Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Firewall s interaktivním režimem?

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
jenda.69
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 13 říj 2004 18:18
Kontaktovat uživatele:

Firewall s interaktivním režimem?

#1 Příspěvek od jenda.69 »

Protože mi už bude brzo končit license na Eset SmartSecurity, říkal jsem si, že bych přešel na antivir od Microsoftu, prý je docela nenáročný a v pohodě...
Ale o tom se nechci ani tak bavit, jako spíš jestli není nějaký firewall, který by fungoval stejně, jako mi teď funguje ten ve SmartSecurity v interaktivním režimu, nebyl to nějakej krám, co funguje "jen na oko" a nezpomaloval mi počítač (teď nevím, jestli na tom nějak u firewallu záleží, ale mám 64 bitové Win7, tak bych rád, aby na nich šel spustit).

Tzn. když se nějaký program chce připojit na internet, nebo na něj přichází spojení, povolí se nebo zakáže podle uložených pravidel. A když v pravidlech není, vyskočí okýnko, kde si vyberu, jestli povolím nebo zakážu připojení a případně si rovnou uložím pravidlo, nebo povolím pro jednu relaci toho programu (tuhle volbu jsem si hodně oblíbil).

Když jsem nad tím přemýšlel, tak bych se ani nebránil tomu firewallu, který je ve Win7, ale nepředpokládám, že bych u něj našel právě takový "interaktivní režim".

Díky!

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: Firewall s interaktivním režimem?

#2 Příspěvek od branda »

Vyzkoušejte Zonealarm nebo Comodo. Oba jsou zde doporučované a měly by splňovat vaše požadavky...
Konkrétní zkušenosti a názory uživatelů najdete ZDE .

satyran
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: 03 pro 2007 20:40

Re: Firewall s interaktivním režimem?

#3 Příspěvek od satyran »


jenda.69
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 13 říj 2004 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Firewall s interaktivním režimem?

#4 Příspěvek od jenda.69 »

Comodo umí i to "pravidlo pro jednu relaci programu"? Tak to ho nejspíš nahodím.

Před několika rokama jsem totiž zkoušel pár různých firewallů a Comodo mi (i z těch jmenovaných) vyhovoval nejlíp.

//edit: tak nevim, jestli se to třeba nemusí někde zapnout, ale žádný "povolit pro relaci" nebo "jen pro tento proces" v tom okýnku nevidím :(
//edit2: v zonealarmu to taky není. Outpost nejde stáhnout, spadla jim databáze (a navíc je placenej, pod tím "promo" možná je free, ale ten web prostě nejde, no). Ale jak tak koukam, tak tohle asi budu muset oželet...

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: Firewall s interaktivním režimem?

#5 Příspěvek od branda »

jenda.69 píše: //edit: tak nevim, jestli se to třeba nemusí někde zapnout, ale žádný "povolit pro relaci" nebo "jen pro tento proces" v tom okýnku nevidím :(
V Zonealarmu pro zapamatování pravidla musíte označit volbu "Remember this setting", v opačném případě bude platit pouze "pro danou relaci" jak píšete.
U Comoda nevím, ale určitě ta volba tam je také. Pročtěte http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=73650

jenda.69
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: 13 říj 2004 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Firewall s interaktivním režimem?

#6 Příspěvek od jenda.69 »

Ok, tak to uvidím (a nebo si zvyknu :-) ) díky moc ;-)

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: Firewall s interaktivním režimem?

#7 Příspěvek od branda »

Vyzkoušejte a uvidíte :)

Zamčeno