Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Dva antiviry zároveň

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Mine.
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 113
Registrován: 15 srp 2012 17:51

Dva antiviry zároveň

#1 Příspěvek od Mine. »

Buďte pozdraveni. Vím, že užívat dva antiviry najednou je blbost, ale napadlo mě, že když mám například ESET a chci, aby mi "on demand" počítač zkontroloval Panda, jestli je možné vypnout u ESET rezidentní moduly a nainstalovat Panda, u něj také vypnout rezidentní moduly, zapnout kontrolu počítače a po dokončení odinstalovat Panda a opět ESET zapnout. Lze to?

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: Dva antiviry zároveň

#2 Příspěvek od Márty84 »

Zdravim :-)

Teoreticky by to slo, pokud tedy instalacka dovoli instalaci, kdyz zjisti pritomnost jineho AV. Ale nedoporucuji to. Odinstalace se ne vzdy podari. Navic i kdyz vypnete moduly, vzdycky jeste neco bezi, takze neni vypnuty uplne. A tak jak jste to popsal, by byl pc po dobu testu nechraneny, kdyby byly vypnute oba stity.
Pokud chcete pocitac proverit druhym antivirem, stahnete si MBAM free. Neaktivujte zkusebni verzi, tim se nezapnou stity a muzete ho mit v klidu v pc i se zapnutym Esetem.
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva antiviry zároveň

#3 Příspěvek od sudanec »

Safe riesenie by bolo stiahnut ten druhy AV, odpojit PC od internetu, odinstalovat prvy, nainstalovat druhy, spustit druhy, odinstalovat druhy, nainstalovat prvy. Ale nechcelo by sa mi to robit.
Obrázek

resp
1. Stupeň Varování
Příspěvky: 5
Registrován: 14 pro 2015 15:16

Re: Dva antiviry zároveň

#4 Příspěvek od resp »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, proč je podle vás blbost používat dva AV najednou.
Používám free AVAST a placený MalwareBytes a v životě jsem s tím neměl problém.
Díky.

m0ple
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 19 pro 2014 21:41
Bydliště: Brno

Re: Dva antiviry zároveň

#5 Příspěvek od m0ple »

Zdravím,

placený MBAM není antivirus. ;)

A tito dva spolu vycházejí dobře, což ovšem neplatí pro všechny.

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: Dva antiviry zároveň

#6 Příspěvek od KEO »

Neni nutne instalovat Pandu, ak sa pouziva antivir od ESETU.


Panda pouziva na taketo ucely Panda Cloud cleaner, kde sa jedna o on demand antivirak, vhodny na jednorazovy sken PC. Je zdarma.
http://pandacloudcleaner.pandasecurity.com

Jedna sa o velmi rychly sken. Nieco podobne ma aj ESET - ESET Online Scanner.
http://www.eset.com/sk/domacnosti/produ ... e-scanner/
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Odpovědět