Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#1 Příspěvek od Snow »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, který z výše zmíněných AV má lepší firewall. Lze to vůbec posoudit ?

Uživatelský avatar
Caroprd111
VIP
VIP
Příspěvky: 13493
Registrován: 22 bře 2009 20:48
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#2 Příspěvek od Caroprd111 »

Obrázek

Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#3 Příspěvek od Snow »

to Caroprd111 - hmmm, díky, ale moc mi Tvoje odpověď nepomohla :( . Všiml jsem si, že na fóru proběhly podrobné recenze antivirových programů, sice ne těchto, ale myslel jsem, že někdo bude něco vědět. Předpokládám, že se tyhle programy používají.
U Kaspersky.cz jsem obdržel informaci, že je jejich obousměrný firewall lepší než u konkurence. Chápu, že si každá liška chválí svůj ocas, ale třeba na to něco bude. No, co se dá, dělat. Může můj dotaz moderátor smazat ? Postrádá smysl, nic jsem se nedozvěděl. Škoda :(

Děkuji.

Uživatelský avatar
Caroprd111
VIP
VIP
Příspěvky: 13493
Registrován: 22 bře 2009 20:48
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#4 Příspěvek od Caroprd111 »

Spíše jde o správné nastavení a hlavně o chování uživatele.

Není zač :)
Obrázek

Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#5 Příspěvek od Snow »

Správné nastavení ? Myslel jsem si, že jsou firewally u těchto komplexních řešení už optimalizované a že se do nich nemusí dál zasahovat. Musí se tedy donastavovat ?

Uživatelský avatar
Caroprd111
VIP
VIP
Příspěvky: 13493
Registrován: 22 bře 2009 20:48
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#6 Příspěvek od Caroprd111 »

Pokud se nějaká nová aplikace, kterou firewall nezná, pokusí připojit, zobrazí hlášku jestli povolit a nebo nepovolit, případně vytvořit pravidlo.
Obrázek

smrtelnik
VIP
VIP
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005 19:38

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#7 Příspěvek od smrtelnik »

Caroprd111 píše:Pokud se nějaká nová aplikace, kterou firewall nezná, pokusí připojit, zobrazí hlášku jestli povolit a nebo nepovolit, případně vytvořit pravidlo.
Tak to neni.
Pokud muzu mluvit za NIS ci N360, tak v defaultnim nastaveni nemusi uzivatel delat nic (zadne povolovani nebo nepovolovani). Balik ma dost prostredku a mechanismu na rozpoznani, zdali se o komunikaci dovnitr/ven pokousi legitimni ci skodliva aplikace (napr. Firefox automaticky povoli, hackera automaticky utne).

Uživatelský avatar
Caroprd111
VIP
VIP
Příspěvky: 13493
Registrován: 22 bře 2009 20:48
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#8 Příspěvek od Caroprd111 »

No, mě se KIS 2010 občas zeptá zda povolit či ne.
Obrázek

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#9 Příspěvek od Vao02 »

Caroprd111 píše:No, mě se KIS 2010 občas zeptá zda povolit či ne.
Cili pokud KISfw nema moznost plnoautomaticke funkce, tzn. aby pracoval bez jakekoliv interakce uzivatele, potom pro lama uzivatele, ktery pc nerozumi vubec, je jednoznacne lepsi volbou NIS. Jestlize jak pise vyse smrtelnik NIS disponuje radou dalsich obranych prostredku a mechanismu a tudiz si to muze dovolit, resp. jsou si jeho tvurci jisti, ze to tak mohou nechat automaticky a KIS to nedokaze plne automaticky, neni pro lama usera co resit. Ale je treba si uvedomit, ze zadny automat nemuze poskytnout nikdy tak dobrou ochranu pc, jako kdyz si nekdo umi nastavit fw sam a rozumi tomu. Z tohoto pohledu je to potom jina diskuze. Kasperskeho neznam, ale vzhledem k firme a znacce si myslim, ze i v KISu je plne konfigurovatelny kvalitni fw, jenz si clovek muze nastavit k dokonalosti a obrazu svemu. V NISu, ktery znam, je fw naprosto nastavitelny a konfigurovatelny az ke spokojenosti profesionala si troufam rici. ( otazka je, zdali profesional pouziva win :lol: ) Ale to uz se bavime o tom, do jake miry clovek umi nastavit fw. Cili pokud by se mely tyto dva velikani sw nebe srovnavat, tak by se melo hodnotit: 1. pro koho ( lama versus zdatny uzivatel ) 2. kdyz zdatny uzivatel, tak potom hodnoti teprve kvalitu ( leak testy atp. ), ale i tady je treba brat v uvahu jak zdatny uzivatel ( placal typu Vao02, jenz ma doma dva pocitace a machruje tady jak tomu rozumi a nebo profik,jenz ma na starosti firemni sit, kterou musi umet ohlidat a zabezpecit )... dale - testy jsou hezka vec, ale nevypovidaji nic o realne situaci - tzn. idealni nasazeni produktu na rade pc stanic u lidi z rolicnych socialnich a inteligencnich skupin a hlavne s ruznym chovanim na pc ( a i rizikovym nebezpecnym chovanim, aby se dane produkty zatizily ) a mit na toto zpetnou vazbu ( co jak kde kdy a proc selhal selhaval atd. )

ad1) si troufnu za sebe rici lama - jednoznacne NIS, zdatny uzivatel je to jedno ( ale nesmi to byt liny zdatny uzivatel si neco konfigurovat :lol: )

ad2) zde je to otazka na odbornika, coz ja rohodne nejsem, ale take by me to zajimalo ( ale rikam dle znacky...ktere boty jsou lepsi na behani puma,addidas,nike.... nektere jsou urcite lepsi, ale pro me je to uplne jedno, protoze se ve vsech musi behat :roll: a nejsem mistr sveta, aby slo v mem pripade o desetiny sec )
ObrázekObrázekObrázek

Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#10 Příspěvek od Snow »

Díky moc :) !!! Takhle mi to přesně stačí.

radek178
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: 02 led 2006 14:37
Kontaktovat uživatele:

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#11 Příspěvek od radek178 »

KIS samozrejme ma automatickou funkci a pak se na nic nepta. Dal jsem KIS kamosovi, kterej je schopen pc zapnout a najit seznam, dal konci. Mam oba programy a preferuju jendoznacne KIS. Nepouzivam ale automat. NIS se neda ani na manual nastavit tak, jako KIS a navic NISu chybi nektere pro me dulezite funkce, ktere ma KIS. Navic mam pocit, ze KIS lip hlida pred skodlivym kodem umistenym na legalnich strankach, respektive ma asi vetsi databazi techto webu a castej rve. Nemyslim, ze by to byl plany poplach. Proste KIS mne mnohem vic sedi a NIS skoncil u rodicu, kteri PC umi akorat zapnout.

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#12 Příspěvek od Vao02 »

radek178 píše:.... a NIS skoncil u rodicu, kteri PC umi akorat zapnout.
Ano, prave pro tento ucel Symantec vyvinul v ramci sveho produktoveho portfolia NIS :wink: Neumim si ale predstavit, co by ve fw v KISu slo nastavit rucne a ve fwNIS neslo :!: Pokud se tyka av slozky, to nedokazu posoudit, protoze antiviru nerozumim. Predpokladam ale, ze zamerne bude NIS konstruovan, aby uzivatel nemohl napachat zlo v teto oblasti. Cili tady si myslim, ze to asi tak bude. FWNIS jde ale nastavit daleko, daleko za hranicemi nadprumerne zdatneho firewalisty. Ze by ale fwNIS neco neumel co umi fwKIS si myslim je vice nez nepravdepodobne. Dle lidi z oboru totiz fwNIS patri k te absolutni spicce. Moje schopnosti konfigurace fw nedosahuji takovych kvalit, aby dokazal plne vyuzit potencial fwNIS. Jsme jiz ale exremne daleko za hranici bezneho uzivatele!! Nezamenovat barvicky GUI a logo a ikonu v tray ( = jak mi produkt sedne ) se skutecnou kvalitou ochranne funkce. Ja nedokazu srovnat tyto fw, nejsem k tomu patricne vzdelany,nejsem pc-odbornik. Pokud se jedna sedne/nesedne ( coz je take dulezite ) tak to je jasne, ze tady pole pro placavou a spamovaci diksuzi je neomezene :D
ObrázekObrázekObrázek

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#13 Příspěvek od Vao02 »

jinymi slovy....

to Caroprd:
Caroprd111 píše:No, mě se KIS 2010 občas zeptá zda povolit či ne.
mate KIS nastaveny v plnem automatu :???:
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Caroprd111
VIP
VIP
Příspěvky: 13493
Registrován: 22 bře 2009 20:48
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#14 Příspěvek od Caroprd111 »

Omlouvám se za chybnou informaci, mám KIS 2010 nastaven tak trochu k obrazu svému, je možné, že by to v jiných režimech nedělal.
Obrázek

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: NIS 2010 v. KIS 2010 Firewall ???

#15 Příspěvek od james008 »

Snow píše:Správné nastavení ? Myslel jsem si, že jsou firewally u těchto komplexních řešení už optimalizované a že se do nich nemusí dál zasahovat. Musí se tedy donastavovat ?
Pokud uvazujete takto je pro vas jedine reseni NIS2010 nebo N360... co se tyce nenaracnosti na znalost a zasahy uzivatele nema tohle reseni konkurenci.. Kis je preci jen kousicek vice narocny na pozornost..obcas se zepta...pokud mate automat muze neco prehlednout... NIS muzete dat i duchodci ;-)

Co se tyce kvality FW ... povauzju ten v NIS za skvely... a v Kis take ..s tou pripominkou..ze obcas musi clovek v ne prilis castych pripadech rucne zadat pravidlo ... hrani po netu ... neobvykle porty atd... kdezto NIS si obvykle spise vse ohlida sam....
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Odpovědět