Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Přehrání videa - nastavení ZA

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
cinci
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: 17 říj 2006 16:50

Přehrání videa - nastavení ZA

#1 Příspěvek od cinci »

Hezký den,
na některých stránkách (nova.cz) nefunguje přehrávání videa. Dočetla jsem se, že to může způsobovat firewall. Mám nainstalovaný ZoneAlarm. Mohli byste mi prosím poradit, jak ho nastavit tak, aby video šlo? Děkuju moc.

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Přehrání videa - nastavení ZA

#2 Příspěvek od Vao02 »

Dobrý den, předpokládám, že máte free verzi tohoto fw. Pokud si dobře vzpomínám tak pouze placená verze tohoto fw měla host intrusion prevention = pro vás to znamená, že to fwolem asi není. Takže bych to viděl následovně. Pokud používáte k přehrávání těch videí webový prohlížeč, tak vám chybí asi nějaký plugin potřebný pro přehrání, nebo je prohlížeč nastaven, tak že to blokuje. Pokud používáte nějaký program, který se otevře po kliknutí na video, tak potom můžete mít tento program skutečně blokovaný fw. Potom by bylo potřeba zjistit jaký je to program a změnit nastavení ve fw pro tento program. Tzn. tam co jsou ty červené křížky, fialové otazníky a zelené fajfky... tak u tohoto programu dát fajfky u spojení out = out trusted fajfka out internet fajfka in trustek křízek in internet křízek.

Pokud ale přehráváte na ostatních stránkách videa, tak si myslím, že to bude tím pluginem... prostě na těchto stránkách je to video takové, že potřebujete něco navíc, aby ho to přehrálo ( flash, java... )

Takže přehráváte prohlížečem - jakým IE, FF, O? Nebo programem - jakým WMP, VLC ?

Kacířská otázka ( protože to je vlastně nebezpečné :roll: a nemělo by se to ), nezkoušela už jste ten fw vypnout a fungovalo to video?
ObrázekObrázekObrázek

cinci
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: 17 říj 2006 16:50

Re: Přehrání videa - nastavení ZA

#3 Příspěvek od cinci »

Jako prohlížeč používám FF, v žádném jiném programu se to nespouští, přehrává se přímo v prohlížeči. FW (ZA free) jsem raději vypínat nezkoušela. Flash i Javu mám, vše aktualizované, dokonce jsem se dočetla, že nova.cz používá silverlight, tak jsem ho taky stáhla, ale nic :( V práci to video normálně spustím, ale doma nee...

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrání videa - nastavení ZA

#4 Příspěvek od cernohous13 »

Omlouvám se za vlez, ale Silverlight mi funguje pouze v IE - vyzkoušej :wink:
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrání videa - nastavení ZA

#5 Příspěvek od sudanec »

cernohous13 píše:Omlouvám se za vlez, ale Silverlight mi funguje pouze v IE - vyzkoušej :wink:
?! mne v chrome silverlight funguje, a celkom pekne (napr. http://memorabilia.hardrock.com/ )

edit >> funguje mi pekne aj v 3.6.12 firefoxe
Obrázek

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Přehrání videa - nastavení ZA

#6 Příspěvek od Vao02 »

No jo ale zpátky k problému cinci. ZAfree FF pousti, jinak by cinci nemohla na net atd. Takže ZA má zelené fajfky u FF jak mají být. A ve free verzi nic jiného nenastaví :hmm: Jedině, že by silverlight potřeboval povolit IN ( tzn. dát FF fajfku i u IN trusted IN internet ). To snad ale by ani ms takto žádnou aplikaci neudělal! To by byl nesmysl,takto nastavit pravidlo prohlížeči. Není náhodou silverlight samostantně v tom seznamu aplikací ZA, kde určujete... povolujete aplikacím přístup na net?

Zkuste v ZA u FF změnit fajfky na otazníky... přejít na ten web a ZA se vás bude znovu ptát na FF, tak dávejte Allow, jestli náhodou to resetování pravidla pro FF nepomůže.

Co ten IE vyzkoušet na přehrání...

Nepíše ff něco proč to nejde přehrát? Něco jako pro přehrátí potřebujete nainstalovat to a to...

Co takhle antivirový program... nemůže to blokovat on?

:arrow: http://www.microsoft.com/cze/web/silverlight/ co to zkusit takto ... mám na mysli to ověření úspěšnosti instalace :wink:
ObrázekObrázekObrázek

cinci
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: 17 říj 2006 16:50

Re: Přehrání videa - nastavení ZA

#7 Příspěvek od cinci »

Samostatne silverlight v programech ZA neni, u FF nepomohla ani zmena na otazniky a nasledne na fajfky. U IE to same, prehraje reklamy, ale video uz ne :(

U FF to pise:
Omlouváme se, ale načtení videa se nezdařilo. Pro opětovný pokus prosím zkuste obnovit stránku.
A porad dokola.

Jako antivir mam NOD32, ten to snad neblokuje.

Instalace Silverlight uspesna. Tak uz fakt netusim co s tim...

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Přehrání videa - nastavení ZA

#8 Příspěvek od Vao02 »

cinci píše:Dočetla jsem se, že to může způsobovat firewall.
Podle mého to firewallem není. Pokud by totiž fw blokoval stream, videa na webech... tak byste nepřehrála nikde nic. Ale aby jste měla jistotu, tak ho opravdu zkuste vypnout a uvidíte. Jinak zkuste kontaktovat "helpdesk...tech.podporu... administrátora webu..." ( jestli ovšem nějaký mají ) těch stránek, že vám u nich nejdou přehrávat videa. Možná se dočkáte efektivní odpovědi :) Nezapomeňte aktualizovat FF na poslední verzi.

:idea: Jinak pro FF existuje plugin, který předává videa do VLC ( ten přehraje prakticky všechno ). Takže po kliknutí se automaticky přehraje dané video v okně VLC. Takto jsem řešil nefunkční videa na ČT. Ale to bylo v jiném operačním systému. VLC si můžete dát do skinu WMP, takže pokud ho používáte, tak si za čas ani neuvědomíte, te to není WMP a ani ostatní uživatelé toho pc nepoznají změnu a nebudete mít žádný problém s ovládáním :wink:

Pokud by to video jelo po vypnutí fw, tak potom reinstall fw s vyčištěním pc v mezidobí ( = po odinstalaci a před novou instalcí ). Tady ale pro jistotu odpojit od netu. Kdyby ani to nepomohlo,tak potom jiný fw. Já bych ale v tomto případě raději oželel videa na tomto webu a nechal si kvalitní ochranu v podobě ZAfw. A volil bych řešení popsané výše pro tento web. Možná, že někoho něco napadne, nebo už řešil a vyřešil přehrávání videa na nově a dá vám sem vědět. Mě už nic nenapadá... no jsem vám moc nepomohl :(
ObrázekObrázekObrázek

Zamčeno