Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Outlook prestal sťahovať poštu

Návody, recenze, diskuze, řešení problémů

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
vratkokuk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: 07 bře 2010 21:51

Outlook prestal sťahovať poštu

#1 Příspěvek od vratkokuk »

Zdravím všetkých.
Mám problém a potrebujem pomôcť vyriešiť ho. Outlook prestal sťahovať poštu. Keď som dal zobraziť priebeh odosielania a príjmu, zobrazila sa táto chybová hláška: viz príloha.
OS: Win 7 Professional
Mailový klient:OUTLOOK 2007
Přílohy
Chybová hláška OUTLOOKu.jpg
Chybová hláška OUTLOOKu.jpg (86.97 KiB) Zobrazeno 3966 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outlook prestal sťahovať poštu

#2 Příspěvek od Rudy »

Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

vratkokuk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: 07 bře 2010 21:51

Re: Outlook prestal sťahovať poštu

#3 Příspěvek od vratkokuk »

Skúšal som a nepomohlo

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outlook prestal sťahovať poštu

#4 Příspěvek od Rudy »

Další možnosti zde: https://pc.poradna.net/questions/275087 ... 0x800ccc1a . Virový problém toto určitě není.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

vratkokuk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: 07 bře 2010 21:51

Re: Outlook prestal sťahovať poštu

#5 Příspěvek od vratkokuk »

Zdravím.
Prečítal som príspevky z odkazu, skontroloval som server príchodzej i odchádzajúcej pošty, skontroloval som čísla portov, skúsil som vypnúť Aviru i firewall ale žiaden pokrok. Stále mi to poštu nesťahuje.
Možno robím niečo zle. Ale čo?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outlook prestal sťahovať poštu

#6 Příspěvek od Rudy »

Tak to opravdu nevím, musel bych být u vás. Váš provider by měl mít na svém webu návod k nastavení pošty. Zkontrolujte to podle něj a pokud ho tam nemá, budete se s ním muset spojit.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

vratkokuk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: 07 bře 2010 21:51

Re: Outlook prestal sťahovať poštu

#7 Příspěvek od vratkokuk »

Zdar.
Pátral som ďalej a prišiel som na toto: viz príloha. A s tým súvisiaca diskuzia:
https://napoveda.seznam.cz/forum/thread ... aid-207186
Skúsil som nastaviť nešifrované pripojenie a začalo to fungovať.


Potom som pátral ďalej a skúsil som úpravy v registroch ako to bolo popísané na akejsi stránke ku ktorej som sa dostal vďaka príspevkom v diskuzii na Sezname. Zatiaľ to funguje, ale asi je to nešifrované pripojenie, i keď v nastavení OUTLOOKu je zvolené šifrované pripojenie SSL, port 995. Naviac sa ma to teraz opakovane (pri spustení OUTLOOKu) pýta na prístupové heslo k sieti, čo mi predtým nerobilo. Predtým sa ma to pri spustení OUTLOOKu pýtalo len na heslo k osobným zložkám. Teraz i na prístup k sieti. Neviem čo si mám o tom myslieť. Som len (s)prostý užívateľ IT, žiaden odborník. Tou zmenou v registroch sa asi pripojuje nešifrovane. Lebo sa to správa presne ako pred zmenou v registroch, ale po nastavení účtu na nešifrované pripojenie.

Takže verdikt znie: Vinníkom je Seznam.cz, ktorý ukončil podporu protokolu TLS 1.1 (a neobťažoval sa o tom informovať užívateľov prostredníctvom mailu). Neviem presne čo to obnáša, ale jedno viem istotne, a to je, že to na Sezname vedenie pekne dom*dalo.

Vám ďakujem za snahu a ochotu. Ak k tomu chcete niečo dodať, dovysvetliť, budem potešený. Prajem príjemný víkend.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outlook prestal sťahovať poštu

#8 Příspěvek od Rudy »

Díky, to mi stačí. Vy nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno