Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

zahlcený Ootlook expres 6

Návody, recenze, diskuze, řešení problémů

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Abri
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 04 úno 2008 20:35

zahlcený Ootlook expres 6

#1 Příspěvek od Abri »

Zdravím a prosím o radu. Používám kvůli jednoduchosti instalace elektronického podpisu outlook expres 6. V poslední době se mi občas po oznámení o automatické komprimaci dat ztratili maily za 5-6 měsíců. Řešil jsem to tím, že jsem vymazal soubor pop3uidl.dbx a stáhl maily znovu. Bohužel se asi uložili všechny a když jsem chtěl obejít ztrátu mailů opětovným stažením, oznámilo mi to chybu 0x800C0133. Našel jsem, že jde o přeplnění daty, v doručené poště mám cca2,5 Gb dat. Asi vznikly opakovaným stažením. Prosím, poraďte, jde je nějak zkomprimovat? Nemohu to v expresu najít.

mimochodem, outlook, který jsem chtěl zprovoznit a data tam z outlook expresu naimportovat se vůbec nedá ovládat a stále hlásí Rozhraní zasílání zpráv vrátilo neznámou chybu, a to prosím třeba i při pokusu vymazat maily.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15214
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: zahlcený Ootlook expres 6

#2 Příspěvek od JaRon »

ahoj,
po prekroceni velkosti 2GB suborov posty nastavaju obrovske problemy ,,, :(
riesenim by bol nasledovny postup:
1. odpojit PC od siete
2. naimportovat spravy do klasickeho Outlook-u
3. zmazat alebo premenovat subor dorucena posta.dbx z OE
4. po pripojeni na siet bude nanovo vytvoreny subor dorucena posta.dbx a budu nacitane subory zo servera
5. pri citani starych sprav v klasickom Outlook-u je potrebne mat odpojenu siet - ale zle nastavene nacitania zo servera
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Abri
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 04 úno 2008 20:35

Re: zahlcený Ootlook expres 6

#3 Příspěvek od Abri »

díky za radu, zkusím, budu informovat

Abri
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 04 úno 2008 20:35

Re: zahlcený Ootlook expres 6

#4 Příspěvek od Abri »

Tak reportuji, že jsem tak na půl cestě. Microsoft outlook zamrzl, nedá se s ním dělat asi nic - přemisťovat maily mezi složkami, mazat atd. Tak jsem vyrobil v outlook expresu složky podle let a do nich odeslal po částech doručenou poštu. Zajímavé, že velikost složky Doručená pošta to nezměnilo. Přitom jsem nekopíroval, ale přemisťoval. Potom jsem přejmenoval Doručenou poštu.dbx. Potom si expres sám stáhl poštu do nově vytvořené složky Doručená, ta teď má 1/2 GB, kterou jsem původně zkoušel dostat do PC. Záhadou ale je, že v expresu teď odesílat pošta jde, přijímat taky, ale nejdou mazat maily. Restartnu a uvidím.

Abri
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 04 úno 2008 20:35

Re: zahlcený Ootlook expres 6

#5 Příspěvek od Abri »

Po restartu počítače outlook expres přijímá nové maily, odesílá v pořádku, ale hlásí neoznačenou chybu při pokusu vymazat maily, resp. přesunout je do Odstraněná pošta. prostě to nejde. Ale výjimečně ano :o Napadá vás někoho proč?

Druhý dotaz k microsoft outlook - dole jsi mi radil exportovat do něj maily z outlook expresu. Nevím, zda to udělat, když se jeví zamrzlým. Tváří se, že má funkční stahování mailů. Popíše, co stahuje, ale pak začne na konci hlásit :
Úkol pop3.seznam.cz - odesílání a přijímání ohlásil chybu (0x8004060C): Neznámá chyba 0x8004060C

a při testu odesílání to nejde vůbec, hláška :
Nelze odeslat zkušební zprávu. Ověřte hodnotu v poli Elektronická adresa.

Nastavení je ale v pořádku - konzultace s O2.

Outlook potřebuji vlastně jen proto, abych dokázal nazálohovat přes export z expresu expresem odeslané maily. no a ono to teď nejde. Zkusil jsem tam jednu složku z expresu exportovat, v outlooku se objevila, ale prázdná.

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: zahlcený Ootlook expres 6

#6 Příspěvek od Čarls »

Na chvíli zaskočím stahněte si Thunderbird 3 http://www.mozillamessaging.com/cs/thunderbird/

a tento doplněk http://nic-nac-project.de/~kaosmos/mboximport-en.html
ten vám pomůže exportovat zprávy z Outlook Express
přesedlal jsem na něj aje daleko lepší po doplnění doplňky se nechá velice slušně přizpůsobit k obrazu svému tak jak potřebujete navíc je velice snadné staženou poštu a nastavení zálohovat pomocí MozBackup http://www.slunecnice.cz/sw/mozbackup/

Až budete mít zazalohovanou poštu Odebrat účet v Outlook Express a pak i veškeré soubory a složky nejlépe toto {8E1CDFCF-6240-40E0-B864-8B4E05EA8857}
C:\Documents and Settings\Vaše uživatelské jméno\Local Settings\Data aplikací\Identities\{8E1CDFCF-6240-40E0-B864-8B4E05EA8857}(toto číslo bude jiné)\Microsoft\Outlook Express


Potom vytvořte účet znova a vše by mělo fungovat
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15214
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: zahlcený Ootlook expres 6

#7 Příspěvek od JaRon »

1. ak klasicky Outlook nereaguje, kludne ho odstran - zamer bol zachranit spravy - to si urobil do priecinkov
2. problem mazania bude pravdepodobne v subore odstranena posta.dbx - pozri velkost a ZMAZ :wink:
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Abri
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 04 úno 2008 20:35

Re: zahlcený Ootlook expres 6

#8 Příspěvek od Abri »

na zahlcenou složku Odstraněná pošta jsem mohl přijít taky sám....zlepším se, bylo to přesně ono :oops:

teď se vydám do boje s outlookem, ale odinstalovat a nainstalovat jej znovu (snad :twisted: ) dám

Manželce jsem nevysvětlil, co jsem celou dobu s počítačem prováděl, ale za záchranu mailů jsem doma obdržel drobnou pochvalu

Pročež děkuji velmi :worship: , hodně zdaru

P.S firefox používám a rád, thunderbird jsem neměl, protože dříve neposkytoval možnost použití zaručeného elektronického podpisu. Teď už by to dle postsignum.cz mělo jít, tak se vydám na pokusnou instalaci, až najdu trochu času. Díky za echo, v případě problémů vím, na koho směřovat dotaz ...... :)

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15214
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: zahlcený Ootlook expres 6

#9 Příspěvek od JaRon »

rad som pomohol - pekny den :)
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Abri
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: 04 úno 2008 20:35

Re: zahlcený Ootlook expres 6

#10 Příspěvek od Abri »

Po čase zdravím,

Na radu Čarlse :

"...stahněte si Thunderbird 3 http://www.mozillamessaging.com/cs/thunderbird/

a tento doplněk http://nic-nac-project.de/~kaosmos/mboximport-en.html
ten vám pomůže exportovat zprávy z Outlook Express"

jsem začal chystat přesun na Thunderbird, ale nerozumím, jak použít mboximport. Stáhl se mi jako :ImportExportTools-2.3.4.xpi

Co s ním? Myslel jsem, že je to exe soubor......Nainstalovat, jak? Jako uživatel mám dost problémů s počítačovou angličtinou, popisu užití na webu nic-nac-project.de nerozumím..... :( .
Prostě potřebuji naprat do Thunderbirdu staré maily z outlook expres a pokud by to usnadnílo postu, byl bych rád. Díky

Omlouvám se, že pokračuji v tematu, ale nevím jak se zeptat jinak, díky

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: zahlcený Ootlook expres 6

#11 Příspěvek od Čarls »

Po instalaci Thunderbirdu
Nástroje Spravce doplňků a nalevo dole je tlačítko instalovat
Otevře se okno a najdete stažený doplňek kliknete otevřít a nainstaluje se doplněk
Pak znova Nástroje a Import Export
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Zamčeno