ale nejdou omezit jednotliví lidi který se k tobě dostanou a který ne.Taky mě štvalo že sem musel dělat 2 pravidla v paketovym filtru nešlo udělat jedno na případ odchozího i příchozího směru musel jsem buť nastavit dovnitř nebo ven.
Zaujimave, ze mi to funguje aj na jednotlivcov.
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od Arcisit »

Mě to nešlo povolil jsem sdílení a to pravidlo bylo nad tim paketovym co sem zakazoval.

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

#18 Příspěvek od KEO »

Arcisit píše:Mě to nešlo povolil jsem sdílení a to pravidlo bylo nad tim paketovym co sem zakazoval.
Ono je to tam trosku "skryte". Zdialanie sa povolilo, ale netbios bol zakazany. Staci ho povolit pre dane IP a pojde aj zdielanie aj tlac.

Znamemu som to tak nastavoval napr. W2K notebook a XP masina. Na XP SP2 - FW + PFW, na W2K iba PFW. Vynimky pre tlac a zdielanie pre FW aj PFW - iba pre tie 2 IP, pre ziadne ine. Slape to ako lusk.
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

#19 Příspěvek od KEO »

Jestlipak se nepletu, tak KERIO a ZoneAlarm su zdarma pre domace pouzitie.
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#20 Příspěvek od Arcisit »

Dandy píše: Nejmene me zaujal Kerio, neslo mi tam moc dobre nastavit pripojeni k LAN,ale asi jen moje hloupost a ted to uz znova zkouset nehodlam.
A co ti přesně nešlo?

jjeff
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 2
Registrován: 05 led 2004 16:54

#21 Příspěvek od jjeff »

by me zajimalo, co si predstavujete pod pojmem "pripojeni k LAN".
Sdileni v siti MS??
Mistni sit? (192.168.* )

Nejak mi totiz nejde do hlavy, co je na tom obtizneho, nastavit to rucne.

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#22 Příspěvek od Arcisit »

jjeff píše:Nejak mi totiz nejde do hlavy, co je na tom obtizneho, nastavit to rucne.
Jistěže nic...

jjeff
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 2
Registrován: 05 led 2004 16:54

#23 Příspěvek od jjeff »

Arcisit: Jistěže nic...
no vidis, tak proc tolik lidi povazuje za nevyhodu, kdyz to FW bud vubec nema, nebo to "nejde poradne nastavit". Imho je vyhoda, kdyz tam nic takoveho neni, resp. kdyz to tam je a jde to vypnout.

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#24 Příspěvek od Arcisit »

Ale vždyť stačí jen dát Lan do důvěryhodný zony nebo do ní přidat pár IP adres.Je to na pár kliků.

danis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2005 09:05

#25 Příspěvek od danis »

Koukám, že tady nikdo nepoužívá Sygate. Já ho mám (Sygate Pro 5.5) a jsem s ním max spokojen. Předtím jsem měl Kerio a to mě vytáčelo, padal mi net, spomaloval se (rapidně, poznala to i má žena), prostě jen problémy. ZoneAlarm byl taky v klidu, ale chyběla mi čeština a Outpost mi taky padal.
Proto u mě Sygate No. 1 (W XP SP2)
Každopádně je cokoliv lepší než integrovaný FW v XP SP2
push the button

danis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2005 09:05

#26 Příspěvek od danis »

IMHO Kerio je nejpoužívanější FW jen u nás (ČR,SR), ale ve světě se moc nepoužívá. Podobnost jako s "vynikajícím" antivirem AVG :D
push the button

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#27 Příspěvek od Arcisit »

Tenhle názor zarytých Sygatetystů sem už poznal je to v podstatě o prioritách Sygate svoje udělá ale pro mě je nepřehledný nevidim kam co komunikuje s SP2 mi nefungoval vůbec a paketový filtr jsem tam nenašel.
Podtrženo sečtěno Sygate pro nenáročné uživatele až lamky nebo pro zaryté pařany či lidi co potřebují přenášet velké objemy dat přes LAN a nelibě nesou jakékoliv zpomalení.
Pokud jde o rozšíření to pro mě nic neznamená a může to být způsobeno více faktory 8)

Jen pro srovnání bezpečnostní chybky:
Sygateu http://secunia.com/product/254/
a Keria http://secunia.com/product/2654/

danis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 14 srp 2005 09:05

#28 Příspěvek od danis »

push the button

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#29 Příspěvek od Arcisit »

Bez argumentů? :D
Tenhle test už sem viděl ale zabývá se jen čistě jakousi propustností Firewallů nevim jak moc mají ten test propracovaný a celkově se nejlíp umístily spíš neznámé produkty na mě to působí pochybně...

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

#30 Příspěvek od Arcisit »

:? Udělal jsem si pár testů na těchto strákách (stáhl pár jejich programů) a otestoval Kerio mě nezklamalo až na jeden případ který byl zaviněn mojí hloupostí byl odeslán screen mé plochy a pár dalších informací o mém pc.Takže pro všechny stáhněte tento program http://www.firewallleaktester.com/leaks/pcaudit.exe a http://www.firewallleaktester.com/leaks/pcaudit2.exe zkuste jestli se mu podaří odeslat info z vašeho počítače.
Za chvíly sem hodím screen svojí blbosti :D

http://www.firewallleaktester.com/index.html vlevo pod slovíčkem Categories všechny druhy testů co stránky nabízí
Naposledy upravil(a) Arcisit dne 14 srp 2005 15:09, celkem upraveno 1 x.

Zamčeno