Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Avast firewall (skúsenosti)

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Axel Wers
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 říj 2005 20:08
Bydliště: Terra
Kontaktovat uživatele:

Avast firewall (skúsenosti)

#1 Příspěvek od Axel Wers »

Dlho som používal Avast antivír + Comodo Firewall (Win XP SP3). Ale v poslednom období sa Comodo choval nejako zvláštne, po štarte počítača mi zamrzol dolný panel, kde je tlačítko štart, pomohol len tvrdý reset. Po odinštalovaní Comodo už nemám s tým problém. Neviem prečo to mrzlo, možno to už chcelo reinštalovať, ale zas na druhej strane aj Windows má firewall ( :D ) a som pripojený cez router, kde mám tiež nastavený firewall (či už je tam všetko správne nastavené, za to neručím).

Mám už starší stroj, ktorý aj keď šlape stále dobre, napriek tomu uvažujem nad tým firewallom. Comodo tam už nechcem dávať, chcem všetko minimalizovať, aby tam zbytočne nebežalo hafo programov, kvôli výkonu. Oplatí sa mi však v tomto prípade kúpiť si k Avastu ich firewall, čo momentálne ponúkajú za nejakých 20€ na rok? Je spoľahlivý?
-= FreeSpace =-

Akat0sh
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 26 dub 2015 16:39

Re: Avast firewall (skúsenosti)

#2 Příspěvek od Akat0sh »

Co se ti nezdá na FW od Windows?

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Avast firewall (skúsenosti)

#3 Příspěvek od sudanec »

Akat0sh, ďakujeme za vsuvku, naozaj plnohodnotná a pomáhajúca odpoveď.. choďte sa, prosím, poprechádzať na vzduch a dať si pár ťahov z trávy.

Axel Wers, záleží na uhle pohľadu. Na čo ten počítač využívate? Je to klasické domáce PC, sťahujete nejaké P2P veci, máte verejnú IPčku alebo robíte niečo nečakané? Máte tam XP SP3, tam asi naozaj pôjde o šetrenie systémovými prostriedkami..
Obrázek

Axel Wers
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 říj 2005 20:08
Bydliště: Terra
Kontaktovat uživatele:

Re: Avast firewall (skúsenosti)

#4 Příspěvek od Axel Wers »

sudanec využívam ho na všetko, bežné veci, nejaké tie hry, filmy, zábava, práca, bankové a iné finančné operácie. Nesťahujem nič, IP adresa je taká, že polovica mesta ju máme rovnakú (Swan). Počítač bol viac krát upgradovaný, a udržiavam ho v dobrej kondícii, nedávno som zvýšil RAM o 1 GB a na výkone to cítiť. XP tam mám od začiatku, na 7 som prejsť nechcel (viac mi sedí XP), 8 ma neoslovila vôbec a 10 dám možno až do nového počítača, ak by som uvažoval nad kúpou. Na tie veci čo ho používam, mi moja terajšia konfigurácia zatiaľ stačí.
-= FreeSpace =-

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Avast firewall (skúsenosti)

#5 Příspěvek od sudanec »

Jasné. Vo vašom prípade by som asi používal integrovaný firewall vo Windows alebo nejakú free alternatívu; nemyslím si, že sa vám oplatí za firewall platiť. Ak by ste zaň platiť chceli, určite sú na trhu lepšie platené alternatívy ako Avast. Info o nejakých free možnostiach nájdete aj v tejto sekcii; na XPčkach som naposledy používal Sunbelt Kerio, ale netuším, v akom stave je to teraz. Dosť dlho sa odporúčalo používať jeho staršie, stabilnejšie verzie; dnes už sú tie staršie ale dosť veľmi staré, takže ťažko to s čistým svedomím odporučiť.
Obrázek

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Avast firewall (skúsenosti)

#6 Příspěvek od Pavuk29 »

sudanec píše:... na XPčkach som naposledy používal Sunbelt Kerio, ale netuším, v akom stave je to teraz. Dosť dlho sa odporúčalo používať jeho staršie, stabilnejšie verzie; dnes už sú tie staršie ale dosť veľmi staré, takže ťažko to s čistým svedomím odporučiť.
Na nete sa daju stiahnut rozne verzie, mozno by som aj ja daco nasiel v archive, co som pouzival na starom NTB
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Axel Wers
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 říj 2005 20:08
Bydliště: Terra
Kontaktovat uživatele:

Re: Avast firewall (skúsenosti)

#7 Příspěvek od Axel Wers »

Sunbelt Kerio som kedysi dávno používal, ale z nejakého negatívneho dôvodu som ho prestal používať, už neviem akého. Čo sa týka Avastu myslel som, že by nebolo zlé používať nejaké integrované riešenie spolu s antivírom, ale možno predsa len skúsim nanovo nahodiť to Comodo. Ak dám čistú inštaláciu, tak možno to problémy nebude robiť. Skúsim to tak a po pár dňoch napíšem ako som dopadol (niekedy sa stávalo, že PC po štarte išiel aj týždeň bez toho, aby zamrzol).
-= FreeSpace =-

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Avast firewall (skúsenosti)

#8 Příspěvek od sudanec »

Bolo by to fajn, ale to už by som byť vami investoval do niektorého z nami odporúčaných balíkov (nájdete ich napr. v sekcii o antivírusoch, ale asi aj v tejto). Skúste, keď tak zakričte.
Obrázek

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: Avast firewall (skúsenosti)

#9 Příspěvek od Davidov »

Pouzil bych aviru free + treba windows firewall controll http://www.sphinx-soft.com/Vista/order.html dostanes tak upozorneni na odchozi i prichozi spojeni akorad je ze zacatku pred nakonfigurovanim otravny trochu.

Odpovědět