Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Výběr free firewallu pro nezkušenou uživatelku

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
lastsaves
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: 17 zář 2007 16:43

Výběr free firewallu pro nezkušenou uživatelku

#1 Příspěvek od lastsaves »

Zdravím všechny!
Potřeboval bych poradit s výběrem free firewallu pro nezkušenou uživatelku čili s co nejjednodušším nastavením a pokud možno bez nutnosti rozhodování uživatele.
Jedná se o osobu, která je schopná zacházet s počítačem pouze na základní uživatelské úrovni a rozhodování o povolování/zakazování zcela překračuje úroveň jejích znalostí.
Sám používám Comodo, ale zdá se mi příliš složité a vyžadující příliš interakcí.
Společně s firewallem bude běžet Avira Free a Spyware Terminator v základním nastavení (=bez nutnosti rozhodování uživatele).
Díky za tipy, případně připomínky k volbě Aviry a ST.
Win10 Pro = Avast Free = Comodo Firewall Free

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr free firewallu pro nezkušenou uživatelku

#2 Příspěvek od Rudy »

Pro tyto typy uživatelů jsou výhodné tzv bezpečnostní balíky (NortonInternetSecurity, KasperskyInternet security). Žádný z nich, bohužel, není free, takže je nutné za něj zaplatit. Pro 99% použití stačí jej ponechat v defaultním nastavení. Ani zde se ale občas nevyhnete nutnosti rozhodnutí typu povolit/nepovolit. Je toho ale naprosté minimum. Aviru a ST budete muset odinstalovat, balíky v sobě již tento typ sw obsahuje.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

lastsaves
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: 17 zář 2007 16:43

Re: Výběr free firewallu pro nezkušenou uživatelku

#3 Příspěvek od lastsaves »

Díky za tip, ale nepředpokládám, že bude daná osoba ochotna platit za bezpečnostní balík.
Nenašel by se přeci jen nějaký FW, který vyžaduje v porovnání s ostatními minimální interakci?
Win10 Pro = Avast Free = Comodo Firewall Free

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr free firewallu pro nezkušenou uživatelku

#4 Příspěvek od Rudy »

De facto každý fw, který nainstalujete v tzv. učícím módu funguje tak, že pokud mu vytvoříte pravidla (při prvním setkání fw z danou adresou) bezpečných IP, si je zapamatuje a ptá se pak pouze na ty, které nemá v pravidlech. Free firewally mají vesměs tuto vlastnost. Jiná možnost podle mne není, pominu-li systémový firewall.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

lastsaves
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: 17 zář 2007 16:43

Re: Výběr free firewallu pro nezkušenou uživatelku

#5 Příspěvek od lastsaves »

Díky za vysvětlení. V tom případě budu muset klást na uživatelku větší nároky, protože na koupi IS v tuto chvíli nemá prostředky.
Nakonec jsem nainstaloval Online Armor, snad to s ním půjde. Původně jsem zkoušel Zone Alarm Free, ale po třech spuštěních přestal nabíhat (vždy se jen objevila hláška "Protection is Up, UI is initializing" a FW nereagoval) a po projití pár fór jsem usoudil, že se ho snažit rozchodit nemá příliš smysl.
Win10 Pro = Avast Free = Comodo Firewall Free

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr free firewallu pro nezkušenou uživatelku

#6 Příspěvek od Rudy »

OnlineArmor, není špatný, ale s těmi pravidly je to stejné. Neznám ho ale dopodrobna. Nemáte zač!
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

smarty73
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 13 črc 2008 19:38

Re: Výběr free firewallu pro nezkušenou uživatelku

#7 Příspěvek od smarty73 »

Dobrý den, já pro uživatele s OS WinXP bez větších znalostí PC instaluji kombinaci Sunbelt Personal Firewall + Avast + Spyware Terminator.
1.) Všechny programy jsou v češtině takže není problém ani pro neangličtináře.
2.) U Sunbelt Personal Firewall při instalaci vyberu volbu Simple. Firewall použije výchozí nastavení a neobtěžuje uživatele dotazy. Je fakt že v dnešní době už nepatří mezi špičku a ani se dále nevyvíjí ale určitě je lepší než vestavěný ve WinXP.
3.) Jelikož Avast obsahuje také určitou antimalware ochranu tak ve Spyware Terminator vypnu rezidentní štít a použiju plánování kontroly kde jednou za týden spustím Kompletní kontrolu
4.) V OS Vista a W7 neinstaluji Sunbelt Personal Firewall a ponechávám vestavěný firewall.

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Výběr free firewallu pro nezkušenou uživatelku

#8 Příspěvek od motji »

Hezké odpoledne :)
Onlineamor se mi zdál také poněkud složitější, ale pokud ho uživatelce nastavíte a vytvoříte pravidla pro všechny programy, které používá, měla by to zvládnout.

Mě osobně se velmi zamlouvá http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=41&t=101985.

Ale jak už psal Rudy, každý firewall potřebuje občas něco povolit nebo zakázat.
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

lastsaves
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: 17 zář 2007 16:43

Re: Výběr free firewallu pro nezkušenou uživatelku

#9 Příspěvek od lastsaves »

Díky za všechny tipy, nakonec to zatím zvládá s Online Armorem.
Nastavil jsem všechny programy, navíc vytvořil jen uživatelský účet, takže nové instalace řeším sám a vše zatím funguje.
Win10 Pro = Avast Free = Comodo Firewall Free

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr free firewallu pro nezkušenou uživatelku

#10 Příspěvek od Rudy »

I za Motji: Nemáte zač!
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno