Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Zabezpečení pro offline PC

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
paranoidni_blb
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: 26 pro 2009 12:28

Zabezpečení pro offline PC

#1 Příspěvek od paranoidni_blb »

Zdravím. Možná mne odkážete na nějaké testy, popřípadě na informovaného sterejdu googla, ale přesto to risknu a svůj dotaz zde umístím. Už jen proto, že má otázka není až tak všení a mé požadavky bežné.

Rád bych vybavil nějakou tou ochranou své PC nepřipojené k internetu. Protože občas na toto PC přenáším data z jiných počítačů, nějaká ta ochrana se možná hodí. V tom už tkví mé požadavky.

Za prvé potřebuji antivir, který nevyžaduje připojení k internetu. Nedávno jsem totiž testoval na offline PC 30-ti denní verzi NIS2010 a on se bez aktualizace vůbec nechtěl obtěžovat mi skenovat HDD. Předpokládám, že to nebude jediný produkt s touto vadou.

Za druhé nejspíš nepotřebuji komplexní řešení, protože firewall je mi v tomto případě asi na nic. Potřebuji něco, co dobře hledá všelijakou havěť a pochopitelně má minimální množství falešných poplachů.

A za třetí - což se málo kdy testuje - od tohoto antiviru vyžaduji, aby dokázal dobře lapat havěť, aniž by ji měl konkrétně v databázi. Nebudu totiž mít možnost ji aktualizovat.

Na netu je sice dost testů antivirů, ale nelézt ten který vyhovuje mým podivným požadavků je težké. Už je proto, že například fakt, zda-li ten který vyžaduje připojení k internetu se člověk hned tak nedočte. Rád bych vás tedy požádal o fundovanou radu, co by pro mne bylo nejvhodnější. Ještě bych snad mohl doplnit, že nevyžaduji, aby šlo o free program. Pokud máte k problematice zabezpečení offline PC ještě nějaké další užitečné připomínky, uvítám je.

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP
VIP
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení pro offline PC

#2 Příspěvek od cernohous13 »

Zdravím,

obávám se, že na tvoje otázky a požadavky nemůže být rozumná a spolehlivá rada.
Antivir bez aktuální databáze je ti k ničemu, i když ani při aktualizacích to není 100%. Tvůrci antiviru doplňují databázi až po objevení nového viru, tedy zákonitě musí být ten pověstný krůček za tvůrcem škůdce.

Dostupnou ochranou by mohlo být:
1 - nainstalovat Antivirus a před přenosem dat tam přenést aktuální databázi (aktualizaci)
2 - přenášená data nejprve zkontrolovat na jiném stroji s aktualizovaným Antivirem

Pokud má někdo lepší radu, sem s ní - rád se přiučím :)
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

rousini
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 led 2008 16:34

Re: Zabezpečení pro offline PC

#3 Příspěvek od rousini »

Ano tohle je, jak by řekl Kefalín, absurdní. Antivir bez aktualizace je k ničemu. Jedině nastavit na max. heuretickou analýzu, kdy AV nepotřebuje databázi, jen prostě prohledávaný řetězec nějakým vnitřním algoritmem označí jako nebezpečný. Ale to je jako chtít po Křižíkovi, revidovat projekci Pendolína...
Není to můj problém, ale uniká mi smysl takového PC. Kolik vyměnitelných médií se tam bude denně střídat a z jakého budou zdroje (potenciální nebezpečnost)?
V nekomerční zóně prosím TYKAT...

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: Zabezpečení pro offline PC

#4 Příspěvek od Čarls »

Pokud by byla možnost tak většina antivirů umožňuje stáhnout databázi na jiném Pc a tu pak pomocí RV flešky přenést na PC které není připojeno k internetu třeba avast zde http://www.avast.com/cze/updates.html
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Zabezpečení pro offline PC

#5 Příspěvek od PetrTl »

paranoidni_blb píše:Pokud máte k problematice zabezpečení offline PC ještě nějaké další užitečné připomínky, uvítám je.
No mne napadají jiné možnosti zabezpečení:

- Zabezpečení typu HIPS neboli jinak řečeno behavior blocker. V tomto případě může být ale důsledkem velice intenzivní interakce programu s uživatelem a na velice specifické úrovni odbornosti komunikace. Takže citlivé na kvalitu, správnost rozhodnutí.
- Izolované prostředí typu Sandboxie.
- Úplná virtualizace. V tomto případě asi nejlépe, kdyby hostující OS byl jiný, než produkty MS.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení pro offline PC

#6 Příspěvek od sudanec »

Ja by som to nezabezpecil, aspon by som ziskal na vykone.. a dal by som jedinu podmienku - vsetko, co sa tam bude strkat, musi byt najprv niekde otestovane. Teda na nejakom inom PC. Dal by som tam tam nejaky on-demand scanner, napr. BitDefender, ktory je navyse free, a raz za tyzden-dva by som manualne vlozil aktualizacie (trebars cez kluc) a spravil scan celeho disku.

Ak k tomu stroju pristupuje aj niekto iny ako vy, tak prosim tych par riadkov vyssie necitajte, neplatia.
Obrázek

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení pro offline PC

#7 Příspěvek od james008 »

Pouzil bych neco na zpusob Avira, Avast.... udelal registraci nekde na jinem pc a stahl kazdy tyden upd balicky a dones je na to pc...... Ídealni ad absolut reseni je pouziti Symantec Endpoint reseni ktere se plati..a stahovat ece updaty jednou dvakrat do tydne..... ;-) nezabezpecene pc bych neprovozoval ani v ofline.... ( nakaza flash, cd, hdd...cokoliv.... boot vir v diskete klidne :-))) )
Ad absolut 2 je pouziti treba OpenSuse jako OS misto oken ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Odpovědět