Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Problém s aktualizací ve Windows 10

Patříte mezi Vzorné návštěvníky? Pak je tato sekce pro vás.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robert333
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 312
Registrován: 26 úno 2012 09:11

Problém s aktualizací ve Windows 10

#1 Příspěvek od robert333 »

Zdravím,
už týden se mi snaží do počítače nainstalovat jedna aktualizace. Přesněji jde o "Kumulativní aktualizace pro Windows 10 Version 1511 pro systémy x64 (KB3172985)". Instalace se instaluje vždy při vypnutí počítače a při zapnutí počítače značně zdržuje. Nakonec Windows vždy napíše, že se aktualizace nenainstalovala a že dojde ke vrácení změn. Nevím, o jakou se jedná chybu, jelikož Windows Update v desítkách ty chyby neukazuje (alespoň já jsem ji neviděl). Podle nějakého návodu jsem už vyzkoušel i WindowsUpdateDiagnostic.diagcab, ale ani to nezabralo.
Napadlo mě, že by tu chybu mohl způsobovat Avast Internet Security, který jsem nedávno nainstaloval. Vím, že obsahuje firewall - ten jsem před aktualizací vypnul a stejně to nepomohlo.
Ne že bych o tu aktualizaci nějak stál, ale už mě to pěkně vytáčí, čekat čtvrt hodiny na vypnutí a čtvrt hodiny na zapnutí počítače.
Nevíte, jak by se dal problém vyřešit?
Děkuji.
Lenovo ThinkPad T440p
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118240
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s aktualizací ve Windows 10

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Zde: http://www.infoworld.com/article/309484 ... 86494.html o tom něco je (v angličtině). Ten problém by měla řešit tech. podpora MS.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
robert333
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 312
Registrován: 26 úno 2012 09:11

Re: Problém s aktualizací ve Windows 10

#3 Příspěvek od robert333 »

Zdravím,
omlouvám se za zpožděnou reakci.
Zkusil jsem aktualizaci stáhnout ručně z webu Microsoftu. Soubor měl něco přes 900 Mb a když jsem jej spustil, tak mi bylo pouze oznámeno, že je aktualizace již nainstalována. Když však otevřu Windows Update tak mi to pořád ukazuje, že je aktualizace k dispozici a že je potřeba restartovt počítač.
Myslíte, že se mám obrátit na Microsoft?
Lenovo ThinkPad T440p
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118240
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s aktualizací ve Windows 10

#4 Příspěvek od Rudy »

Pokud je tam rozpor mezi hláškou a aktuálním stavem, pak určitě. Toto malware nezpůsobuje.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
robert333
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 312
Registrován: 26 úno 2012 09:11

Re: Problém s aktualizací ve Windows 10

#5 Příspěvek od robert333 »

Promiňte za velice opožděnou reakci, nechal jsem to trochu uležet, ale stejně to nepomohlo.
Po vydání Anniversary Update jsem se na něj pokusil ručně upgradovat, avšak program mi napsal, že je na disku nedostatek místa. To byla asi pravda, protože na C: bylo volných pouze 15 GB. 100 GB byl disk D: a nějakých 350 GB bylo vyhrazeno pro openSUSE.
To jsem však moc nepoužíval, tak jsem problém vyřešil tím, že jsem si vytvořil nové instalační médium s Windows 10 AU a počítač reinstaloval.

Děkuji za rady.
Myslím, že to tu můžeme zamknout :lock:
Lenovo ThinkPad T440p
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118240
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s aktualizací ve Windows 10

#6 Příspěvek od Rudy »

Nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno