Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nelze spustit Avast ani provést test

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Wedge
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2016 19:01

Nelze spustit Avast ani provést test

#1 Příspěvek od Wedge »

Zdravím,

v prvé řadě se chci omluvit, pokud jsem založil topic v nesprávné sekci, pokud to patří spíš do "řešení problémů".

Doma jsem teď byl kvůli poruše routeru asi dva měsíce bez internetu na PC, kde mám Windows 7, 64 bit. Necelé dva týdny zpět jsem zjistil, že mám na PC pouze nějaký univerzální ovladač grafických karet, a tak jsem si u kámoše stáhl instalačku ovladače přímo pro mou kartu ze stránek Nvidie a přes flashku ji přetáhl do svého PC. Před instalací jsem (podle instalačního návodu přímo od Nvidie) vypnul všechny běžící programy a antivirus jsem deaktivoval s tím, že po restartu se opět aktivuje. Instalace proběhla v pořádku, ovladač funguje a antivirus se po restartu skutečně aktivoval.

Problém nastal hned druhý den ráno, konkrétně minulý víkend, když jsem zapínal kontrolu po restartu (dělám ji přibližně jednou měsíčně), a když jsem spustil Avast, veškeré ochranné prvky byly vypnuté. Znovu jsem je teda zapnul a spustil test. Ten nic nenašel a poté, co se počítač po kontrole zapnul, schválně jsem Avast zkontroloval a byl zapnutý. Okno programu jsem nechal otevřené a na chvíli odběhl od PC. Když jsem se vrátil, Avast zase svítil červeně s hláškou, že jsem nechráněn a ochranné systémy jsou vypnuté. Znova jsem vše zapnul a chvíli to nechal a nic. Druhý den bylo vše opět deaktivované a ikdyž jsem to zapnul, po nějaké době se to zase vyplo. Někdy to bylo po pěti minutách, někdy to vydrželo půl dne zapnuté.

Dnes ráno jsem pro jistotu chtěl zase provést kontrolu po restartu, než se systém nabootuje. Vše bylo opět vypnuté, tak jsem to zapnul, dal spustit test, ale vyskočila mi tato hláška:
"Nepodařilo se spustit test. Pro mapovač koncových bodů nejsou k dispozici další koncové body."
Stejnou hlášku to vyhazovalo i když jsem chtěl spustit jiný druh testu (rychlý, úplný, test určité složky...). Odpoledne jsem nebyl doma, tak jsem PC vypnul a když jsem se večer vrátil, zjistil jsem, že ochrana je zase vypnutá, ale veškeré testy jdou normálně spustit. Zatím jsem spustil úplnou kontrolu, která ještě nedoběhla, ale vzhledem k tomu, že minulý víkend nebylo nic nalezeno ani před naběhnutím Windowsu a problém jsem poprvé zpozoroval před dvěma týdny, nemyslím si, že to něco najde teď.

Počítač ale jinak funguje normálně, jen jednou jsem měl problém, že když jsem zapojil funkční sluchátka, zvuky hrály stále nahlas, ale když jsem do stejného konektoru zapojil např. repráčky, hrálo to přes ně, ale to je tak půl roku zpátky a asi po dvou týdnech začlo (nevím proč) vše opět fungovat normálně. Problém je tedy pouze s tím, že se mi vypíná Avast a dnes nešly spustit ty testy. Jak říkám, prvně jsem si toho všiml po instalaci toho ovladače, ale kdo ví, jak dlouho to blbne.

Moc se v tomhle nevyznám, ale pro jistotu se tady chci zeptat, jestli by to nemohl způsobovat nějaký virus a popř. jestli mi někdo bude schopný poradit, jak ho odstranit. Taky se chci ale zeptat, zda by to mohla způsobovat zastaralá verze Avastu, protože poslední aktualizaci jsem prováděl nějak v dubnu nebo květnu a teď jsem ho asi dva měsíce neměl jak aktualizovat a internet jsem zprovoznil až během dneška a aktualizaci jsem ještě nestihl stáhnout, internet mám pomalý a teď dvouměsíční pauzu ještě pořád dohání aktualizace Windowsu.

Omlouvám se, že tady píšu takové "slohovky", ale radši jsem chtěl pořádně rozepsat vše, na co jsem si ohledně mého problému vzpomněl, a popsat to do podrobnosti.

Budu vděčný za každou radu a pomoc.

Díky,
Wedge

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze spustit Avast ani provést test

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím! Zkuste Avast přeinstalovat. K odinstalaci požijte jeji odinstalátor: https://www.avast.com/cs-cz/uninstall-utility .
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Wedge
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2016 19:01

Re: Nelze spustit Avast ani provést test

#3 Příspěvek od Wedge »

Rudy píše:Zdravím! Zkuste Avast přeinstalovat. K odinstalaci požijte jeji odinstalátor: https://www.avast.com/cs-cz/uninstall-utility .
Díky, reinstaloval jsem podle návodu a zatím to vypadá v pohodě. Ale nechci říkat hop než skočím, takže uvidím jak se to bude chovat během zítřka a k večeru dám vědět. Každopádně ale děkuji.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze spustit Avast ani provést test

#4 Příspěvek od Rudy »

OK, nemáte zač. Zatím to tu nechám otevřené.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Wedge
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2016 19:01

Re: Nelze spustit Avast ani provést test

#5 Příspěvek od Wedge »

Tak během dne jsem to kontroloval a vše běží bez problému, nic se nevypíná a kontroly jdou také spustit normálně :) Ještě jednou teda děkuji :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze spustit Avast ani provést test

#6 Příspěvek od Rudy »

Rádo se stalo! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno