Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Avira FW

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Linux
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: 18 pro 2008 19:05

Avira FW

#1 Příspěvek od Linux »

Zdravím,

Avira už pred nejakým časom odstránila zo svojho produktu Avira Internet Security zabudovaný Firewall. Neviem čo ju k tomu viedlo ale najnovší balík AIS už samostatný FW neobsahuje ale spravuje len ten zabudovaný vo windows-e.

Osobne momentálne používam ešte pôvodnú verziu AIS (z r.2013) v ktorej je ešte je zabudovaný vlastný FW. Avira tento produkt dokonca stále aktualizuje avšak mám obavy dokedy. A tu vzniká moja otázka. Ak prejdem (resp. budem nútený) prejsť na nový produkt AIS bez vlasného FW, môžem očakávať rovnakú úroveň ochrany ako teraz?

S terajším FW (v avire) mám už dlhodobé skúsenosti, nemám s ním žiadne problémy a neobmedzuje ma. Mám trošku obavy ak by som musel inštalovať nejaký iný FW, pokiaľ by nebol ten vo windows-e dostatočný.

Ďakujem za odpoveď.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15197
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Avira FW

#2 Příspěvek od JaRon »

ahoj,
v ostatnom obdobi sa mi zda smerovanie Aviry dost pocudne ,,, preto som po rokoch spokojneho pouzivania Avira AV presiel na BitDefender.
Ty hlavne ak si spokojny, nemen verzie - pokial budu fungovat aktualizacie, nie je na to dovod
- zvacsa pribudnu bud graficke cacky, aby si bol IN a funkcne to ide dolu vodou ,,,
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Uživatelský avatar
Linux
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: 18 pro 2008 19:05

Re: Avira FW

#3 Příspěvek od Linux »

Zdravím,

Tak AIS zatiaľ funguje, no licencia mi končí v auguste(8) tohto roku. Možno by som prešiel na to nové AIS bez FW. V tej dobe by mohol byť vydaný aj Win10 tak snáď v ňom ten FW bude za niečo stáť. Ak by nie, aký FW by ste odporúčali?

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Avira FW

#4 Příspěvek od tuvok07 »

Tak tady se vždy tvrdilo, co vím, že už FW ve Windows 7 je postačující, tak věřím, že by to už mohli "doladit" :)
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: Avira FW

#5 Příspěvek od Davidov »

Ahoj dnesni firewally vestavene ve windows jsou na tak dobre urovni ze hodne vyropcu pouzivaji prave ten ve windows nedochazi tak ke konfliktum s ovladaci tretich stran spomaleni internetu a lagu a zabezpeceni je dostacujci.

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Avira FW

#6 Příspěvek od radek178 »

Jenze porad zapominate na dulezitou vec. Ze je spousta lidi, co radi znaji, co se jim pripojuje na internet a na to je windows firewall akorat tak na dve veci. Na hovno a na nic.

Odpovědět