Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Jaký antivir je momentálně nejlepší ?

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Frenk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2020 02:17

Jaký antivir je momentálně nejlepší ?

#1 Příspěvek od Frenk »

Dobrý den,

Nejprve začnu tím, že se omlouvám pokud jsem napsal téma do jiné sekce, ale jsem tu nový, tak snad mě neukousnete :-)

Chtěl bych se zeptat jaký Antivirový program je nejlepší z hlediska bezpečnosti, a celkového dopadu na PC a systém.

OS který používám Windows 10 64 bit Verze 1909 ( Build operačního systému 18363.592 )

Momentálně se rozhoduji mezi Esetem, a Kasperskym.

Co se týče Esetu, tak bych zvolil zřejmě verzi ESET Internet Security.

Pokud bych vybral Kaspersky, vybral bych tuto verzi: Kaspersky Internet Security

Stále se ale nemohu rozhodnout, jak jsem psal výše zajímá mě celková ochrana, a dopad na PC a systém.

Dále bych se chtěl ještě zeptat proč lidé odsuzují antivirové řešení třetích stran.

Četl jsem několik recenzí na nejmenovaných poradnách, a každý tam píše že bohatě stačí vestavěný Windows Defenfer.

Je tomu opravdu tak ?

Antivirové programy třetích stran jsou podle nich zbytečné, prý jen zatěžují PC a systém, a navíc sbírají veškerá data, jako jsou osobní informace, hesla fotky a tak dále....

Předem děkuji.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký antivir je momentálně nejlepší ?

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Co se antivrů týká, zde najdete aktuální testy antivirů: https://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=285 . Testují se ale podle předem určených postupů, které ovšem vždy nemusí odpovídat reálné situaci. Několik poznatků:

1. Žádný antivir není 100% vždy a za všech okolností
2. I vítězové těch testů se občas střídají
3. Při práci na internetu je třeba používat mozek a bezhlavě neklikat na vš, co se nabízí
4. Nechodit do "temných zákoutí" internetu
5. Vždy mít antivir aktuální a správně nastavený

Kaspersky považují za jeden z nejlepších antivirů vůbec, naši klienti, kteří ho mají nainstalovaný, většinou vůbec neřeší problémy s viry. I ESET patří k těm solidním produktům. Z free antivrů upřednostňuji Avast a Aviru. WinDefender je dostačující jen v případě, pokud nechodíte na internetu jinam, než na internetové portály, případně " bezpečné" weby. Nemyslím si, že by to s tím sbíráním dat bylo u home userů tak horké, pokud nejde o nějaké celebrity. Větší problém mají komerční uživatelé, tam je ta pravděpodobnost vyšší v případě, pokud uchovávají nějaká citlivá data.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Frenk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2020 02:17

Re: Jaký antivir je momentálně nejlepší ?

#3 Příspěvek od Frenk »

Dobrý den,

Mockrát děkuji za odpověď.

Na výsledky testů už jsem koukal :-)

Mohl bych se ještě zeptat jak je na tom Kaspersky oproti Esetu, co se týče celkového dopadu na systém, a OS ?

Dále by mě ještě zajímalo, co myslíte tím "Vždy mít antivir aktuální a správně nastavený"

Myslel jsem že antivir stačí pouze nainstalovat, a vše by mělo být nastavené automaticky.

Co by se tedy mělo nastavit ?

Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký antivir je momentálně nejlepší ?

#4 Příspěvek od Rudy »

Eset i Kapersky mají velmi malou spotřebu systémových prostředků. U Kasperského si osobně myslím že má lepší virovou bázi. V testech se také střídají většinou na špičce žebříčku. Nastavení se týká v podstatě jen zapnutí/vypnutí příslušných miodulů antiviru, případně nastavení vyjímek apod.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1164
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: Jaký antivir je momentálně nejlepší ?

#5 Příspěvek od Tatry03 »

Trosku prispejem.
Aktualne je zhodou okolnosti, co sa tyka zberu uzivatelskych dat, Avast (AVG ?) na tom dost biedne. Vid. napriklad:
https://zive.aktuality.sk/clanok/144955 ... -az-teraz/
https://www.idnes.cz/technet/software/a ... ftware_nyv

Co sa tyka pouzivania antiviru.
Vsetky AV produkty sa dodavaju, instaluju v nejakej "zakladnej" konfiguracii. Tuto je vacsinou mozne do urcitej miery prisposobit pri instalacii, formou odklikania otazok typu: Chcete toto? Zapnut tamto?
Tyka sa to napriklad nejakych modulov programu, alebo "hlbky" detekcie, analyzy podozrivych suborov. (Napr. u toho ESETu, zapnutie/vypnutie detekcie Potencionalna nechcenych aplikacii)

To je prve delenie.
Niekto po instalacii AV/IS uz len pouziva a viac sa o neho nezaujima.

Kto vsak chce, moze sa ponorit do "pokrocilych, ci hlbsich" nastaveni, kde sa da vacsinou do velkeho detailu nastavit, ako sa ma program spravat. Ide napriklad o moduly firewallu, kde viete specifikovat prichodzie odchodzie spojenia podla mnohych kriterii. Podobne rozne moduly HIPS a podobne. Prisnejsimi nastaveniami oproti "standartnej" instalacii, viete ochrannu schopnost antiviru zvysit, ale ide to na ukor pouzivatelskeho konfortu. To znamena, ze zacnu vysakovat varovne okna a dialogy pri pristupe k niektorym priecinkom, spustani niektorych programov, otvarani urcitych typov suborov atd. Je uz potom na uzivatelovi, aby rozhodol, co sa ma vykonat.
No a kamenom urazu je, pokial clovek nevie co robi, situaciu si len minimalne skomplikuje, pripadne priamo zhorsi. :?:

Tolko v skratke. :)
----

Odpovědět