Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Monitor odchoziho pripojeni

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
andris11
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2006 14:28

Monitor odchoziho pripojeni

#1 Příspěvek od andris11 »

Zdravim vas,

nevim, jestli to co chci se tyka nutne firewallu, ale snad je to spravna sekce.

Je mozne automaticky monitorovat odchozi spojeni a kdyz trafik presahne nejaky treshold tak je hned prerusit a vyzvat uzivatele k akci? Predstavuji si nejakou free utilitu pro Windows XP, urcite neco existuje. Znate nekdo neco? Nebo by to zvladl nektery SW firewall?

Diky

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Monitor odchoziho pripojeni

#2 Příspěvek od Vao02 »

Dobrý den, já jsem čekal jestli se neozve někdo mnohem zdatnější... ale už dlouho tu visí ta nula... mě by zajímala na vašem dotazu jedna věc. SW firewal samozřejmě kontroluje jak příchozí tak odchozí komunikace a to dle pravidel, které si jeho uživatel nastaví = pc neznalý uživatel bude používat automatický mod ( event. learning mode ), zdatnější si nastaví pravidla pro jednotlivé aplikace a ještě zdatnější třeba pravidla pro uncomon protokoly atp. Prostě dle odbornosti uživatele je nastavena kvalita fw ochrany. Ale jestli dobře rozumím dotazu, tak vy si představujete, že "něco" bude mít povolený přenos určitého množství paketů/dat a přesáhneli vámi definovaný limit, tak se to má zeptat jestli pokračovat v down/upload? Mě totiž ( jestli jsem dobře pochopil smysl otázky ) uniká význam... na co vám to bude?
ObrázekObrázekObrázek

andris11
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2006 14:28

Re: Monitor odchoziho pripojeni

#3 Příspěvek od andris11 »

SW firewal samozřejmě kontroluje jak příchozí tak odchozí komunikace a to dle pravidel, které si jeho uživatel nastaví
To nemuzu pouzit, protoze nepouzivame SW firewally na pocitacich v lokalni siti, krome Windows FW, ktery zadna pravidla nastavit neumoznuje, pokud vim.
Ale jestli dobře rozumím dotazu, tak vy si představujete, že "něco" bude mít povolený přenos určitého množství paketů/dat a přesáhneli vámi definovaný limit, tak se to má zeptat jestli pokračovat v down/upload?
Presne tak :) To "neco" by asi zahrnovalo veskery provoz ven z pocitace.
Mě totiž ( jestli jsem dobře pochopil smysl otázky ) uniká význam... na co vám to bude?
Je to proto, ze v lokalni siti je mozno tahat z daneho PC vetsi soubory pres sdileni ve windows. Jinak ten pocitac pouzivam na buildovani software, a kdyz nastane kolize tak se disk hodne rozhrka a zdrzuje to, take to neprospiva rychlosti internetu. Normalne mi nevadi, kdyz nekdo taha soubory, ale v nekterych situacich bych to rad jednoduse prerusil, nejlepe pokud by se dalo omezit jen pripojeni na hosta, ktery prekracuje limit pro stahovani. Mozna ze premyslim spatne, zatim me jen kratce napadlo zeptat se vas a dal jsem nad problemem moc nepremyslel ( zrovna se nejak moc nebuilduje ;) )

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: Monitor odchoziho pripojeni

#4 Příspěvek od Vao02 »

To nemuzu pouzit, protoze nepouzivame SW firewally na pocitacich v lokalni siti, krome Windows FW, ktery zadna pravidla nastavit neumoznuje, pokud vim.
No píšete, že používáte WinXP, čili opravdu nepoužíváte žádný fw, i když máte ten windowsfw zaplý, protože to vlastně žádný fw ani není :wink: Je otázka co to je za síť - soukromá doma, mezi kamarádama, korporátní ( což pochybuji, protože aby admin firemní sitě nevěděl, že fw winxp je k ničemu... :) ). Jestli by se to dalo nastavit v nějakém sw fw ( napadá mě Outpost fw ) nevím. V každé případě si myslím, že to bude už chtít určité administrátorské znalosti se zprávou sítí, což já nemám. Pokusím se zeptat a poslat vám sem někoho
ObrázekObrázekObrázek

andris11
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2006 14:28

Re: Monitor odchoziho pripojeni

#5 Příspěvek od andris11 »

Vao02 píše: Je otázka co to je za síť - soukromá doma, mezi kamarádama, korporátní ( což pochybuji, protože aby admin firemní sitě nevěděl, že fw winxp je k ničemu... :) ).
korporatni je rekl bych takove silnejsi slovo, firemni je lepsi :) admin tvrdi, ze bezpecnost je zajistena na linuxovem serveru a HW firewallem. Proto nepouzivame v LAN SW firewally.
Vao02 píše: Jestli by se to dalo nastavit v nějakém sw fw ( napadá mě Outpost fw ) nevím.
Instalovani SW FW se momentalne radeji vyhnu.
Vao02 píše:Pokusím se zeptat a poslat vám sem někoho
Diky za ochotu :) Podle zpozdeni moji odpovedi se da tusit, ze to pro me neni az tak dulezite, spise jsem doufal v jednoduche reseni podle vzoru "co se tyce utilitek, tak se da cokoli". Jinak se to asi vyresi tak, ze se tahana "brzdici" data presunou na.. na.. neco se vymysli ;)

Pokud to nejdee jednoduse, tak zatim diky za myslenky, greetz

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: Monitor odchoziho pripojeni

#6 Příspěvek od branda »

andris11 píše:Zdravim vas,

nevim, jestli to co chci se tyka nutne firewallu, ale snad je to spravna sekce.

Je mozne automaticky monitorovat odchozi spojeni a kdyz trafik presahne nejaky treshold tak je hned prerusit a vyzvat uzivatele k akci? Predstavuji si nejakou free utilitu pro Windows XP, urcite neco existuje. Znate nekdo neco? Nebo by to zvladl nektery SW firewall?

Diky
Dobrý den, zřejmě hledáte něco na způsob programu NetLimiter . Ten je tedy placený (možno vyzkoušet trial 30-dní, jestli by vyhovoval), ve freeware verzi pouze jako monitor připojení.
Jinak zde http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a ... ng_site/?g jsou obdobné utility, stačí pohledat :)
Osobně si nejsem jistý, jestli je tento způsob ideálním řešením. Pokud stahování dat na jedné jednotce způsobuje problémy v celé síti, možná by správce měl zauvažovat nad nějakým komplexnějším řešením :wink:

andris11
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2006 14:28

Re: Monitor odchoziho pripojeni

#7 Příspěvek od andris11 »

Dekuji za tipy, ze seznamu utilitek, ktere zminujete temer vyhovoval NetTrafficMeter, bohuzel lze nastavit jen denni limit, ja bych potreboval kratsi nebo dokonce automatickou periodu. Nakonec, jsme to vyresili jinak, tahana data jsme presunuli na jiny pocitac a je klid ;) Jeste jednou diky.

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: Monitor odchoziho pripojeni

#8 Příspěvek od branda »

Ok, vyřešili jste to. I za Vao02, nemáte zač :)

andris11
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2006 14:28

Re: Monitor odchoziho pripojeni

#9 Příspěvek od andris11 »

:)

Zamčeno