Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Dodatečný bezpečnostní soft

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
marquesb51
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: 22 pro 2013 18:03

Dodatečný bezpečnostní soft

#1 Příspěvek od marquesb51 »

Dobrý den!
Jako hlavní bezpečnostní program mám na PC i NTB Eset Smart Security 7. Má smysl doplnit např. Malwarebytes Anti-Malware, či další programy na spyware atd.?
Pokud ano můžete doporučit konkrétní?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118274
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Smysl to nemá, neboť ESS obsahuje všechny základní bezpečnostní programy a instalací dalšího (pokud by měl realtime štít) by došlo ka kolizi štítů. Bez štítu (pouze jako skener) byste mohl, ale krása bezpečnostního balíku (vše v jednom) by se pak vytratila.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

potomac
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 23 srp 2014 16:02

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#3 Příspěvek od potomac »

Osobně antivir či jakýkoliv antimalware nebo jiný zabezpečovací program nepoužívám, zas tak blbej nejsem, abych nepoznal mail od nemailu nebo neexe od exe.
Ale milovníci antiprogramů mají jiný názor, alespoň ti z KB. Dnes mi od nich přišel mail, teda aspoň se to tvářilo, že je to z KB :-), a v něm mimojiné stojí:
"Proto Vám Komerční banka doporučuje instalovat nástroj Trusteer RAPPORT od společnosti IBM. Je zaměřený na ochranu před většinou škodlivých finančních programů (malwarů). Funguje jako specializovaný doplněk ke stávajícímu antivirovému a jinému bezpečnostnímu softwaru, který nemusí na nejnovější metody podvodníků vždy stačit."
https://www.kb.cz/bezpecnost/klient/

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118274
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#4 Příspěvek od Rudy »

potomac píše:Osobně antivir či jakýkoliv antimalware nebo jiný zabezpečovací program nepoužívám, zas tak blbej nejsem, abych nepoznal mail od nemailu nebo neexe od exe.
Ale milovníci antiprogramů mají jiný názor, alespoň ti z KB. Dnes mi od nich přišel mail, teda aspoň se to tvářilo, že je to z KB :-), a v něm mimojiné stojí:
"Proto Vám Komerční banka doporučuje instalovat nástroj Trusteer RAPPORT od společnosti IBM. Je zaměřený na ochranu před většinou škodlivých finančních programů (malwarů). Funguje jako specializovaný doplněk ke stávajícímu antivirovému a jinému bezpečnostnímu softwaru, který nemusí na nejnovější metody podvodníků vždy stačit."
https://www.kb.cz/bezpecnost/klient/
Nejde pouze o e-maily. Kdo nepoužívá antivirus je minimálně hazardér.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#5 Příspěvek od JaRon »

Rudy píše:[ Kdo nepoužívá antivirus je minimálně hazardér.
toto by malo byt zlatymi pismenami :thumbsup:
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#6 Příspěvek od KEO »

JaRon píše:
Rudy píše:[ Kdo nepoužívá antivirus je minimálně hazardér.
toto by malo byt zlatymi pismenami :thumbsup:

To plati len pre standardne zabezpecenie. Mal som na PC i notebooku antivir, ako dodatocnu bezpecnostnu funkciu. Odinstaloval som ho, pre iste dovody. Teraz mam PC bez AV a je rovnako bezpecne.

Ale neni to standardne zabezpecenie.... Pokial clovek vie co robi /napr. je expert v tejto oblasti/, moze si to dovolit.

Kludne si mozem na PC spustat nove viry a nemam problem pouzivat ani internetbanking.

Ale na standardne zabezpecenom PC s antivirakom, tam by som sa zase internetbanking pouzivat bal :)
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

m0ple
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: 19 pro 2014 21:41
Bydliště: Brno

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#7 Příspěvek od m0ple »

Antivir je docela zbytečný, pokud člověk ví, co dělá (dodržuje pravidla bezpečnosti na PC) a má zabezpečený OS.

Windows:

:arrow: Aktualizace OS

:arrow: Práce pod účtem s omezenými pravomocemi

:arrow: Aktualizace veškerého síťového SW (Flash, !Java!, Adobe Reader, prohlížeče,...)

:arrow: Bezpečné nastavení IE - zakázat skripty (ActiveX až Java), omezit cookies

:arrow: Kompletní ochrana DEP - spouštění 3-P aplikací ve virtualizovaném paměťovém prostoru

:arrow: Zakázat nebezpečné služby OS

:arrow: Alternativní prohlížeč spouštět v Sandboxu nebo virtuálním OS

Atd.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118274
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#8 Příspěvek od Rudy »

2m0ple: Antivir není zbytečný, alespoň ne u běžného uživatele. to nám říká mnohaletá zkušenost nejen z tohoto fóra.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#9 Příspěvek od Davidov »

Ja sy myslim ze mate oba pravdu podle zkusenosti uzivatelu.Moje one daemon skenery (PUP a antimalware) Obrázek
Vzdy se porad po nalezu se zkusenim uzivatelem nebo zde na foru maji casto falesne poplachy.

Link zmazal p29

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#10 Příspěvek od Pavuk29 »

ten link tam mas naco?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#11 Příspěvek od Davidov »

Myslis screenshot software ktery pouzivam jako dodatecne skenery? Zrejme se ti to spatne zobrazuje ze vidis jen link.Nepouzivas noscript ze by se ti to nezobrazovalo?

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#12 Příspěvek od Pavuk29 »

Davidov píše:Myslis screenshot software ktery pouzivam jako dodatecne skenery? Zrejme se ti to spatne zobrazuje ze vidis jen link.Nepouzivas noscript ze by se ti to nezobrazovalo?
Mne sa obrazok zobrazuje, ale pod nim mas link.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#13 Příspěvek od motji »

Já se chovám na netu vzorně, viry jsem neměla už pár let, přesto antivir mám....Vir může být i třeba na novinky.cz, úrostě na jakékoliv běžné stránce, tudíž má opatrnost je v té chvíli zbytečná. taky si v autě zapínáte bezpečnostní pásy, i když můžete tvrdit, že jezdíte opatrně...
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#14 Příspěvek od Davidov »

Pavuk29 píše:
Davidov píše:Myslis screenshot software ktery pouzivam jako dodatecne skenery? Zrejme se ti to spatne zobrazuje ze vidis jen link.Nepouzivas noscript ze by se ti to nezobrazovalo?
Mne sa obrazok zobrazuje, ale pod nim mas link.
Ten link je tam automaticky je to stranka na upload screanshotu (je to jejich vizitka asi).

Davidov
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: 12 bře 2011 11:21
Bydliště: Jirkov

Re: Dodatečný bezpečnostní soft

#15 Příspěvek od Davidov »

motji píše:Já se chovám na netu vzorně, viry jsem neměla už pár let, přesto antivir mám....Vir může být i třeba na novinky.cz, úrostě na jakékoliv běžné stránce, tudíž má opatrnost je v té chvíli zbytečná. taky si v autě zapínáte bezpečnostní pásy, i když můžete tvrdit, že jezdíte opatrně...

Ano ale od toho tu mae virtualizaci a sandbox.Treba sandboxie nebo comdo sandbox smaze vse po zavreni vebu tak i skodlive veci a ma urcite vedsi sanci nez antivir ktery ma detekci 80 90 procent. Av+ sandbox + hips + firewall + aktualizace systemu a programu.

Odpovědět