Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Zpomalený počítač

Patříte mezi Vzorné návštěvníky? Pak je tato sekce pro vás.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
pospa.josifek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2012 18:35

Re: Zpomalený počítač

#16 Příspěvek od pospa.josifek »

Nevíte, jak funguje reinstalace Windows 10 se zachováním souborů? Jde mi o to, aby mi zůstaly soubory na ploše a v Program Files.. Myslím si, že to bude podstatně rychlejší řešení, ale ty soubory docela dost potřebuju, kdybych měl doinstalovávat všechny programy & hry co tam mám, tak by to trvalý sto let :(
Obrázek
Od 5.3.15 mám Win 8.1 64bit :)
A od 15.1.16 mám Win 10 64bit :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpomalený počítač

#17 Příspěvek od Rudy »

Já jsem vám žádný pokyn k reinstalaci nedal. Chtěl bych vidět ten log. Reinstal vám toto nezachová, jedinou možností je obnovení systému k určitému datu. V takovém případě přijdete pouze o ty aplikace, ktré byly instlovány po tomto datu.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pospa.josifek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2012 18:35

Re: Zpomalený počítač

#18 Příspěvek od pospa.josifek »

MBAM jede už 2h 45min. Do teď našel asi 11 hrozeb, o některých vím a nedělaly žádný problém (falešný poplach - Ve virtuálce jsem zkoušel něco s Windows přes KM Spico...) Je možný to vymazat pak ručně, abych tu tří hodinovou kontrolu nemusel pouštět znova? Dám sem log až to dojede, jak říkám, o těch hrozbách co to detekovalo vím a nedělalo to žádný problém.

Co jsem koukal, tak Windows 10 umožňují reinstalaci i s mými daty (je možné že se mýlím, ale myslím že to tak bylo..)
Obrázek
Od 5.3.15 mám Win 8.1 64bit :)
A od 15.1.16 mám Win 10 64bit :)

pospa.josifek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2012 18:35

Re: Zpomalený počítač

#19 Příspěvek od pospa.josifek »

Asi jsem blbej, ale mě to nic nevygenerovalo. Na konci se mě to zeptalo, jestli to chci vymazat nebo ne. Pak jsem chtěl otevřít prohlížeč a počítač se kousknul, tak jsem to natvrdo vypnul. Ted je v cestě "C:\ProgramData\Malwarebytes\Malwarebytes Anti-Malware\Logs" z dnešního data jen toto;

Malwarebytes Anti-Malware
www.malwarebytes.org


Update, 18. 9. 2016 10:36, SYSTEM, MŮJPC, Manual, Remediation Database, 2016.8.31.1, 2016.9.17.1,
Update, 18. 9. 2016 10:36, SYSTEM, MŮJPC, Manual, IP Database, 2016.9.15.1, 2016.9.16.1,
Update, 18. 9. 2016 10:36, SYSTEM, MŮJPC, Manual, Domain Database, 2016.9.15.3, 2016.9.18.1,
Update, 18. 9. 2016 10:36, SYSTEM, MŮJPC, Manual, Malware Database, 2016.9.15.8, 2016.9.18.3,

(end)

Jelo mi to něco přes čtyři hodiny..
Obrázek
Od 5.3.15 mám Win 8.1 64bit :)
A od 15.1.16 mám Win 10 64bit :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpomalený počítač

#20 Příspěvek od Rudy »

KMSPico je šmejd (crack). Na tomto fóru je to pouze o legálním sw. Log z MBAM vypadá asi takto: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=13 ... 7#p1458826 (když je čistý). Ten potřebuji vidět.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pospa.josifek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2012 18:35

Re: Zpomalený počítač

#21 Příspěvek od pospa.josifek »

Rudy, ač jste mi to nedoporučoval, provedl jsem reinstalaci systému. :) Ta systémová chyba asi nebyla věc malware. Přesto díky za Váš čas. ;)

Co se týče reinstalu - Windows 10 mají tuto možnost. Po odkliknutí že chcete ponechat data se Vaše soubory nezmění, ale odinstalují se jen programy které jste tam měl. Mě věci na ploše normálně zůstaly. :)

:closed:
Obrázek
Od 5.3.15 mám Win 8.1 64bit :)
A od 15.1.16 mám Win 10 64bit :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118254
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpomalený počítač

#22 Příspěvek od Rudy »

Nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět