Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

SEP odinstalace klientů v síti

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Wolvik
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 27 dub 2009 09:45

SEP odinstalace klientů v síti

#1 Příspěvek od Wolvik »

Dobrý den,
poslední 2 roky jsme používali jako antivirovou ochranu Symantec Endpoint protection. Kdybych věděl co mě čeká, nikdy bych to neinstaloval. Pomiňme problémy a rovnou k jádru. Potřebuji odinstalovat SEP ze zhruba 300 stanic a obchazet to je na zabití. Konzole pro vzdálenou správu nic takového neumožnuje a na foru symantecu jsem se dozvěděl (od admina) že Symantec je nejlepší a má sice svý mouchy ale nechápe proč chci změnit poskytovatele AV služeb (!) Načež se to zvrhlo v neskutečně (ne)plodnou diskuzi. Tímto se ptám, mohl by mi prosím někdo poradit jak ten sajrajt z PC v síti nějak pohodlně odstranit ? Děkuji

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: SEP odinstalace klientů v síti

#2 Příspěvek od james008 »

Wolvik píše:Dobrý den,
poslední 2 roky jsme používali jako antivirovou ochranu Symantec Endpoint protection. Kdybych věděl co mě čeká, nikdy bych to neinstaloval. Pomiňme problémy a rovnou k jádru. Potřebuji odinstalovat SEP ze zhruba 300 stanic a obchazet to je na zabití. Konzole pro vzdálenou správu nic takového neumožnuje a na foru symantecu jsem se dozvěděl (od admina) že Symantec je nejlepší a má sice svý mouchy ale nechápe proč chci změnit poskytovatele AV služeb (!) Načež se to zvrhlo v neskutečně (ne)plodnou diskuzi. Tímto se ptám, mohl by mi prosím někdo poradit jak ten sajrajt z PC v síti nějak pohodlně odstranit ? Děkuji
Celkem me udivuje vas zaver z praxe neb jsem se v te sve s lepsim resenim koncove ochrany nesetkal.
Sam jsem si jej po lepech spokojenosti poridil i domu do domaci site, protoze zaden jiny balik vyjma trosku vice automatickeho
Nortona IS nenabidne tak dobrou detekci, celkem nizke naroky a plnou nastavitelnost cinnosti a hlavne bezkonkurencni Firewall. Provozuju i sit na nodech Be s Radminem a tam tech problemu bylo znatelne vice i pres ramec
beznych problemu SEP a jinych ktere se nedaji mezi problemy ani pocitat.

Pokud jste tedy spravce site na urovni nebude pro vas problem si napsat batak ci vbsko ktere postupne
zastavi sluzby odregistruje drivery killne bezici procesy, nasledne smaze obsahy danych slozek a hodnoty z registru.
Takovyto batak si udelate potom do nejakeho vhodneho samospustitelneho exe... a vyvesite to lidem na podnikovy intranet..takto to delam ja pokud neco potrebuji :-) Jinak s "funkcni" odisntalaci produktu na dalku z k tomu dodavaneho remote admina jsem se nesetkal zatim u zadneho reseni.. ;-) ... ale ona odinstalace SEP je uplne pohodova a rychla....
I kdyz co ja vim na jakem strepu vam to jede ze jste nespokojen.... celkem bych byl potesen a myslim ze by to pomohlo lidem kdyb jste ty problemy nejak popsal...ne kvuli reseni toho vaseho problemu s odinstalem ale spise informativne jelikoz neznam nikoho kdo by se s nejakym probelmem u SEP setkal a pokud se neco vyskytlo (spise bezne veci ktere trapi i jine ochrany...exclude atd....) tak to slo celkem rychle vyresit prenastavenim. Diky ;-)

+ me napada... stejne to budete muset obejit... jak chcete jinak do pc dostat nahradu te vami neoblibene ochrany?
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

rawa
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 16 srp 2006 14:33

Re: SEP odinstalace klientů v síti

#3 Příspěvek od rawa »

Na druhém instalačním CD je odinstalační utilita, ale nikdy jsem ji nepotřeboval, tak s ní nemám zkušenosti.

Tools\NoSupport\CompetitiveUninstall\SEPUninstaller

Problém může nastat, pokud máte zapnuto Tamper Protection (ochrana proti sestřelení služby symantecu, která někdy dělá problémy a často ji i symantec doporučuje vypnout) - pak musíte nastavit služby symantecu na zakázáno a restartovat PC, jinak nejde odinstalovat.

Jinak k problémům - AV od symantecu byl podezírán z padání síťového připojení v naší LAN na win vista a 7, ale zatím se vždy ukázalo, že jde o problém na straně utilit na NB lenovo. Jinak to jede celkem bez problémů.

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: SEP odinstalace klientů v síti

#4 Příspěvek od james008 »

rawa píše:Na druhém instalačním CD je odinstalační utilita, ale nikdy jsem ji nepotřeboval, tak s ní nemám zkušenosti.

Tools\NoSupport\CompetitiveUninstall\SEPUninstaller

Problém může nastat, pokud máte zapnuto Tamper Protection (ochrana proti sestřelení služby symantecu, která někdy dělá problémy a často ji i symantec doporučuje vypnout) - pak musíte nastavit služby symantecu na zakázáno a restartovat PC, jinak nejde odinstalovat.

Jinak k problémům - AV od symantecu byl podezírán z padání síťového připojení v naší LAN na win vista a 7, ale zatím se vždy ukázalo, že jde o problém na straně utilit na NB lenovo. Jinak to jede celkem bez problémů.
Tamper protection samozrejme pouzivam jelikoz to je hodne dulezita deviza tohoto produktu ale
take mam ozkouseno ze problemy s ni nejsou... hledal bych je jinde..u me se totiz nevyskytly...
Tamper brani aplikaci pred jinymi ne pred samym sebou ;-) Problemy byly ale to by znamenalo ze mate nejakou
obstarozni verzi kterou jste pravidelne neupdatoval..nemyslim tim DB ale spise Core aplikace ;-)

Ad Vista: Vista sama o sobe je tak spatny sw ze za vetsinu problemu muze ten system sam o sobe,
na Xp ci Win7 se nic nejak neprojevuje. Vista v podnikove siti ..za to bych nektere spravce i popravoval,
to je system s primhourenim oka vhodny spise domu. ;-)

jak to tak cele sumiruju mam dojem ze je spise problem s optimalizaci behu a uzivanym operacnim systemem
a ne s softwarem Symantec jako takovym....
kdyby jste na tom chvilku popracoval a vymyslel vhodnou strategii pouziti..teda pokud je mozna ve vasi strukture
vsadil bych se ze by problem nebyl veskrze zaden. To jsou u jinych dodavatelu jine a horsi problemy
ktere bohuzel mnohdy ani nejdou resit... u AVG jsem zesedivel....a Eset mi obcas poustel pekne prasatka do obehu....Adata mi zral prilis z vykonu serveru ci stanice a Fortinet rval i u ppska ze je to zle skarede a zavirovane. To se mi prave libi na Symantecim sw a hw, ze funguje v poradku a pokud neco chyti je to vzdy nejaka potvora....
netrpi porodnimi bolestmi..spise si clovek musi vymyslet to jak to vse vyuzivat...
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Odpovědět