Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.

Patříte mezi Vzorné návštěvníky? Pak je tato sekce pro vás.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robert333
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 312
Registrován: 26 úno 2012 09:11

Re: Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.

#46 Příspěvek od robert333 »

Nenapadá mě nic, čím by to mohlo být způsobeno :D .
Ještě bych měl dotaz - je vhodné používat nějaké utility od OldTimeru jako normální čističe (temp, flash apod.) jakým je např. CCleaner?
Lenovo ThinkPad T440p
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.

#47 Příspěvek od Márty84 »

robert333 píše:Nenapadá mě nic, čím by to mohlo být způsobeno :D .
Cimkoliv, od toho prehravace, po samotny system :-)

robert333 píše:Ještě bych měl dotaz - je vhodné používat nějaké utility od OldTimeru jako normální čističe (temp, flash apod.) jakým je např. CCleaner?
Ja pouzivam pouze CClenaer a na obcasnou defragmentaci Defraggler. Nevim, jaky nastroj od OldTimera mate konkretne na mysli, ale nic dalsiho neni potreba.
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Uživatelský avatar
robert333
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 312
Registrován: 26 úno 2012 09:11

Re: Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.

#48 Příspěvek od robert333 »

Márty84 píše:
robert333 píše:Ještě bych měl dotaz - je vhodné používat nějaké utility od OldTimeru jako normální čističe (temp, flash apod.) jakým je např. CCleaner?
Ja pouzivam pouze CClenaer a na obcasnou defragmentaci Defraggler. Nevim, jaky nastroj od OldTimera mate konkretne na mysli, ale nic dalsiho neni potreba.
Těmi nástroji od OldTimeru jsem myslel například OTL, OTM a především TFC.
Jak vím tak TFC je Temp File Cleaner. Chtěl bych se tedy zeptat, zda-li by tento program mohl být použitelný pro normální úklid :) .
Lenovo ThinkPad T440p
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.

#49 Příspěvek od Márty84 »

OTL a OTM bych jako cistic nepouzival. To byste musel vzdycky napsat skript.

TFC pouzivat muzete, ale setkal jsem se s tim, ze si s nekterymi pocitaci moc nerozumel a musel se odstranit. To same co on ale dela i CCleaner a k tomu jeste dalsi veci, takze si myslim, ze TFC je celkem zbytecny. Ale nic se tim nezkazi, takze klidne muzete pouzivat oba :)
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Uživatelský avatar
robert333
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 312
Registrován: 26 úno 2012 09:11

Re: Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.

#50 Příspěvek od robert333 »

Ptám se z toho důvodu, že při čištění CCleanerem zmizne cca 500 MB nečistot, zatímco když na radu někoho z fóra použiji něco od OldTimeru, vyčistí se místa mnohem více. Třeba nyní mám o 9 GB místa navíc, než před několika dny :) . TFC zkusím a pak dám vědět :) .
Pokud by to bylo vše, tak bych vám chtěl mockrát poděkovat za to, že jste mi pomohl, měl jste se mnou trpělivost a vystál všechny mé dotazy :) . Přeji hodně úspěchů nejen zde na fóru a zase někdy na viděnou :) .




Zamykat to tu myslím zatím nebudeme, kdyby se náhodou sekání zase vyskytlo. Nebudu sem psát hned při prvním seknutí, budu pátrat po příčině a když si nebudu vědět rady, vložím sem svá zjištění :) .
Lenovo ThinkPad T440p
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: Občasné zahryznutí počítače, kontrola logu.

#51 Příspěvek od Márty84 »

OTM a OTL vycistili dohromady jen asi 600 MB. U nich zalezi, co se da do skriptu. Mazou i soubory a slozky, vysypavaji kos, coz u nekterych muze byt i 30GB, stare body obnovy (v nekterych pripadech klidne i 100GB) atd. U vas tech 9GB mista vytvorila nejspis defragmentace.

OK, necham tema zatim otevrene :)

Nemate vubec zac! ;-)

Dekuji za prani :worship: Zatim se mejte a at se dari :bye:



18.7. :lock: Uz je to dlouho, stejne by se muselo zacit znovu od zacatku.
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Zamčeno