Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Comodo FW 5.3 nelze aktualizovat

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Pakl
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 101
Registrován: 13 lis 2007 19:17

Comodo FW 5.3 nelze aktualizovat

#1 Příspěvek od Pakl »

Nainstaloval jsem Comodo FW 5.3. Funguje OK, jen nelze upgradovat.

Při pokusu o akutalizaci vypíše hlášku "cmdagent.exce hlásí: neplatný podpis" a aktualizaci ukončí. Nepomůže ani vypnutí AVAST AV, ani spuštění "cfpupdat.exe" přímo, ani nastavení Comodo jako důvěryhodné aplikace přímo v Comodo. Problém jsem měl i u starší verze Comodo před dvěma lety, proto jsem jej opustil a užíval jiný FW.

V nastavení Comodo je jako aktualizační server uveden "http://download.comodo.com/". Při pokusu o aktualizaci píše "Aktualizace využívá nastavení MSIE"; ten normálně neužívám, pro tento účel jsem ovšem upravil nastavení: v MSIE v "Natavení/Zabezpečení/Důvěryhodné servery byl uveden "https://personalfirewall.comodo.com", povolil jsem mu, co šlo. Nepomohlo to.

Jedinou možností bylo odinstalovat starší verzi (jinak k instalaci nové nepustí), stáhnout novou a instalovat znovu. Pak ovšem celá práce s nastavováním programu i aplikací v něm začíná znovu přesto, že jsem se pokusil exportovat nastavení staré verze a importovat je do verze nové. Comodo se stejně všechny aplikace "učil" od začátku, což docela "prudí".

1) Lze tento problém odstranit nebo obejít?
2) Lze provést export nastavení tak, aby nová verze začala tam, kde skončila předchozí?
3) Je chybou aktualizovat Comodo jen kupř. jednou či dvakrát ročně? Byla by to fatální chyba u antivirů, obsahující databáze, aktualizované třeba i vícekrát denně. Jak zde?

Mám XP Profi, AVAST AV 5, jiné programy proti havěti neužívám (kromě Spywareblaster a MBAM, ty ovšem nikoli online).
Děkuji za pomoc, snad bude k dobrému i ostatním.

Pakl
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 101
Registrován: 13 lis 2007 19:17

Re: Comodo FW 5.3 nelze aktualizovat

#2 Příspěvek od Pakl »

Ještě doplnění o zkušenosti, co nepomáhá:
- pokus o aktualizaci v nouzovém režimu,
- vypnutí Comodo během aktualizace,)
- označení procesu "cfpupdat.exe" jako bezpečný.
Po pokusu se v událostech Comodo (Firewall i Defense+) neobjevuje žádná varovná zpráva.

Dík za trpělivost.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Comodo FW 5.3 nelze aktualizovat

#3 Příspěvek od motji »

Dobrý večer :)
Vím, že to není řešení, ale neuvažoval jste o jiném firewallu?
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Pakl
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 101
Registrován: 13 lis 2007 19:17

Re: Comodo FW 5.3 nelze aktualizovat

#4 Příspěvek od Pakl »

Mluvili jsme o tom spolu již před časem, pomáhala jste mně (http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=102189). Ano, užíval jsem necelý rok Outopost Agnitum, ale: lecčemu v něm nerozumím, je anglicky, navíc Comofo je tak trochu "srdeční záležitost", užíval jsem jej léta, upravoval jsem pro něj helpy (jen češtinu, nejsem odborník), docela jej znám. A dobrý AW free, jednoduchý, český, který nebude zpomalovat komp, neznám. Navíc mě to zajímá i jako "opříšek" - dokážu to s něčí pomocí rozlousknout? Proto se ptám na ty otázky 1 - 4.

mackousko
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 06 led 2011 11:47

Re: Comodo FW 5.3 nelze aktualizovat

#5 Příspěvek od mackousko »

Dobrý deň! Pozrel som po fóre comoda na podobné problémy.Najskôr uvediem ,že používam comodo už nejaký čas a osobne som sa nestretol s podobným problémom,preto len sprostredkujem, čo som sa dočítal s moju chabou znalosťou angličtiny.Podobný problém bol v tomto topicu http://forums.comodo.com/bug-reports-ci ... 670.0.html len tam namiesto avastu figuroval eset.V závere radili,(2.1.2011)ak problém pretrváva,odinštalovať eset, a po aktualizácii comoda opäť nainštalovať.Možno je to nejaký softvérový konflikt s avastom,myslím že to stojí za pokus.
Naposledy upravil(a) mackousko dne 16 led 2011 09:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Comodo FW 5.3 nelze aktualizovat

#6 Příspěvek od motji »

Zkusím sem poslat kolegu :)
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Pakl
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 101
Registrován: 13 lis 2007 19:17

Re: Comodo FW 5.3 nelze aktualizovat

#7 Příspěvek od Pakl »

Budu vděčný za každou radu, pokus od "mackousko" zkusím, až bude chvilka, přijde-li další kolega, přivítám to. Jen podotýkám, že ani já moc anglicky nečtu...

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Comodo FW 5.3 nelze aktualizovat

#8 Příspěvek od Čarls »

Zkuste stáhnout poslední verzi Comoda a přeinstalovat Comodo
Osobně pokud jsem ještě používal kdysi Comodo byl dobrý tento postup
Stahnout novou verzi comoda Odpojit se od netu Vypnout rezident antiviru a nainstalovat novou verzi Comoda přes starou
Pak zapnout po restartu rezidentní štít antiviru
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Pakl
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 101
Registrován: 13 lis 2007 19:17

Re: Comodo FW 5.3 nelze aktualizovat

#9 Příspěvek od Pakl »

Čarlsi, zdravím, možná si na mě vzpomenete, před lety jsem pomáhal s jazykovou úpravou českých helpů na Comodo...

Žel instalace přes starou nefunguje. Nová instalace zahlásí, že našla CIS 5, jenž je třeba předem odinsatalovat, i při vypnutém netu a Avastu. Když Comodo odinstaluji, pak to jde, jenže, jak jsem psal, ztratím tím nastavení a začínám od začátku, přestože jsem nastavení ze staré verze exportoval a na novou importoval.

Takže zůstávají mé otázky:
1) Lze tento problém odstranit nebo obejít?
2) Lze provést export nastavení tak, aby nová verze začala tam, kde skončila předchozí?
3) Je chybou aktualizovat Comodo jen kupř. jednou či dvakrát ročně? Byla by to fatální chyba u antivirů, obsahující databáze, aktualizované třeba i vícekrát denně, co v tomto případě?

a k nim ještě:

4) Je nějaký FW česky mluvící, fungující, relativně spolehlivý a free? Comodo mám rád, znám jej, ale pokaždé dělat vše od začátku nechci.

Moc dík.

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Comodo FW 5.3 nelze aktualizovat

#10 Příspěvek od Čarls »

Jediná možnost u Comoda je jak sem vyčet zde od kolegy http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php? ... 15#p947115
Odinstalovat antivir a aktualizovat Comodo
Osobně na jednom Pc sem jel Avast a Comodo 2 ještě cca 2 měsíce zpátky
aktualizovat Comodo za každou cenu teda nevidím jako aktualně nutný
Firewall je to dobrý a pokud nejsou jiné problémy počkal bych až opraví svou chybu


Co se týká firewallu a česky tak snad jedině Kerio Personal Firewall ale to se mi moc nelíbí
Já po všech zkušenostech s Comodem a dalšími zaparkoval jsem u Norton Internet Security
Nechá se sehnat za slušnou cenu 2010 http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... u%9Eivatel

a pak lze nainstalovat a zkoušet 2010 90 dní a pak uplynutí doby 2011 90dní http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=107016 pak po uplynutí zkušební doby zadáte zakoupený klíč
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Pakl
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 101
Registrován: 13 lis 2007 19:17

Re: Comodo FW 5.3 nelze aktualizovat

#11 Příspěvek od Pakl »

Dík za info, zkusím to, jak jste psali: odinstaluji Avast, aktualizuji Comodo, pak sem napíšu výsledky. Jen nevím, zda se Comodo podaří tuhle chybu odstranit, když trvá už dva roky...

Zamčeno