Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Názor na PCTools FW+

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
rousini
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 led 2008 16:34

Názor na PCTools FW+

#1 Příspěvek od rousini »

Ahoj tady jsem o tomto FW nic nenašel, náhodou jsem jej objevil, nasadil na virt.PC. Zdá se být v pohodě, jednoduchý, přehledný, aplikacím jde přiradit in/out pravidla. Comodo má nastavení bohatší, nicméně pro mě a asi většinu smrtelníků nevyužitelný...
Zkoušel ho někdo?
V nekomerční zóně prosím TYKAT...

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Názor na PCTools FW+

#2 Příspěvek od PetrTl »

Začali jsme jej zkoušet, první dojmy jsou celkem příznivé. Na jejich fóru se občas objeví problém s nějakou kompatibilitou, ale víceméně nejde zřejmě o globální anebo zásadní bugy. Kdyby byl někdo ochotný se podělit se zkušenostmi v reálném provozu, uvítali bychom to. Bez alespoň minimálních referencí a zveřejněného základního návodu jej nelze zatím zařadit mezi doporučenou výbavu, ale já si myslím, že kandidátem je.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Karol_R
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 10 dub 2009 11:19

Re: Názor na PCTools FW+

#3 Příspěvek od Karol_R »

Zdravim.
PC Tools Firewall Plus mam na pocitaci nieco vyse dvoch rokov. Na 32 bitovych Vistach ide bez problemov. Momentalne mam verziu 6.0.0.88, ktora je aktualna. Mam nadstaveny pouzivatelsky mod na Expert lebo na Normal mode sa neda tak dopodrobna pohrat s pravidlami pri ich vytvarani. Pouzivam aj filtrovanie aplikacii....to ale moze byt pre niekoho celkom otravne lebo pri kazdej instalacke, spusteni novej aplikacie vyskoci v dolnom rohu okno a chce od vas rozhodnutie...povolit/nepovolit, zapamatat rozhodnutie. Firewall ma prijemne jednoduche rozhranie, dobre sa v nom orientuje, mne skratka sadol. Navyse je zadarmo :) Pouzivam ho v kombinacii s NOD 32 stvrtej verzie.
Co sa tyka riadnych testov....no ja mam dojem ze firewall funguje tak ako ma...hlasi co ma, co zakazem nepusti, co nie je povolene alebo nema pravidlo taktiez nepusti...ale to je len moje hodnotenie, obycajneho uzivatela. Nejaky odborny test som nenasiel ani na nete. S pocitacom nemam nijake problemy tak ze deravy hadam nebude. Pokial ho tu otestujete a najdete nejaku zavaznu chybu dajte vediet.
A poznamka na zaver...firewall mi pripada celkom nenarocny aj na vykon PC. V pohode ide na starej P4, nespomaluje ani samotny pocitac a ani pripojenie do netu.
Kaspersky Internet Security

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Názor na PCTools FW+

#4 Příspěvek od PetrTl »

Děkuji za názor a zkušenosti. Kdybys znal nějakého obyčejného uživatele, bez znalosti problému, který by to provozoval, nebylo by zlé se pozeptat na názor.
Mně o nějaké hloubkové testování až tak nejde. Zvenku musí každý FW fungovat stejně a testy zevnitř v nějaké míře prezentují Matouškovy testy a tam vyšel velmi dobře (ovšem ještě při starší sadě testů), což o něčem svědčí. Spíše mně zajímají - nazval bych to nějak jako - provozní mušky, provozní problémy. Tak, aby se dal sepsat nějaký základní návod pro ty běžné uživatele, resp. s klidem v duši jim jej doporučit k nasazení. Což krátkodobě ověřovat může být problém.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Názor na PCTools FW+

#5 Příspěvek od Vao02 »

PetrTl píše:... jej nelze zatím zařadit mezi doporučenou výbavu, ale já si myslím, že kandidátem je.
Zdar... trochu offtopic ... občas odkazuji sem http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=41&t=6523 a tady je stále uvedený, kdysi jsem ho měl jeden čas na xp, uživatelsky byl velice příjemný ( což vůbec neznamená, že byl v tehdejší verzi dobrý :wink: ) a pokud mě paměť neklame byl i česky. Vím, že jsem ale tady na foru narazil na kritiku tohoto fw od někoho z moderátorů ( bohužel už nevím kde kdy jak... a nemůžu to najít a to dokonce ani i když používám funkci hledat :lol: ). No bude záležet, jestli někdo ze znalých má tento fw v merku a sleduje ho nějak dlouhodoběji v reále. I když asi i zde bude platit, že daleko větší riziko bude uživatelova neznalost ( někdy až hloupost ), než "vlastní kvalita" ( v uvozovkách = pokud se ta kvalita pohybuje průměr a výše samozřejmě ) Interfejs :) je jedna věc a vystavit ten fw skutečnému zatíženi v reálných podmínkách ( čili testy to nejsou :wink: ) druhá věc. I když samozřejmě jako normal user houby poznam skutečnou kvalitu a obtěžují mě právě jen ty mouchy. Nebo vlastně mě obtěžuje už to, že se mě to tu furt na něco ptá :roll:... tak stejně dávám furt OK.. OK... OK :roll:
ObrázekObrázekObrázek

tatus
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 26 říj 2006 06:12

Re: Názor na PCTools FW+

#6 Příspěvek od tatus »

Tady je názor jednoho "obyčejného uživatele".
Vloni v tuto dobu byl na placce jednoho nejmenovaného počítačového časopisu ve verzi PC Tools Internet security(s Firewallem),v anglické verzi, s roční licencí,která mi teď právě vypršela.
Po ročním užívání na Win XP Pro,1Gb pamětí,Atholon 1533+ , 64Mb grafárna(PC už dost pamatuje)ho mohu hodnotit takto:
Po celé období bez žádných problémů.žádné zavirování,žádné otravné dotazy FW,velmi rychlý rychlý sken a i na tomto letitém hardwaru běhal svižně.V podstatě si rok "žil svůj život".
Zkrátka.Když jsem ho vloni instaloval,tak jsem netušil,co se bude dít.Žádné recenze,na netu žádné klady ani protiklady,nikde nic.Já ho za sebe (nejsem Virus Bulletin,možná má někdo jiné zkušenosti) hodnotím velmi dobře.Z 10 možných mu dávám 9. :D

rousini
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 led 2008 16:34

Re: Názor na PCTools FW+

#7 Příspěvek od rousini »

Na aktuálním testu Matousec vyhořel, ale to i spousta renomovaných (NIS...). Jde o to, co se vlastně testuje. Určitě by nebylo dobré měnit FW (IS) každý měsíc podle testů. S ohledem na společnou distribuci PCtools FW a AV by to nemusel být špatný balíček.
V nekomerční zóně prosím TYKAT...

Zamčeno