Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

problém s internetem

Návody, recenze, diskuze, řešení problémů

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
mirabl1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 10 bře 2010 19:37

problém s internetem

#1 Příspěvek od mirabl1 »

Dobrý den,

mám takový problém - po přeinstalaci op. systému Windows-XP se mi dost zpomalil internet a to načítání stránek, stahování. Jsem totální laik, mějte se mnou, prosím, ztrpení...
Poskytovatele mám Oxid, mám přidělenou IP adresu, rychlost jsem měřila, odpovídá smlouvě.
Před přeinstalací problém nebyl, tak jsem kontaktovala poskytovatele a po konzultaci mi bylo řečeno, že u nich problém není.
Načítání stránky trvá 30 s a víc, no hrůza.
Psala jsem již na jiné vlákno, kde mi byly zkontrolovány logy, ale toto bylo bez problémů, žádné viry, spywary, malwary.
Prohlížeč používám Explorer.

Předem Vám děkuji za odpověď.


Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: problém s internetem

#3 Příspěvek od Vao02 »

Dobrý den, jde také o to, jestli se takto načítají pomalu všechny stránky, nebo jen některé?! Protože může být problém i na straně serveru, kde se nachází ten web. Čili zjistit, jestli se to týká všech a nebo jen některých! Dále jak píše kolega zkusit FF. Dále co máte za bezpečnostiní produkt - myslím antivir, firewall, aspy? Aby to nebyl projev nějaké kolize či nastavení. No a také by to chtělo pc pročistit ( ikdyž je to po instalaci ) a to minimálně CCleaner ( návod zde na fóru ).
ObrázekObrázekObrázek

mirabl1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 10 bře 2010 19:37

Re: problém s internetem

#4 Příspěvek od mirabl1 »

Ano, Mozillu jsem měla do teď, pak jsem si nechala jen Explorer, ale ještě to zkusím...
Pomalé načítání stránek je u všech, antivir jsem používala i Nod32 i avast (každý zvlášť, nemělo to vliv), jinak používám Sunbelt Personal, Malwarebytes a CCleaner... tak nevím...

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: problém s internetem

#5 Příspěvek od Vao02 »

A teď je tam teda jaký av? A SBfw máte nastavený jak? Nechávala jste původní, nebo jste někde něco nějak měnila? Já SBfw neznám, ale vím že už se tu něco podobného řešilo a myslím že stačilo vypnout něco jako webový štít ....

update: = vypnout filtrování www :wink:
ObrázekObrázekObrázek

mirabl1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: 10 bře 2010 19:37

Re: problém s internetem

#6 Příspěvek od mirabl1 »

Nyní je nainstalován Avast a u Sunbeltu jsem nechala původní verzi, nic jsem nepřenastavovala. Ten webový štít nebo fitrování www se dá vypnout kde? A ještě jedna věc: ikonka signálu v pravém spodním rohu mi hlásí: default - not associated - no link - 1,0 Mbps, 11 g - TP-link 11 b/g wireless adapter 0.0.0.0 a stránky se rychle načítají po startu, pak se to zpomaluje čím dál tím víc...

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: problém s internetem

#7 Příspěvek od Vao02 »

ObrázekObrázekObrázek

Brumteles68
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 17 pro 2009 20:32

Re: problém s internetem

#8 Příspěvek od Brumteles68 »

Podľa toho čo si tu opísala usudzujem že sa pripájaš bezdrôtovo. Preto si skontroluj ako máš nastavené pripojenie a to hlavne režim. Ak je nastavený na 802.11.b, tak ho prehoď na automat, alebo na 802.11.g.

Zamčeno