Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Zmena e-mailovej adresy

Návody, recenze, diskuze, řešení problémů

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Zmena e-mailovej adresy

#1 Příspěvek od otter »

Zdravím, prosil by som o radu s istou záležitosťou. Uvažujem, že si zmením e-mailovú adresu, resp. názov e-mailovej schránky. Mám webmail na Zoznam.sk, a ten chcem mať aj naďalej, akurát rozmýšľam, že si zmením ten "text", čo sa uvádza pred zavináčom. Teda napríklad namiesto "jozef@zoznam.sk" by som si napríklad dal "juraj@zoznam.sk". Avšak, ak mi bude posielať e-mail niekto, kto nebude vedieť, že som si zmenil adresu, a bude to posielať ešte na starú, tak sa mi ten e-mail presmeruje na novú e-mailovú adresu?
V nastavení e-mailu som našiel rubriku, kde to vyzerá, že si môžem zmeniť názov e-mailovej schránky (v Leteckej pošte vám posielam screenshot).
http://leteckaposta.cz/781984652
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Zmena e-mailovej adresy

#2 Příspěvek od Conder »

Ahoj :)

Ten screenshot nevyzera na nastavenie presmerovania posty, ale skor na nastavenie mena, s akym sa budu odosielat e-maily (teda to meno, ktore sa zobrazi prijemcovi v poli odosielatel spolu s e-mailovou adresou). E-mailovu adresu takto zrejme zmenit nepojde. Skus v tych nastaveniach pohladat presmerovanie posty, preposielanie alebo nieco podobne.

Inak ak mozem osobnu skusenost a odporucanie, tak s mailom od zoznam.sk nemam velmi dobre skusenosti (dlhe cakanie na dorucenie spravy, pripadne uplne nedorucenie), ked uz menit e-mailovu adresu, odporucil by som skor gmail.com.
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Zmena e-mailovej adresy

#3 Příspěvek od otter »

Ďakujem za pomoc. Mail na Zoznam.sk som si založil ešte niekedy pred siedmimi rokmi, len teraz uvažujem nad tým, že by som si to zmenil. Možno si nové e-mailové konto reálne založím niekde inde, čo som si všimol, tak väčšina ľudí, ktorých poznám, má konto na Gmaili.
Keď si nastavím presmerovanie pošty, tak mi nové správy budú chodiť tam? Nebudem si musieť na stránkach, kde som zaregistrovaný, meniť e-mailovú adresu?
Presmerovanie pošty sa podľa všetkého dá nastaviť tu: http://leteckaposta.cz/265104060
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Zmena e-mailovej adresy

#4 Příspěvek od Conder »

Ano, spravy by mal zoznam.sk potom automaticky preposlat na zadanu e-mailovu adresu.
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: Zmena e-mailovej adresy

#5 Příspěvek od otter »

Tak teda ďakujem za pomoc, môžete uzamknúť :closed:
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Zmena e-mailovej adresy

#6 Příspěvek od Conder »

Nie je zaco :)

:closed:
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

Zamčeno