Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

COMODO Firewall 6

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
romandurk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 31 pro 2012 07:52

COMODO Firewall 6

#1 Příspěvek od romandurk »

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda nemáte někdo zkušenosti s novým programem comodo firewall 6. Jak vím není zatím v češtině a nikde jsem nenašel jak ho nastavit. Jedu prozatím na Comodu 5. Děkuji :?:

petrik3
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 02 kvě 2007 20:15

Re: COMODO Firewall 6

#2 Příspěvek od petrik3 »

pred niekoľkými mesiacmi som sem dal link na nastavenie comoda z dielne jedného z moderátorov comodo fóra- chirona, ponúkam od neho návod v angličtine,odskúšaný a používaný, aj na verziu 6. http://www.techsupportalert.com/content ... rewall.htm
Preklady budú dopĺňané postupne v rámci aktualizácií , môže to nejaký ten čas trvať...
Všetkým Vám prajem šťastný,zdravý a úspešný nový rok!!!!!!

romandurk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 31 pro 2012 07:52

Re: COMODO Firewall 6

#3 Příspěvek od romandurk »

Děkuji Vám,moc jste pomohl :thumbsup: Už na tom pracuji. Také přeji vše nej v novém roce.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: COMODO Firewall 6

#4 Příspěvek od vyosek »

petrik3 píše:pred niekoľkými mesiacmi som sem dal link na nastavenie comoda z dielne jedného z moderátorov comodo fóra- chirona
Zdravim :)

S dovolenim jsem tento postup dal do sekce s navody http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=41&t=126954

Diky :worship:
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: COMODO Firewall 6

#5 Příspěvek od Davidov »

Dobry den chtel jsem se zeptat jestli uz je cestina?A jestli by ten navod na nastaveni comodo nekdo nemohl prelozit srozumitelne do češtiny nebo udelat svuj vlastni navod diky.

petrik3
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 02 kvě 2007 20:15

Re: COMODO Firewall 6

#6 Příspěvek od petrik3 »

Comodo, komplet celý balík je už minimálne 3 týždne možné používať v češtine aj slovenčine..čeština je 100% ná,slovenčina tak na 50%. Čo sa týka návodu,pomôže prekladač a konkrétne v tomto návode sú rozhodujúce veci podporené obrázkami,ale medzi nami..comodo funguje skvele aj v základnom nastavení...

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: COMODO Firewall 6

#7 Příspěvek od Davidov »

Ahoj a co samotny firewall take uz je v CZ???Nedavno jsem ho zkousel a nebyl jeste Diky.

tom_tom
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: 09 črc 2012 10:07

Re: COMODO Firewall 6

#8 Příspěvek od tom_tom »

Ano 6 firewall už je také v cz, ale až od verze 6.0.264710.2708. takže doporučuji stáhnout přímo tu

Lilly [FR]

Re: COMODO Firewall 6

#9 Příspěvek od Lilly [FR] »

:) Ahoj potvrzuji, že comodo firewall, už ma češtinu ja použivam, ale můj francouzsky jazyk.Je to jeden z nejlepšich firewallu....
:) Nadherni motiv zobrazeni a jednoduchost ovladani

Testovala jsem ho v kombinaci AVAST 8 Free verze a oba produkty si spolu velice přatelsky vychazeji.
Myslim, že to všichni, už vime, že je potřeba pak vypnout WINDOWS FIREWAL a pokud použivaš AVAST 8, je potřeba ještě v nastaveni firewallu comoda vypnout behavioralni ochranu, protože AVAST 8 již takovou ochranu, už ma /Sledovaní chovani systemu/

Doporučila bych ještě odinastalovat miniaplikaci comoda firewall 6, je to uplně zbytečny, vždycky se tato miniaplikace přesouva tam kde se ji zachce a neni schopna se udržovat na mistě tam kam ja to chci /Ukončení programu nebo her při celoobrazovem režimu a navrat do windowsu/

:worship: Firma comodo u mě uspěla zabodovala jedine s timto firewallem......Hezky den přeji :thumbsup:
Naposledy upravil(a) Lilly [FR] dne 12 bře 2013 12:50, celkem upraveno 1 x.

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: COMODO Firewall 6

#10 Příspěvek od radek178 »

Zase s tebou nesouhlasim.

Jeste k behavioralnimu stitu Avastu. Pokud nekdo pouziva kombinaci Avast + Comodo FW, tak je lepsi pouzit behavioralni stit na Comodu, protoze si to lip rozumi se zbytkem veci od Comoda a u Avastu je nutny vypnout Sandbox. navic i lidi z Comoda doporucuji mit HIPS na Comodu vypnutej, protoze je zbytecnej, kdyz akorat prinasi vic dotazu na uzivatele. Lepsi a doporucene nastaveni je vypnout HIPS i na Comodu a pouzit Sandbox trwba na FULL VIRTUAL.

U Avastu je nutne vypnout Sandbox, protoze Comodo ma svuj.

No a jinak k bezchybne funkci teto kombinace si staci najit problemy, ktere spolu delaly ve verzi Avast (6 a 7) + Comodo 5.x. V novych verzich tolik problemu neni, ale presto je nutne u avastu povypinat minimalne ty dve veci a u comoda je HIPS taky zbytecny. Mam to vyzkouseno na nekolika PC a spoustim nekdy denne i 50 viru.

Lilly [FR]

Re: COMODO Firewall 6

#11 Příspěvek od Lilly [FR] »

:arrow: HIPS jsem vypnula u comodo firewal a nechala jsem aktivovat BEHAVIORALNI ochranu.

:arrow: AVAST 8 free verze, no nemůžu tam najit SANDBOX, neni tam ani sekce dodatečni ochrana, nesplet ses nahodou ?

:arrow: AVAST 7 tuhle funkci měla v sekci dodatečna ochrana - sandbox

Nevim zase s čim nesouhlasiš, za miniaplikaci nebo kombinaci avast a comodo, každy ma svůj nazor a zkušenost, ale bohužel můj počitač ma svoje zasady a pravidla

Mě to zase takhle vyhovuje, při ukončeni klienta herniho serveru steam, se mi vždycky miniaplikace přesouva na ploše na jine misto tam, kde to zrovna nechci /Překryvani hodin z dalšich miniaplikaci/
Tak jsem to radši dala pryč..... :|

Mohla bych teda ještě vyzkoušet Comodo IS firewal + Antivirus, kdovi možna se to polepšilo při 6 verzi, ale mam obavy, zda můj počitač ho přijme a nebude argumentovat a trucovat.
Ale určitě nebudu aktivovat tu službu Geekbuddy nebo instalovat ještě k tomu prohližeč DRAGON BROWSER

Zcela jsem spokojena s FIREFOXEM...... :thumbsup: :worship:

Tomo11
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 01 říj 2011 13:43

Re: COMODO Firewall 6

#12 Příspěvek od Tomo11 »

mozem nainstalovat comodo k eset smart sec. ? pouzivam platenu verziu. Dakujem.

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: COMODO Firewall 6

#13 Příspěvek od vyosek »

Tomo11 píše:mozem nainstalovat comodo k eset smart sec. ? pouzivam platenu verziu. Dakujem.
Zdravim :)

ESET Smart Security je komplexni balicek ochrany a neni zadouci instalovat dalsi bezp. SW - dochazelo by ke kolizi.
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Tomo11
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 01 říj 2011 13:43

Re: COMODO Firewall 6

#14 Příspěvek od Tomo11 »

Dakujem.

Lilly [FR]

Re: COMODO Firewall 6

#15 Příspěvek od Lilly [FR] »

Tomo11 píše:mozem nainstalovat comodo k eset smart sec. ? pouzivam platenu verziu. Dakujem.
Zdravim, potvrzuji slova moderatora vyoska, u ESET-SMART SECURITY maš kompletní ochranu + firewall, v bŮdoucnu pokud se někdy rozhodneš zůstat u ESET ANTIVIRUS, ten firewall nema, tak klidně můžeš doinstalovat COMODO FIREWALL 6, tam kolize nebude, moje pc sestava s tím neměla žadny problem v přetiženi systemu nebo konfliktu.

Nespoleham se na windows firewall, u xp na 100% a u 7 nejsem si jista, zda je vůbec kvalitny, proto jsem ho vypnula a nainstalovala si firewall z comoda.....

Zamčeno