Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Comodo4-Jak zaBLOKovat CELÝ adresář (více souborů současně)

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
greenh007
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 10 kvě 2007 08:24

Comodo4-Jak zaBLOKovat CELÝ adresář (více souborů současně)

#1 Příspěvek od greenh007 »

Jsem 'Total Beginner' :oops: ,
a chtěl jsem, cvičně, zablokovat Opeře přístup na internet v Comodo Firewall 4.1.150349920. Našel jsem si něco přímo v daném helpu, ale i když jsem činil vše, krok za krokem, podle nalezeného (a i vyobrazeného) postupu, Opera si (bez omezení) vesele komunikovala na netu dál. Až když jsem zkusil 'zablokovat EXE soubory' (předchystaná předvolba), šlo to, respektive Opera nešla, a o to šlo mě :worship: . zjištění-blokovat je nutno 'operakernel.EXE', a nikoliv 'Opera.EXE', jak jsem to konal (na počátku) já
otázka ::
Jestli potřebuji zablokovat aplikaci přístup na net, vím ve kterém adresáři ta aplik.je (C:\Program Files\Opera\), ALE nevím jistě, který z (např.) 20 souborů to je, moho nějak zablokovat přístup k netu (třeba jako 'Zeptat se') najednou celému tomu adresáři 'Opera' (i třeba s 10 podadresáři), a potom vysledovat, který že to soubor se bude drát k netu ('Zeptat se'), a dané pravidlo upravit-zeštíhlit,
pokud by moje prvotní 'hromadná' blokace byla třeba nějak příliš neohrabaná-zatěžující ?
Pokud je to takto neproveditelné, prosím o radu, jak toho tedy dosáhnout ?
##############################################################
Děkuji moc
p.

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Comodo4-Jak zaBLOKovat CELÝ adresář (více souborů součas

#2 Příspěvek od Vao02 »

Zdravím, tak myslím, že jste nepochopil princip fw a máte v tom hokej. Je třeba odlišit dvě věci. Obecně to platí o každém fw. 1. Povolování přístupu aplilací na net 2. fw hlídá zneužití aplikací nějakou jejich změnou ( hodně blbě a krkolomě přeloženo za účelem pochopení ... znalci prominou :) ) Jako začátečníkovi vám silně doporučuji se soustředit pouze na bod č.1, tu druhou funkci raději nechte v automatu, nebo vypněte. I tak budete mít hafu beginner starostí. Najděte si v GUI fw místo, kde se nastavují pravidla pro jednotlivé aplikace a tam se učte a cvičte. Začal jste naprosto správně s nejrozšířenější aplikací - internetovým prohlížečem, neb na něm je hned krásně vidět výsledek snažení :) Prostě tam někde u Opery dejte fajfku ( nebo nedejde - Comodo jsem niky nepoužíval, tak přesně nevím ) "Blokovat přístup ..." Zkoušejte a uvidíte co se bude dít. Prohledejte zde forum, o Comodu toho bylo zde napsáno mnoho včetně této problematiky :wink:

:idea: Doporučuji vám před učením se resetovat fw do defaultního nastavení, to abyste vyloučil vaše chybné dosavadní zásahy.
ObrázekObrázekObrázek

greenh007
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 10 kvě 2007 08:24

Re: Comodo4-Jak zaBLOKovat CELÝ adresář (více souborů součas

#3 Příspěvek od greenh007 »

Takže 100% souhlas s tím, že mám v některých oblastech hokej, dále s tím že mám hafo beginner starostí ... ALE, i po přečtení reakce - rady, si myslím, že jsem spíš svůj dotaz NEPOCHOPITELNĚ popsal, a že to může být opravdu častý (alespoň na mém a dětí počítačích) problém. Zkusím ještě jednou a budu nad psaným více přemýšlet.

- Počítač začne vykazovat nějaký záhadný symptom
- popíšu zkušenějším, a ti dodají nějaká doporučení, mezi jiným i '.. blokni od netu TENaTEN program..'
- abych se to naučil, zkusím bloknout od netu Operu
- soubor, který jsem jako správný začátečník blokl ('Opera .EXE'), ale není ten správný (vidím podle toho, že si Opera vesele řádí na netu dále), a já nevím, který soubor to z adresáře \Opera\ je
- chci tedy zablokovat v přístupu na net celý adresář Opera (tak, aby se soubory, které na net budou chtít, zeptaly, a já jsem tak rozpoznal, kterýže to vlastně jeden soubor jsem měl zablokovat)
- že COMODO umí blokovat od netu více souborů současně (jedním pokynem-zákazem), to vím a ověřil jsem si to na možnosti '... zablokovat všechny EXE soubory ...'

Takže tímto děkuji moc 'vao02' za reakci, čekám na další, a prosím (i ostatní :) !)

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Comodo4-Jak zaBLOKovat CELÝ adresář (více souborů součas

#4 Příspěvek od Vao02 »

Opravdu v tom máte ten hokej a nechápete pricnip a podstatu užívání fw potřebnou a dostačující pro běžného uživatele při běžném internetovém používání pc :!: Vy jako normální uživatel nenastavujete v nastavení fw žádnou blokaci souboru .exe, nebo nějakého/kých adresářů :!: "Pouze" u té či oné aplikace povolujete/blokujete přístup tam či onam. Takže vámi požadované pravidlo zní: Opera: block all IN/OUT protocol tcp, udp port: pro HTTP/HTTPS tzn. 80,443 atd. Každý fw to má ve svém GUI řešeno jinak ( = jiné a jinde barvičky a čtverečky pro fajfkování atp. ). Ale podstata těchto pravidel je všude naprosto stejná!! Co - povolit/nepovolit - směr dovnitř/ven - jaký protokol - jaký port/ty. Asi vás mate, že tam je napsáno Opera.exe. Ano on fw skutečně zaznamená, že spouštěcí soubor aplikace ( = to .exe ) pustil aplikaci a ta se pokouší spojit na net ( event. něco z venku se pokouší pustit aplikaci u vás v pc - horší varianta pro pc neznalého ), ale to pro vás není to důležité. Pro vás je extrémě důležité poznat o jakou aplikaci se jedná, kam se hlásí a jestli jí povolit přístup ( natrvalo x jednorázově ) nebo blokovat ( natrvalo x jednorázově ) :wink: To se musíte naučit a může vám být úplně ukradené, jetli je to tenhle nebo tamten ze souborů/adresářů Opery. To se řeší ve fw až když máte zapnutou funkci Host intrusion prevention .... :wink:

:idea: Proto se výrobci snaží přizpůsobit fw pc neznalým uživatelům a mají automatické režimy provozu fw. On totiž ten automat je vždy lepší, než špatně nastavený fw ve kterém si uživtel neodborným zásahem vyrobí díru jako vrata :!: :!: Nemá-li uživatel čas, chuť nebo schopnosti se učit a používat fw a záleží mu na bezpečnosti jeho pc ( = má tam důležitá data, používá internetová bankovnictví, platí kartou na netu ) potom je lépe si pořídit fw placený, který má ten automat na potřebné úrovni. V současnosti je profíky tohoto fora doporučován pro takovéhoto uživate komplexní bezpečnostní program KIS nebo NIS. Já když jsem ještě používal proprietární operační systém, kde jsem potřeboval aditivní fw, tak jsem dětem koupil NIS. Právě kvůli bezstarostnému automatickému fw :!:
ObrázekObrázekObrázek

greenh007
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 10 kvě 2007 08:24

Re: Comodo4-Jak zaBLOKovat CELÝ adresář (více souborů součas

#5 Příspěvek od greenh007 »

opět děkuji 'vao02' za potvrzení mého hokejového natyrelu, za nášup nejrůznějších terminus-technicus (vyhradím si na ně některý večer u slovníku poč.gramornosti), a pro ty, které by trápil podobný, nedejbože stejný, problém co mě, doporučuji raději angl.-český slovník + origoš englický HELP ke COMODU, ánebo, úplně nejlepší (a nejrychlejší) hókněte mi PMku, béknu Vám jak na to ..... je to hrááááčka :lol:

Zamčeno