Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Instalace - úplné odstranění systému Avast ze systému

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
fiorasyndra1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 28 led 2019 11:02

Instalace - úplné odstranění systému Avast ze systému

#1 Příspěvek od fiorasyndra1 »

Při instalaci vlastního softwaru jsem si nevšiml ani nezrušil zaškrtnutí políčka pro instalaci antivirového programu Avast. Po zjištění jsem použil Revo Uninstaller k jeho odebrání, protože již mám Norton Security Suite. Předpokládám, že jsem úplně odstranil AVast, ale dnes ráno se objevilo vyskakovací okno Avast, které mi říkalo, že mám nechráněnou síť? Hledal jsem Avast v ostatních odinstalovačích a není. Šel jsem do editoru registru a našel jsem položky amd ve složce Avast v softwaru HKEY_Classes_Root a HKEY_Current_User. Také, když vyhledávám systém Avast v systému Start, zobrazí se v registru cc_20100808_105603.reg položka. Zajímalo by mě, jestli je bezpečné odstranit tyto složky a podsložky v registru spolu s .reg?

Uživatelský avatar
Diallix
Rádce
Rádce
Příspěvky: 2760
Registrován: 27 dub 2008 10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace - úplné odstranění systému Avast ze systému

#2 Příspěvek od Diallix »

Dobry den.

Preskenujte pocitac s FRST - navod tu: https://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=24&t=132509, skopirujte FRST.log + Addition log sem.
Vyšla moja nová kniha BOTNETY! :173: Informácie o nej nájdete tu: >> BOTNETY <<

¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­
---
Obrázek Hľadáme nové posily do nášej CyberSecurity UNIT jednotky. Viac informácií o tom, čo to obnáša a ako sa pripojiť nájdete tu: >> CyberSecurity UNIT << Obrázek
----
Nízkoúrovňový, Vysokoúrovňový programátor - profilová karta tu: card <<
----
Háveťárna - UPLOAD Malwaru: >> upload <<
---
Ak sa Vám ľúbi moja práca a ste sňou spokojný, môžete ma kontaktovať na: diallix@centrum.sk, info@diallix.net alebo diallix@forum.viry.cz .
---
Momentálne aktívny ako:
- konzultant, vývojár a tutor výskumu inteligentného malwaru.
- tutor v oblasti dotazovacích jazykoch SQL (TSQL, PLSQL), objektového programovania (c++,c#,php) pre študentov.

Na fóre pôsobím ako:
- Bezpečnostná autorita viry.cz
- Zástupca tutora pre vzdelávanie nováčikov
- Zakladateľ Cyber Security jednotky

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15196
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Instalace - úplné odstranění systému Avast ze systému

#3 Příspěvek od JaRon »

Ahoj,
Uvedena polozka .reg patri cisticu Ccleaner - mozes zmazat
Taktiez mozes zmazat najdene polozky v registroch v casti Software,
kde je uvedeny Avast. Len opatrne, 2x pozri co mazes ☺
Pokial mas obavy urob pred akciou bod obnovy.
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Odpovědět