Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

avast detekce - dotaz

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
mcsakule
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 27 čer 2015 01:32

avast detekce - dotaz

#1 Příspěvek od mcsakule »

Dobrý den,

večer jsem jako pravidelně pustil AV test (používám avast free), v dokumentech jsem měl uloženou starou instalačku win XP sp3. Mám ji tam už roky, zapomněl jsem ji smazat, ačkoliv starý pc už stejně odešel do věčných lovišť... v noci mi vyskočila hláška, že je soubor infikovaný- Hrozba: Win32:DH Obrázek . Chci se zeptat, zda někdo neví, o co se jedná, jelikož jsem se nedopátral nějakých bližších informací. Roky avast nic nenašel, nic nenašel dokonce mbam. Kdysi jsem si od Vás nechával zkontrolovat pc, bylo to v době, kdy už tento soubor v mém pc byl a nenašel se žádný problém. Mám se bát případné ztráty osobních údajů? Měnit hesla? Nebo by se mohlo jednat o falešnou detekci? Omlouvám se, že otravuji s takovou věcí, ale raději bych měl jistotu

Děkuji předem za odpověď

Hezký zbytek dne

mcsakule
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 27 čer 2015 01:32

Re: avast detekce - dotaz

#2 Příspěvek od mcsakule »

zde přikládám screenshot z detekce avastu
Přílohy
screen z avastu
screen z avastu
vstavst.PNG (3.21 KiB) Zobrazeno 4822 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118193
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: avast detekce - dotaz

#3 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Soubor zkuste otestovat online na www.virustotal.com . Občas se stává, že Avast mé chybné detekce.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mcsakule
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 27 čer 2015 01:32

Re: avast detekce - dotaz

#4 Příspěvek od mcsakule »

Virustotal mi bohužel hlásí :

The submitted file exceeds the 128MB size limit. Jedná se o 307 mb velký service pack na xp, nemám problém soubor smazat, jelikož xp už nepoužívám, chci mít ale jistotu, že nemám v pc nějakou havěť .

mcsakule
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 27 čer 2015 01:32

Re: avast detekce - dotaz

#5 Příspěvek od mcsakule »

soubor jsem otestoval i ze zálohy na flashce, ,,virus'' to opět našlo... nyní po aktualizaci virové databáze to najednou píše, že soubor je čistý, takže předpokládám, že se jednalo o falešnou detekci, která byla v současné verzi opravena.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118193
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: avast detekce - dotaz

#6 Příspěvek od Rudy »

Jj., občas se to Avastu stává. Tohle bude asi instalačka SP3 pro winXP a tu jsem ještě zavirovanou neviděl.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mcsakule
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: 27 čer 2015 01:32

Re: avast detekce - dotaz

#7 Příspěvek od mcsakule »

Ano ano, jednalo se o instalačku SP3, abych ji tehdy nemusel neustále stahovat při reinstalu systému. Problém je vyřešen, velmi děkuji za spolupráci! Vlákno můžeme uzavřít :)

Hezký zbytek víkendu!

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118193
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: avast detekce - dotaz

#8 Příspěvek od Rudy »

Hezký den i vám a nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno