Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

SMS spam bounce@solunovinky.com

Návody, recenze, diskuze, řešení problémů

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Taby
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2007 10:48

SMS spam bounce@solunovinky.com

#1 Příspěvek od Taby »

Dobrý den, vím, že je to asi trochu mimo mísu, ale poměrně pravidelně mi chodí SMS spam ve smyslu
"bounce@solunovinky.com: Neomezene volani do vsech siti po 1.m#"

Odesílatel je uveden číslo 990009021XXXXXXXX, které pořád roste. Vypadá to jako nějaká notifikace z mailu, ale není tam uvedeno z jakého. Jiné notifikace mi nechodí, kdyby to bylo z mého mailu, tak by to musel být nějaký už léta nepoužívaný. Nemáte někdo tip, jak se toho zbavit, chodí to někdy klidně i vícekrát za den.

Děkuji
Naposledy upravil(a) Taby dne 25 říj 2014 13:31, celkem upraveno 1 x.

caRrrnifex.
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 236
Registrován: 31 črc 2008 20:21

Re: SMS spam bounce@solunovinky.cz

#2 Příspěvek od caRrrnifex. »

Zdravím :)

1. pokud máte podezření na textové upozornění z mailu, znovu zkontrolujte nastavení svých schránek, ujistěte se, že je nemáte nikde zapnuté (email, facebook apod.)
2. jaký máte mobilní telefon? používáte aplikaci třetí strany pro správu sms?
3. telefon zálohujte, restartujte ho do továrního nastavení a situaci řešte s mobilním operátorem (blokace zasílání sms z internetových bran atd.)
4. pokud ani s operátorem situaci nevyřešíte, obraťte se na Úřad pro ochranu osobních údajů (Stížnost), Český telekomunikační úřad nebo Českou obchodní inspekci (nejste jediný, koho obtěžuje služba bounce)

Taby
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2007 10:48

Re: SMS spam bounce@solunovinky.com

#3 Příspěvek od Taby »

Volal jsem na o2, a tam mi řekli, že je to nějaká free brána a na to nemají páky zjistit, že to jde úplně mimo ně.

Takže

1) mnou aktuálně používané schránky to dělat nebudou, tyto maily mi nechodí, notifikace nemám. Kdysi používané maily ze seznamu a volného by asi měly nějakou hlavičku ve smyslu, o jakou mailovou adresu se jedná.
2) Mám huawei G600 android ICS. SMS klient je ze systému. Mám nainstalovanýho avasta a v těch pár aplikací mám z google play. Abych toto vyloučil, vzal jsem si starou tatranku a původní telefon vypnul. Uvidíme, jestli něco přijde i tak. Pak bych měl jistotou, že to chodí z venku.
3) Viz výše, nevím, jestli mi pak budou chodit parkovací lístky, avíza o balícícch atd. Raději bych odstranil příčinu.
4) Hledal jsem o bounce, vím že rozesílají spamy, ale nenašel jsem nikde nic o tom, že by to chodilo na sms.

Budu se tím dál nějak zaobírat.

Děkuji

Odpovědět