Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

zabezpečení hesel Avastem

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
katrops
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 112
Registrován: 30 říj 2005 19:56

zabezpečení hesel Avastem

#1 Příspěvek od katrops »

K ochraně hesel používám program Keepass password safe. Mám v něm uloženo cca 30 hesel. Každé je jiné. Nedají se zapamatovat a tak musím tento program stále otevírat. Jako antivir mám Avast free a nyní jsem se dozvěděl, že má nově také správce hesel. Údajně generuje silná "neprolomitelná" hesla a stačí si pamatovat pouze jedno hlavní heslo. To by se mi líbilo, máte s tím někdo zkušenosti ?
Trochu se bojím, že když se odpojím od účtu Avast, tak je tam varování :
"Pokud jste používali Avast Passwords, smažete i hesla uložená pomocí této aplikace."
Škoda, že ve free verzi není i možnost využití SafeZone.

Roidoc
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 09 srp 2015 10:44

Re: zabezpečení hesel Avastem

#2 Příspěvek od Roidoc »

Vše důležité máš na https://www.avast.com/cs-cz/passwords#pc.

Ano, Avast si bude hesla ukládat k sobě a nebudou ukládána v prohlížeči.
Takže všechny hesla budou chráněny jedním hlavním a těžkým heslem.

katrops
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 112
Registrován: 30 říj 2005 19:56

Re: zabezpečení hesel Avastem

#3 Příspěvek od katrops »

Trochu se bojím, že když se odpojím od účtu Avast, tak je tam varování :
"Pokud jste používali Avast Passwords, smažete i hesla uložená pomocí této aplikace."

O tomto jsem se v článku ale nic nedozvěděl. Abych nepřišel o všechna uložená hesla.

Roidoc
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 09 srp 2015 10:44

Re: zabezpečení hesel Avastem

#4 Příspěvek od Roidoc »

Takhle, Avast tě požádá o výběr prohlížeče ze kterého má hesla ukládat.
Pokud se tedy odpojíš (proč by jsi se odpojoval) tak se ty hesla z „databáze“ vymažou.
Nesmažou se hesla tobě, ale jenom Avastu, takže pokud budeš chtít zase používat funkci, musíš zadat přes který prohlížeč a od znova.

Varování je tam proto, že spoustu lidí ty hesla potom zapomenou a spoléhají jenom na Avast.

katrops
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 112
Registrován: 30 říj 2005 19:56

Re: zabezpečení hesel Avastem

#5 Příspěvek od katrops »

Nějak v tom nemám jasno. Takže si zaktivuji službu Avast hesla a vyberu prohlížeč. Při přihlášení třeba do internetového bankovnictví se mě Avast zeptá jestli má heslo uložit. Když se příště přihlásím do internetového bankovnictví, tak zadám nějaké hlavní heslo Avastu ? Půjde se přihlásit ikdyž zadám to původní heslo ?

Co když se přihlásím z jiného počítače, kde není nainstalovaný Avast. To musím použít to původní heslo do internetového bankovnictví.
Nebo když se přihlásím ze svého PC, ale z jiného prohlížeče.

Trošku komplikované otázky, ale snad pochopíte, jak to myslím.

Roidoc
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 09 srp 2015 10:44

Re: zabezpečení hesel Avastem

#6 Příspěvek od Roidoc »

V pohodě, chápu to.

Heslo od internetového bankovnictví vám Avast nezmění, uloží ho a vy ho již nemusíte zadávat.
Výhoda je, že ho ukládá Avast a ne internetový prohlížeč. K heslům v internetovém prohlížeči se dostane obyčejný vir, ale k Avastu už ne, protože všechny hesla budou pod ochranou jednoho hlavního, které vám Avast sám vygeneruje.

katrops
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 112
Registrován: 30 říj 2005 19:56

Re: zabezpečení hesel Avastem

#7 Příspěvek od katrops »

To Roidoc
Díky za vysvětlení. Ještě snad vysvětlení toho dalšího odstavce :
"Co když se přihlásím z jiného počítače, kde není nainstalovaný Avast. To musím použít to původní heslo do internetového bankovnictví?
Nebo když se přihlásím ze svého PC, ale z jiného prohlížeče."

katrops
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 112
Registrován: 30 říj 2005 19:56

Re: zabezpečení hesel Avastem

#8 Příspěvek od katrops »

Ikdyž se mi nedostalo odpovědi na minulou otázku, tak jsem chtěl jít do toho a zaregistroval jsem si službu Avast hesla.
Zkušebně jsem se přihlásil do tohoto fóra a po nabídce Avastu jsem si přihlašovací jméno a heslo uložil.

Nyní když dám přihlásit , tak se se jméno a heslo vyplní automaticky. Je to skvělé, ale má to i mínusy.
Když si to tak zadám do emailové stránky, budu mít puštěný počítač a půjdu se vysprchovat. Manželka se bude chtít přihlásit do svého emailu, ale naskočí tam automaticky mé jméno a heslo. Jen tak ze zvědavosti to otevře a může číst mé emaily. To by se mi moc nelíbilo. Jak se to dá ošetřit ? Nechci tady řešit, že by to dělat neměla, ale úplně se jí to nabízí.
Naposledy upravil(a) katrops dne 23 led 2016 08:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: zabezpečení hesel Avastem

#9 Příspěvek od Pavuk29 »

Chlapi a aj ste sa zamyslali nad tym co s tym, ked sa budes chciet prihlasit z ineho zariadenia na nejake konto?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Roidoc
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 09 srp 2015 10:44

Re: zabezpečení hesel Avastem

#10 Příspěvek od Roidoc »

Heslo u internetového bankovnictví se nemění, takže když se přihlásíš z jiného počítače, jiného prohlížeče, jiného vesmíru či dimenze, furt budeš zadávat heslo, které ti buď dala tvoje banka nebo které máš ty.

Jinak na otázku, pokud se přihlásíš z jiného počítače na Avast účet neznám odpověď, snad by to stálo na zkoušku.
Ale pokud Avast uchovává hesla v databázi, která není v počítači, protože by to potom celé bylo k ničemu, tudíž se posílá online někam k nim, by to mělo jít, ale jak jsem řekl, nezkoušel jsem to.

O tom e-mailu také nevím, ono to vyjde na stejnou jako když ukládáš heslo přímo do prohlížeče, prostě se ti hned vyplní uživatelské jméno a heslo a pokud se chce přihlásit a také ho má uložené, tak akorát napíše jiné uživatelské jméno a hned se jí vyplní i její heslo. Pokud se bojíš, tak bych si heslo na e-mail pamatoval zvlášť nebo nějak odebral jeho ukládání.

katrops
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 112
Registrován: 30 říj 2005 19:56

Re: zabezpečení hesel Avastem

#11 Příspěvek od katrops »

Ale když si nechám při registraci na různých stránkách Avastem vygenerovat silná hesla, tak si je nemůžu zapamatovat. Nepotřebuji to když pracuji doma ze svého počítače. To mně pomůže s automatickým vyplněním avast. Ale když se třeba v práci chci někam přihlásit tak jsem v koncích. To abych si sebou nosil papírový seznam hesel, to také asi nebude moc bezpečné.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: zabezpečení hesel Avastem

#12 Příspěvek od Pavuk29 »

Roidoc citaj okrem svojich prispevkov aj prispevky ziadatela o pomoc, lebo ty si melies svoje a neodpovedas na to na co sa pyta
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Odpovědět