Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nejlepší AntiSpyware / Antimalare program k antivirům

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
cunik.cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 275
Registrován: 13 kvě 2017 10:33

Nejlepší AntiSpyware / Antimalare program k antivirům

#1 Příspěvek od cunik.cz »

Ahoj, zajímalo by mě jaká máte doporučení pro doplňkové programy k antivirům. Lépe řečeno jaký je dle vás nejlepší AntiSpyware a Antimalare co může být. A opravdu tyto věci jsou nutné?

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1164
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: Nejlepší AntiSpyware / Antimalare program k antivirům

#2 Příspěvek od Tatry03 »

Ahoj
Myslim, ze tato problematika je v jednoduchosti zhrnuta tu:
:arrow: https://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=2 ... 6#p1490701
Taktiez su zbytocne produkty za zenitom - SpyBot, Ad-aware, S-Terminator apod.
Samozrejme su mozne aj ine pristupy k ochrane, o niektorych sa pisalo napriklad tu:
:arrow: https://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=14&t=138645
----

cunik.cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 275
Registrován: 13 kvě 2017 10:33

Re: Nejlepší AntiSpyware / Antimalare program k antivirům

#3 Příspěvek od cunik.cz »

Ano MBAM prý patří mezi opravdovou špičku co se týče těchto programů. Ale jaké programy používáte vy a co byste doporučili kromě MBAM. A co byste vloženě nedoporučili? Já osobně nedoporučuji SpyHuntera který mi jednou smazal Windows a potom mi jednou detekoval Ransomware :roll:

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7257
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: Nejlepší AntiSpyware / Antimalare program k antivirům

#4 Příspěvek od altrok »

Jsou to pouze doplnkove programy k antivirum - nezapinat ochranu v realnem case, kterou casto disponuji. Jestli jsou tyto veci nutne? Pokud je nekdo paranoidni nebo potrebuje dukladne prohledat PC na vyskyt malwaru, pak jsou vhodne. Urcite ne nutne. Pokud je uzivatel neznaly, nevzdelany a nevzdelavatelny, pomuze jen betonovej firewall.


Antimalwarove nastroje a muj nazor - doplnky k zabezpeceni.
Doporucuji:
Malwarebytes Anti-Malware - na konci instalace vyhodit fajfku (checkbox) pro real-time protection a pouzivat jen jako jednorazovy skener. Verzi 3 navic spustis i na XP. Vyhodou je "sken hrozeb", ktery bezne trva v radu minut a kontroluje pouze nejbeznejsi umisteni malwaru. Z MBAMu se pomalu stava plnohodnotny antivir, ale zatim ho stale doporucuji primarne jako doplnek v podobe jednorazoveho skeneru.
ESET Online Scanner - jednorazovy skener, ktery najde, odstrani a na konci se odinstaluje (je-li v prubehu tato moznost zatrhnuta).
Emsisoft Anti-Malware - podobne jako MBAM - nezapinat real-time protection a pouzivat spise jako jednorazovy skener.


Nedoporucuji:
IOBit
SpyHunter
AVG TuneUp
cistice a dalsi urychlovace castic, se kterymi nemam zkusenosti - WiseCleaner apod.
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Uživatelský avatar
Sothion
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 27 říj 2017 09:22

Re: Nejlepší AntiSpyware / Antimalare program k antivirům

#5 Příspěvek od Sothion »

Prviet, upřímně, nepoužívám antivirový program.
Zde je moje strategie ochrany počítače před malwarem:
1) Windows Defender
2) tato defender http://myspybot.com/redboot-ransomware/
3) zdravý rozum (a to je hlavní prvek :!: :!: :!: )

cunik.cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 275
Registrován: 13 kvě 2017 10:33

Re: Nejlepší AntiSpyware / Antimalare program k antivirům

#6 Příspěvek od cunik.cz »

Sothion píše:Prviet, upřímně, nepoužívám antivirový program.
Zde je moje strategie ochrany počítače před malwarem:
1) Windows Defender
2) tato defender http://myspybot.com/redboot-ransomware/
3) zdravý rozum (a to je hlavní prvek :!: :!: :!: )
No nevím, říká se že Spybot je dávno za zenitem a Windows Defender se taky říká že nic moc. Jinak vlastní rozum je ta nejmocnější zbraň to máš pravdu. Hlavně co se týče Ransomwaru.

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1164
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: Nejlepší AntiSpyware / Antimalare program k antivirům

#7 Příspěvek od Tatry03 »

Trochu mimo, ale predsa k teme "ransomware".
Co sa tyka samotneho Windowsu, tak v aktualnej verzii 1709 pribudla funkcia "Chranene priecinky", ktora zabranuje pristupu k urcenym priecinkom nepovolenym programom. :)
Otazne je nakolko ju uzivatelia budu pouzivat, pretoze je to dost "agresivne" a nadovazok vyskakovacie okno o blokovani (blokuje to aj pomerne bezne programy) neumoznuje priamo povolit akciu, ale je potrebne dohladat cestu k programu "rucne". :roll:
----

cunik.cz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 275
Registrován: 13 kvě 2017 10:33

Re: Nejlepší AntiSpyware / Antimalare program k antivirům

#8 Příspěvek od cunik.cz »

A bude to skutečně fungovat? Já vím že jednou tuhle funkci mělo i AVG a možná ještě má ale to bylo opravdu agresivní. Myslím si že nejlepší ochrana proti Ransomwaru je rozum a nespoustet každou přílohu emailu a dávat pozor na jaké stránky lezete. Jinak spousty druhů Ransomwaru jde relativně dobře odstranit ale data už tak lehce dostat zpět nepůjde. Možná že tyhle štíty fungují ale já bych tomu moc nevěřil.

Odpovědět