Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Avast detekuje peněženku Electrum jako virus. Jak dál?

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Kobuk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 23 bře 2015 14:40

Avast detekuje peněženku Electrum jako virus. Jak dál?

#1 Příspěvek od Kobuk »

Již delší dobu používám na Bitcoiny elektronickou peněženku Electrum. Nedávno vyšla nová verze Electrum 2, tak jsem se ji pokusil stáhnout z oficiální stránky: https://electrum.org/#download a antivirus Avast! stažení zablokoval, protože detekoval virus (viz screen v příloze). Přitom se jedná asi o nejrozšířenější elektronickou peněženku a jiné antiviry údajně žádný problém nedetekují. Jak mám postupovat dál? Avast mi stažení Electrum kompletně zablokoval, přitom ji potřebuji pro elektronické platby. Předem díky za radu!
Přílohy
Avast-Electrum.jpg
Avast-Electrum.jpg (43.6 KiB) Zobrazeno 2214 x

Uživatelský avatar
vyosek
VIP
VIP
Příspěvky: 56373
Registrován: 07 lis 2006 15:24
Bydliště: Šalingrad - Brno

Re: Avast detekuje peněženku Electrum jako virus. Jak dál?

#2 Příspěvek od vyosek »

Zdravim :)

:arrow: Zrejme se bude jednat o falesny poplach, zkuste aktualizovat virovou databazi, jestli to uz neopravili

:arrow: A pokud nikoliv, tak jim to nahlaste jako falesny poplach
"Kdo víno má a nepije,kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
Člen Obrázek od 1. února 2011.

Odpovědět