Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nabourání firewallu spywarem?

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
jaroslak
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: 30 bře 2006 12:46

Nabourání firewallu spywarem?

#1 Příspěvek od jaroslak »

Dobrý den.

Jedná se o odchozí poštu. Nejdříve to šlo normálně (9.1. naposledy). Schránky mám na Seznamu a na Volný, který byl mým dřívějším ISP ADSL. Teď mám připojení kabelem Nej-TV (kabelová TV ve Velkém Meziříčí společnosti BKS Capital Partners a.s.).

Nainstaloval jsem Outpost Firewall Pro 7.0. (10.1.). Ten při spuštění PC hledá spyware. Něco našel, tak jsem postupoval podle jeho návodu k odstranění těch brouků.

Od 19.1. mi nejde odchozí pošta. Příchozí ano. Nejdřív nešla odeslat žádná pošta ani z MS Outlooku ani Thunderbirdu. Z internetových prohlížečů (Firefox, MSIE, Google) to šlo, ale jen z portálu Volný. Ze Seznamu nic. Jenom se tam objevilo [AD], jak máte v popisu nastavení Outpost Firewall Pro 9 pro blokování reklamy. Vyzkoušel jsem všechny zmíněné možnosti.

Tak jsem usoudil, že to bude firewallem. Vypnul jsem Outpost a zapnul Windows Firewall. Všechna pošta následně šla odeslat ze všech výše zmíněných míst - s tím, že v obou klientech musím mít nastaven server odchozí pošty smtp.nej-tv.cz. To zase ukazuje na špatné nastaveni Outpostu. Když jsem jej znovu zapnul, byl jsem na tom stejně jak předtím, tzn. zase šlo odesílat jen z webového rozhraní a jen z Volný.

V Outpostu bylo pravidlo pro odchozí poštu (u obou klientů - Thunderbird i MS Outlook) nastaveno takto: "...and remote port is SMTP, číslo". To číslo jsem odstranil, ale nezapsal jsem si jej. Nebylo to 25.

Po tomto zásahu jsem rozchodil odesílání v obou klientech. Ale z E-mailu Seznamu to ani nadále nejde. Ne, že bych to potřeboval, ale mělo by to chodit.

Mám systém Windows XP, používám Mozilla Thunderbird, Mozilla Firefox (občas Google), firewall Outpost v.7.0, antivir MS Security Essential.

Kde může být chyba?

Děkuji za odpověď.

Edit: V Seznamu se mi vymazalo nastavení všech rychlých voleb. Nevím, jestli to nějak souvisí
k8k

Storm
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: 27 úno 2005 18:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourání firewallu spywarem?

#2 Příspěvek od Storm »

Ještě před nedávnem jsem Outpost Firewall Pro používal a měl jsem ten samý problém. Vyřešil jsem to tak, že stránku s emailem na Seznamu jsem dal do výjimek, blokování reklamy u Otpostu na této stránce email blokuje :(

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Nabourání firewallu spywarem?

#3 Příspěvek od motji »

Dobrý večer :)
Už jste to nějak vyřešil?
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Zamčeno