Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Se kterými produkty pro os. použití jste nejvíce spokojeni?

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno

Se kterými produkty pro os. použití jste nejvíce spokojeni?

Kerio
175
40%
Agnitum
30
7%
Sygate
16
4%
Jetico
5
1%
McAfee
6
1%
Tiny
1
0%
Norton
75
17%
Norton
70
16%
Ostatní
63
14%
 
Celkem hlasů: 441

Zpráva
Autor
renin
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: 10 zář 2007 16:14
Bydliště: Kostelec nad Orlici

#121 Příspěvek od renin »

Já používám už delší dobu PC Tools Firewall Plus a jsem velice spokojen! :iefox:

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Kerio vs Comodo - me zkusenosti

#122 Příspěvek od Čarls »

Ta cestina u Comoda- ted bude treti verze, uz je RC1 - ta bude mit nastroj na jednoduche prekladani, takze i tenhle argument padne.
Bohužel zatím tam ten nástroj není takže sem zvědav s čím vylezou :cry:
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

seno
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: 24 lis 2007 00:27

#123 Příspěvek od seno »

- presne tak, Kerio som tiez roky pouzival, bol super dokial ho vyvijala povodna firma a teda do urcitej verzie... mno ja nepochopim jak si niekto moze tak poskodit meno, ze preda vlastny produkt inej firme, ktora ho dobabre... najnovsie verzie Personal Keria FW mi blbly, najlepsie je ked tak pouzit este starsie Kerio Personal FW od povodneho autora, teraz je to ten trapny Sunbelt fuj...

- momentalne sa priklanam k nazoru ostatnych, ze COMODO3 momentalne vedie... ovsem ze je nutne ho vediet nastavit... co je zatial este kamen urazu... vsetci sa zaucaju do noveho prostredia COMODO3 oproti predchadzajucim ver. 2..........

- mne osobne v COMODO3 hrozne vadi, ze tam neni vidiet "internet traffic" (aktualne aktivne pripojenia jak v Kerio Personal FW) teda ktora aplikacia momentalne pristupuje na internet ku konkretnej IP:PORT a akou aktualnou rychlostou posiela/stahuje data... alebo to len nemozem najst ? hladal som dost hm :cry: ...vo ViewActiveConnections sice ukazuje aktualne spojenia, nie vsak prenosove rychlosti a aktivitu posielania/stahovania...

- to Čarls: ak dokoncis preklad pokecu k COMODO3 bude to uplne stacit si myslim... aspon sa tak naucia slovaci/cesi terminologiu pocitacovych sieti v anglictine, teda ti ktori ju nevedia :wink: troska anglictiny nam nezaskodi :P clovek vsetko pochopi z HELPu a potom sa uz o cesky/slovensky full preklad starat nebude kedze sa nauci, co je naco v COMODO3
Cesta bez prekážok, nevedie nikam. (Maxim Gorkij)
Všetko čo sa môže pokaziť, sa pokazí. (Murphyho zákony)

seno
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: 24 lis 2007 00:27

#124 Příspěvek od seno »

Nemotora píše:Ahoj ja pouzivam Kerio i kdyz asi neni nejlepsi je snadno nastavitelnej a to je pro me plus :D Nasel sem srovnani firewallu tak se mrknete : http://www.firewallleaktester.com/tests.php kliknete dole na View results.
- ten test je troska starsieho data... napr. COMODO ktory je tam uvedeny, neni urcite 3jka :wink: a napr. JETICO ktory vyhrava "akoze testy" uz davno skoncil... posledna verzia je k 1.augustu 2006 TU a aj to komercna ! ta free verzia je 2005 :wink:

- nfm ale tak napr. testovat akesi "PC audit" a zaradit vysledok do celkoveho bodovania testu daneho firewallu je troska trapne :-) keby sa radsej zamerali na rozne infiltracie, utoky, priepustnosti, BUGy, aktualizacie firewallov, atd. !!!!! podla mna je to jedna z mnoho nezavyslych web stranok... je to ako test antivirov... ak by ste testovali iba pocet virov, kolko dany AV system zachycuje v dany okamzik alebo ci ma v sebe zabudovany AV system aj Firewall, tak je na prvom mieste mozno aj AVG 7 :-)
Cesta bez prekážok, nevedie nikam. (Maxim Gorkij)
Všetko čo sa môže pokaziť, sa pokazí. (Murphyho zákony)

George.George
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 02 srp 2005 09:14

#125 Příspěvek od George.George »

Poté, co jsem prošel zone alarm (problémy s nastavením i odinstalací - ukončeno formátem disku) a pády keria jsem zkoušel comodo. To ale vůbec není intuitivní a tak šel okamžitě pryč (přes první spuštění jsem měl problém jej vůbec odinstalit).

Neumím anglicky, proto ty problémy s angličany.

Našel jsem http://www.filseclab.com, který je intuitivní, a i když je anglicky, tak se mi v něm dobře orientuje
po cca týdnu nastavování se už ozve velmi málo.
Jede na stroji, který je v doméně...

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

LPF 2.0

#126 Příspěvek od Vao02 »

Zdravím,
mám zkušenosti ( jen uživatelské samozřejmě :) ) se ZA free, KIS7 a používám Lavasoft Personal fw 2.0. Jelikož LPF = přelogovaný Outpost fw, který je zde na foru mezi dopor. fw, tak předpokládám a doufám, že jsem nešáhl vedle. Uživatelsky mi LPF naprosto vyhovuje - intuitivní ovládání, přehledný. Začínal jsem na ZA free, který je podle mě super a pokud někomu nevadí English, tak si myslím že pro člověka začínající používat tento druh SW je asi to nejlepší. Lze na něm totiž krásně pochopit k čemu že to vlastně všechno je. Jinak si myslím, že pro mě jako běžného uživatele je úplně jedno, který ze zde dopor. fw budu mít, protože hlavním problémém u mě ze začátku bylo ( no... to jsou silná slova ... stále je :lol: ) jak fw nastavit... co povolit ...co ne...jakou úroveň restrikce zvolit atd. ( stejně jsem skončil prakticky na defaultním nastavení základní konfigurace :) a vlastně řeším jen aplikace outbound yes or not ). Podle mě jsou z hlediska norm. usera diskuze typu tento v tomto testu apod. dialogem číňana s eskymákem domlouvajících se na organizaci Olympijských her v Pekingu.

pro mě tedy zůstává rozhodující:
1. doporučené fw zde na fóru ( hlavně že mám ten co tu "není" :lol: ) a z nich vybrat
2. ten který mě z nich uživatelsky nejvíc sedí a vyhovuje
3. snažit se to nějak nastavit ( viz návody, dotazy,google )
ObrázekObrázekObrázek

Stank0
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 30 led 2008 19:18

#127 Příspěvek od Stank0 »

Ja si nemuzu vynachvalit Kasperskeho IS.
Dlouho jsem pouzival McAfee ISS (ktery mam zdarma od providera) mne ale nezachranil pred mnoha utoky. Mel jsem problem predevsim s formami .Zlob a Blaster.
Nikdy je nedokazal detekovat, natoz odstranit. Takze jsem se rozhodl, ze otestuji alternativy.
ZA mel problemy s mym kompem - start XP zabral skoro 3 minuty.
Kerio, stejne jako NOD32 IS mne zklamaly kdyz jsem je testoval testy z treti stranky tohoto threadu. I kdyz jsem zapnul vsechno co slo, stale se docela dost testu dostalo zkrz.
Nakonec jsem vyzkousel Kasperskeho Internet Security a jen JEDEN test se dokazal dostat prez jeho komplexni ochranu.
Souhlasim ovsem s tim, ze zalezi predevsim na uzivateli.
Ani sebelepsi firewall nedokaze ochranit, pokud uzivatel povoli pristup haveti na svuj komp.

Kalamancharo
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 31 bře 2007 11:20

#128 Příspěvek od Kalamancharo »

U me vede Comodo - at se to nekomu libi nebo ne, je proste dobrej :wink:

Uživatelský avatar
Arcisit
VIP
VIP
Příspěvky: 77
Registrován: 29 bře 2004 20:18
Bydliště: Praha

Re: Se kterými produkty pro os. použití jste nejvíce spokojeni?

#129 Příspěvek od Arcisit »

Bylo by dobrý to tady zamknout a udělat nový hlasování s doplněnýma novýma FW.Tenhle thread jsem zakládal bůhví kdy :o

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Se kterými produkty pro os. použití jste nejvíce spokojeni?

#130 Příspěvek od james008 »

Arcisit píše:Bylo by dobrý to tady zamknout a udělat nový hlasování s doplněnýma novýma FW.Tenhle thread jsem zakládal bůhví kdy :o
ve čtvrtek 14ho července 2005 :-)) ;-)

..ale je to tvoje decko.... poprosim kolegy at si to tu naplni necim...
ja udelam asi remake teda v aveckach at dem s dobou.... ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Se kterými produkty pro os. použití jste nejvíce spokojeni?

#131 Příspěvek od sudanec »

Obrázek

Zamčeno