Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nejde zapnut ntb

Patříte mezi Vzorné návštěvníky? Pak je tato sekce pro vás.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
toki
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 29 črc 2008 11:15
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Nejde zapnut ntb

#1 Příspěvek od toki »

Dobry vecer, opat mam problem s mojim ntb. Vcera som ho pekne krasne vypol a dnes absolutne nejde zapnut. Kontrolka nabijania svieti ale nezapne sa ntb. Uz asi dvakrat mi to zrobilo, stacilo vybrat baterku a aj tu malicku, chvilku pockat a ntb opat isiel. Teraz to nepomaha. Nejake rady?

Kedze Vas tu vzdy otravujem opat musim prispiet na chod fora :D minuly mesiac som tiez prispel tak bud vas musim prestat otravovat alebo viac prispievat :D

Dakujem

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Tady je každá rada drahá. Problém může mít několik příčin. Zkuste to bez baterie. Je napáječ v pořádku? Nebo to naopak zkuste pouze na baterii. Pak už budete muset do hradwaru. Zkuste zapnout na zkoušku bez disku. Přesvědčte se, zda se nevysunula RAMka z banku. Pokud to nepůjde ani pak, může být vadná zákl. deska.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

toki
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 29 črc 2008 11:15
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#3 Příspěvek od toki »

Skusim vymenit adapter, ale zda sa mi byt v poriadku, kedze led svetielko nabijania svieti. Ramky som skusal vybrat a opat zasunut takze su ok. Bateria je sice ko a ntb ma varoval ze ju treba vymenit, mala kapacita, ale nejde ani bez nej. Skusim vybrat hdd a uvidim. Ta mala bateria s tym nema nic spolocne??

toki
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 29 črc 2008 11:15
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#4 Příspěvek od toki »

Dobry den, pohol som sa dalej, ked som vybral hdd tak sa ntb zapol, avsak vypisalo mi
EFI Nerwork 0 for IPv4 (20-1A-06-8F-5F-4A) boot failed

Zalozil som hdd znova a napisalo mi to iste, takze som vosiel do biosu a zacal trosku prestavovat nastavenia biosu, zacalo nacitat windows, vyhodilo mi okno system repair, tak som to potvrdil a system sa opravuje. Takze predpokladam mrtvy hdd.

toki
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 29 črc 2008 11:15
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#5 Příspěvek od toki »

Takze oprava prebehla, ale system nemoze nabehnut.

Prikladam log z opravy systemu, vsetko je successfull takze neviem kde je problem.
Přílohy
IMG_7464.JPG
IMG_7464.JPG (77.86 KiB) Zobrazeno 8467 x

toki
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 29 črc 2008 11:15
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#6 Příspěvek od toki »

2
Přílohy
IMG_7465.JPG
IMG_7465.JPG (78.66 KiB) Zobrazeno 8468 x

toki
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 29 črc 2008 11:15
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#7 Příspěvek od toki »

3
Přílohy
IMG_7466.JPG
IMG_7466.JPG (75.31 KiB) Zobrazeno 8469 x

toki
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 29 črc 2008 11:15
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#8 Příspěvek od toki »

4
Přílohy
IMG_7467.JPG
IMG_7467.JPG (82.57 KiB) Zobrazeno 8470 x

toki
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 29 črc 2008 11:15
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#9 Příspěvek od toki »

5
Přílohy
IMG_7468.JPG
IMG_7468.JPG (131.92 KiB) Zobrazeno 8471 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#10 Příspěvek od Rudy »

Toto:
EFI Nerwork 0 for IPv4 (20-1A-06-8F-5F-4A) boot failed
mi připadá, jakoby jste měl v biosu nastaveno bootování ze sítě a ne z pevného disku.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

toki
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 29 črc 2008 11:15
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#11 Příspěvek od toki »

Hdd v biose mi ukazuje, zacne nacitat windows, blikne asimna sekundu tzv. Modra smrt a hned restartuje pc. Moze byt ze samovolne spadol windows? Skusim vyformatovat oddiel c kde bol win a preinstalovat ho. Mate Rudy nieco na vyskusanie a otestovanie hw? Dakujem

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#12 Příspěvek od Rudy »

Mám. Ale musel by běžet systém. Pokud neběží, vytvořte si Hiren´s boot CD: http://www.hirensbootcd.org/ . Sousbor *.iso stáhněte a pomocí v balíku přiložené utility vypalte jako bootovatelné CD. Tím spustíte PC a budete mít na výběr HDAT - kontrola disku (v DOS utils), kontrola RAM (memtest86) a ořezanou verzi XP k eventuálnímu kopírování souborů k vytvoření zálohy.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

toki
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 29 črc 2008 11:15
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#13 Příspěvek od toki »

Rudy prave som preinstaloval system win a vsetko zatial bezi v poriadku. Myslite si ze islo o systemovu chybu? Mal by som asi otestovat ramky a hdd nie?

edit:
sektor C: som cely zformatoval, no az teraz ma napadlo ze som tam mal dolezite subory, hlavne v dokumentoch :( , existuje nejaka sanca ze sa k nim dostanem aj ked som sformatoval disk?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#14 Příspěvek od Rudy »

Tak to byla určitě systémová chyba. Pokud jste disk zformátoval, není možné data zachránit. Bohužel. Pomucí HBCD (jak jsem radil několik postů zpět) byste býval mohl soubory přetahat na nějaké externí úložiště.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

toki
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 29 črc 2008 11:15
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zapnut ntb

#15 Příspěvek od toki »

Tak s takou chybou som sa este nestretol. Dakujem za Vas cas a snahu, urcite poslem nejaku odmenu :idea:

Nemal by som pre istotu otestovat hw?

Zamčeno