Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Avira - udelenie výnimky

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Shark12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 18 říj 2015 08:44

Avira - udelenie výnimky

#1 Příspěvek od Shark12 »

Zdravím, prešiel som na Aviru, no začal som mať problémy s pozeraním TV cez Virtual STB, resp. cez VLC Media Player. Dosť často mi zasekne obraz alebo zvuk na pár sekúnd. A už ma to vážne nebaví takto pokračovať. Skúšal som hľadať fóra od Aviry na to, nikde som sa k tomu nedopátral. Vedel by mi niekto poradiť, kde sa to nastavuje, aby mi nekontrolovalo tieto programy? Ako keby kontrolovalo všetky pakety. Aspoň mi to tak príde. V nastaveniach Real-Time Protection a System Scanner mám záložku Exceptions, no ani po pridaní daných programov to nejde bez problémov. Dá sa to nejak urobiť, alebo si mám hľadať iný AV? Mám odskúšané, že bez AV to ide v poriadku. Vďaka

Roidoc
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 09 srp 2015 10:44

Re: Avira - udelenie výnimky

#2 Příspěvek od Roidoc »

Bez antiviru bych chodil ale pouze na stránky/spouštěl programy, které znám.

Právě v dané záložce „Exceptions“ se uděluje výjimka.
Přidej výjimku do procesů i do souborů.
Klikl jsi na „Apply“ a poté na „OK“?

Pokud ano a stále to nefunguje, vyzkoušet jiný antivir (např. Avast, COMODO Internet Security ...).

Shark12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 18 říj 2015 08:44

Re: Avira - udelenie výnimky

#3 Příspěvek od Shark12 »

Jasné, že som to potvrdzoval, A nie raz, ale problém pretrváva. Práve z Avastu som po cca 5 rokoch prešiel na Aviru. Lebo avast mi blokoval prezeranie stránok pre Rozpoznávanie hostiteľa. A našiel som dobré ohlasy na Aviru, tak som prešiel. Nemám na ňu nič, až na tie výnimky pre sledovanie TV.

Roidoc
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 09 srp 2015 10:44

Re: Avira - udelenie výnimky

#4 Příspěvek od Roidoc »

A přidal jsi soubor i proces?

Shark12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 18 říj 2015 08:44

Re: Avira - udelenie výnimky

#5 Příspěvek od Shark12 »

Skúšal som aj cez Procesy aj ručne cez "...". Teraz som to vymazal a skúsil nahodiť nanovo. Myslel si súbory cez Program Files a potom exe koncovku? či celé priečinky? Možno som niekde urobil chybu, tak prijmem každý nápad.

Roidoc
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 09 srp 2015 10:44

Re: Avira - udelenie výnimky

#6 Příspěvek od Roidoc »

Nejde tam dát celá složka?
Pokud ne, tak přímo .exe soubor.

Jde ta televize spustit i přes jiný program na přehrávání (např. KMPlayer ...)?

Shark12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 18 říj 2015 08:44

Re: Avira - udelenie výnimky

#7 Příspěvek od Shark12 »

Používam VLC Media Player. Iný na to nemám, okrem programu od poskytovateľa (Virtual STB). Mám zapnuté teraz obe, tak VLC mi opäť zaseklo, ale Virtual STB ide. Keď tak pozerám na výnimky, čo som dával, tak k tomu Virtualu bolo aj procesy na Program Files, aj cesta cez Users-AppData ... obe exe som pridal. A zatiaľ bez problému. Ale na VLC som mal procesy iba na Program Files. Ten druhý cez Users som zatiaľ nenašiel, tak možno preto zasekol. Skúsim pohľadať.

Roidoc
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 09 srp 2015 10:44

Re: Avira - udelenie výnimky

#8 Příspěvek od Roidoc »

Přidáváš to do obou složek?
Složka „Exceptions“ je totiž v System Scanner - Scan a poté v Real-Time Protection - Scan.

Shark12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 18 říj 2015 08:44

Re: Avira - udelenie výnimky

#9 Příspěvek od Shark12 »

Hej pridával som to do oboch. A aj do horného obdĺžnika, aj do spodného. Ale už aj Virtual zaseklo :( ako naschvál, tak už fakt neviem

Roidoc
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 09 srp 2015 10:44

Re: Avira - udelenie výnimky

#10 Příspěvek od Roidoc »

Co zkusit jiný přehrávač?
Nejlépe KMPlayer.

Shark12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 18 říj 2015 08:44

Re: Avira - udelenie výnimky

#11 Příspěvek od Shark12 »

VLC používam kvôli Sieťovým streamom (SAP), v KMP to nevidím nikde. A mám tam len ponuku poskytovateľa, čo mám normálne zaplatené na Set Top Box. Preto som stále pri VLC. Tie výnimky v Avire vôbec nepomohli. Asi budem musieť zmeniť antivirak.

Roidoc
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 09 srp 2015 10:44

Re: Avira - udelenie výnimky

#12 Příspěvek od Roidoc »

Rozumím.

Pak už si nevím rady, možná bych znovu zkusil ten Avast s tím, že by jsme se pokusili vyřešit ten problém (pokud jsi ho jen tak ignoroval a hned přešel na jiný antivirus) nebo vyzkoušet COMODO Internet Security Premium, zdarma a česky.

Shark12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 18 říj 2015 08:44

Re: Avira - udelenie výnimky

#13 Příspěvek od Shark12 »

Tak úplne som ho neignoroval. Problém pretrvával asi mesiac. Skúšal som všetko, ale nakoniec som prišiel na to, že Avast to spôsobuje. Viac info: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=19&t=147392 . Tam som hľadal problémy alebo riešenia aj na rôznych weboch, ale vyriešiť problém sa podarilo až odinštalovaním Avastu. Máš na to nejaké riešenie?

Roidoc
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 09 srp 2015 10:44

Re: Avira - udelenie výnimky

#14 Příspěvek od Roidoc »

Jak už jsem řekl, vyzkoušel bych jiný antivir.

Odpovědět