Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Comodo 4 a mistni sit

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
OndraVojta
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 03 črc 2006 15:18

Re: Comodo 4 a mistni sit

#16 Příspěvek od OndraVojta »

Náhodou jste neměli předtím nainstalovaný ZoneAlarm?
Mě tedy odchozí spojení do internetu Comodo filtruje, ale to že kašle na místní síť, si vysvětluji už jedině tím, že za to může nedokonale odinstalovaný ZoneAlarm. Aspoň kdysi míval s odinstalováním problémy a existovaly speciální programy na jeho úplné odstranění...

napis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2007 08:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Comodo 4 a mistni sit

#17 Příspěvek od napis »

Nene, ako som pisal vyssie, ja pouzivam vzdy len Comodo Firewall od verzie 2, ale toto je prvy krat, co na mna Comodo kasle a nezaujima sa o nejake odchodzie data :evil:

MgX
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 28 říj 2006 21:42

Re: Comodo 4 a mistni sit

#18 Příspěvek od MgX »

OndraVojta ZoneAlarmu se budu zbavovat, protože je 32bit a pouští ven všechno od MS... to mně vadí. Před instalací nového firewallu, samozřejmě provedu pročištění registrů. Buď spešl cleanerem .... pokud na ZA něco takového je, nebo CCleanerem... se kterým mám (ale pod 32bit systémem) dlouhodobou zkušenost.

Já vždycky ... možná zbytečně ... když přeinstalovávám antivir, nebo firewall - tento před samotným činem vypnu - deaktivuji. Samozřejmě před tím se natvrdo odpojím od netu.

napis je to divný ... čekám, zda na něco přijdeš...
EDIT: teď jsem se díval na srovnání toho Comodo Cleaneru, co jsi zmínil. Vypadá dobře, ale ono z druhé strany ... když vyčistí víc položek v registrech, může sebou vzít i něco ... co by se mazat nemělo/nemuselo.
S pozdravem MgX

napis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2007 08:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Comodo 4 a mistni sit

#19 Příspěvek od napis »

No dosiel som na jednu vec...
Nainstaloval som si virtualne cisty novy Windows 7 x64... urobil som vsetky updaty a nainstaloval som Comodo Firewall x64.
No a tam to funguje uz bez problemov. Kua to mi vysvetlite, co take sa mohlo stat ? Preco v mojom polrocnom Windows 7 x64 ten Comodo nechce detekovat odchodzie data ? Ziadny iny firewall som nepouzil. Comodo som vzdy len updatoval cez funkciu Updates v zalozke "Check for Updates"

OndraVojta
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 03 črc 2006 15:18

Re: Comodo 4 a mistni sit

#20 Příspěvek od OndraVojta »

Skoro bych řekl, že vypínat FW nebo AV před odinstalováváním je zbytečné. Odinstalátor ho určitě dokáže deaktivovat sám. A hlavně by bylo potřeba zastavovat službu a ne jenom vypnout grafické rozhraní, což nevím, jestli děláte.

No, každopádně jste mě moc nepotěšili, když ste tak nějak vyloučili ZA jako původce problému. Já také používal Comodo už od verze 2, ale kůli jednomu programu (Maple) jsem ho musel dát pryč. A teď když jsem se chtěl vrátit, tak sem narazil na toto. Jsem schovaný za routerem a tak mi asi žádné větší riziko nehrozí, ale rád bych také zjistil, proč firewall nedělá to co má (Kerio to samé). Na oficiálním fóru Comoda jsem se rady také nedočkal.

napis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2007 08:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Comodo 4 a mistni sit

#21 Příspěvek od napis »

Keby ze si sformatujem hardisk a urobim novu instalaciu Windows 7 tak to urcite bude fugovat, lebo ten virtualny Windows 7 mi to prave dokazal.
Takze ja rozhodne Comodo urcite pouzivat budem. TO musim mat nejaky bordel v samotnom windows 7, ale neviem na co sa mam zamerat, aby to fungovalo ako keby som mal cerstvy windows.

skervarz
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 07 pro 2008 23:50
Bydliště: Praha

Re: Comodo 4 a mistni sit

#22 Příspěvek od skervarz »

Jen takovy nastrel, nemate treba antivir s webovym stitem ... avast to treba dela tak, ze si presmeruje vsechnu komunikaci na 127.0.0.1 a tam si to filtruje ... tzn. ze se prohlizec pripojuje pouze na tuto adresu, kterou jste povolil a az antivir se diva dale

napis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2007 08:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Comodo 4 a mistni sit

#23 Příspěvek od napis »

Pouzivam McAfee VirusScan + Antispyware vsetko verzia 8.7.0i, ale to som skusil odinstalovat ako prve, ale problem pretrvava. Jedine zeby po nom nieco ostalo.
Viete poradit ?

skervarz
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 07 pro 2008 23:50
Bydliště: Praha

Re: Comodo 4 a mistni sit

#24 Příspěvek od skervarz »

Zkuste se tedy pripojit na par stranek a pak se ve firewallu podivejte na pripojeni, kam se to vlastne opravdu pripojuje ...

napis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2007 08:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Comodo 4 a mistni sit

#25 Příspěvek od napis »

No to je na tom cele divne, ze traffic vobec nedetekuje, vsade je len listening :(
A to som potvaral zopar softov, co pristupuju do netu. Cisco VPN, VMWare, Firefox...
Proste destination vobec neni a ani ziadne prenesene bajty.
Kolega vyssie mozno nacrtol, ze vsetko asi ide cez localhost, ale ja tomu uz nerozumiem, ako to mozem zistit ?
Takze poradte, co sa deje v mojom Windows 7 ???
Diky
Přílohy
traffic.jpg
traffic.jpg (73.49 KiB) Zobrazeno 4981 x

skervarz
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 07 pro 2008 23:50
Bydliště: Praha

Re: Comodo 4 a mistni sit

#26 Příspěvek od skervarz »

Bohuzel windows 7 neznam, existuje tam neco podobneho jako tracert ve windows xp? Zada se tam adresa a ono to vypise kudy to jede ... tam by mozna slo zjisit proc comodo nic nezobrazuje ... podle me by mel zobrazovat minimalne nejake spojeni ven pri brouzdani ...

Nejedete nahodou pres vmware?

napis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2007 08:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Comodo 4 a mistni sit

#27 Příspěvek od napis »

Dal som tracert na www.sme.sk a zda sa ze to je OK.

C:\Windows\System32>tracert www.sme.sk

Tracing route to www.sme.sk [85.248.69.187]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1
2 1 ms 1 ms <1 ms dial-78-141-80-1.orange.sk [78.141.80.1]
3 1 ms 2 ms 20 ms GTS-gw2.six.sk [192.108.148.101]
4 2 ms 1 ms 1 ms vl-3320.swg.six.ba.gts.sk [85.248.92.66]
5 2 ms 2 ms 2 ms a1.petitpress.ba.cust.gts.sk [62.168.74.145]
6 2 ms 2 ms 1 ms www.sme.sk [85.248.69.187]

skervarz
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 07 pro 2008 23:50
Bydliště: Praha

Re: Comodo 4 a mistni sit

#28 Příspěvek od skervarz »

192.168.0.1 je localhost nebo nejaky router?
Kdyz date tohle ukaze se vam neco ve firewallu?

Otestoval jsem, ze comodo opravdu nezobrazuje komunikaci pres localhost, nicmene pokud lezete na interne (i kdyby to bylo pres nejaky jiny program pres localhost) tak by v comodo mela byt videt adresa, kam to leze (i kdyz u jineho programu).

Zkuste dat jeste v prohlizeci neco vetsiho stahovat a podivejte se, zda uvidite v comodu kde tecou data.
Jeste jeden pokus ... vyzkousejte, zda pokud date v comodo blokovat komunikaci, tak vam to opravdu komunikaci zablokuje.

napis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2007 08:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Comodo 4 a mistni sit

#29 Příspěvek od napis »

Ta IP 192.168.0.1 je moj router, preto zacina prikaz tracert touto IP adresou.
Dal som pokusne stahovat subor cez Firefox a Comodo Firewall ziadnu komunikaciu nezaznamenal.
Vid obrazky, vsimnite si aktivitu Firefox :(
Komunikacia pokracovala aj v pripade blokovania vsetkych sietovych aktivit cez Comodo Firewall.
Chcem len zopakovat, ze instalacia Comodo Firewall je v poriadku, pretoze s tym istym EXE suborom, som skusal instalovat do cistej instalacie Windows 7 a tam ide vsetko v poriadku. Je teda zrejme, ze nieco v mojom Windows 7 neni v poriadku, skusal som vsetky resetovavania Winsock, TCP/IP cez prikazy netsh winsock reset a NETSH INT IP RESET
Dokonca som resetoval routovanie cez prikaz route delete *, ale absolutne nic nepomaha... Firewall stale ignoruje vzdialene adresy.
Přílohy
traffic2.jpg
(110.26 KiB) Staženo 225 x

skervarz
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 07 pro 2008 23:50
Bydliště: Praha

Re: Comodo 4 a mistni sit

#30 Příspěvek od skervarz »

Tak to uz fakt nevim, nechte si tady udelat kontrolu pocitace, jestli se za tim neschovava nejaky malware.

Zamčeno