Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

nastavenie comodo firewall

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
tosed
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: 23 led 2010 18:22

nastavenie comodo firewall

#1 Příspěvek od tosed »

Dobrý deň, chcem sa spýtať jednu vec. Vymenil som firewall ZA za Comodo, free verzia. Doteraz som dva roky používal ZA, ale ako som ho aktualizoval po výzve, dosť sa mi spomalil noťas a robilo mi to problémy pri načítavaní stránok. Dal som ho preč a skúsil som comodo, je to asi najnovšia verzia. Chcel som ho nastaviť podľa návodu z tohoto fóra, avšak moc som nepochodil, lebo ten je na staršiu verziu. Pri inštalovaní comoda som ho nechal ,,samého" sa nainštalovať a teraz ma zaujíma, či to stačí, alebo tam treba dorobiť aj nejaké iné nastavenia. Zatiaľ to vyzerá, že funguje ako má, noťas pekne šlape. Vďaka za odpoveď.

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

Re: nastavenie comodo firewall

#2 Příspěvek od Marek-26 »

Pokud jste nenainstaloval Antivir ale jen Firewall a Defend+ tak je to OK. :)
Firewall Security level mějte na Custom Polici Mode a pohrajte si trošku s pravidly :wink: Někde tu na fóru v diskuzi o comodu je i čeština :)
Defend+ Security level jsem míval na Clean PC Mode.

Hodně k přečtení o nastavení je zde: http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php? ... 7&start=15

Jinak nevím jak pokročili ale pískoviště (Sandbox) byl u tohoto produktu zatím jen na okrasu.

tosed
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: 23 led 2010 18:22

Re: nastavenie comodo firewall

#3 Příspěvek od tosed »

Comodo mám už v češtine, a trochu sa odlišuje od toho návodu, čo je na tomto fóre, teda aspoň mne sa to tak javí. Čo píšete o tomto nastavení - Defend+ Security level jsem míval na Clean PC Mode, tak keď som to dobre pozeral, mám to na bezpečnom režime. Nastavenie chovania firewallu je na bezpečnom režime. Zatiaľ mi všetko funguje ok, som spokojný s chodom notebooku. Ide mi hlavne o to, že používam aj internet banking a nechcem do kompu dostať nejaké šmejdy. Zatiaľ vďaka.

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

Re: nastavenie comodo firewall

#4 Příspěvek od Marek-26 »

Nemáte zač :)
K návodu. Samozřejmě se produkty vyvíjí a časem se trochu mění :wink:

Zamčeno